• Обновено
Ruland FCMR25-12-12-СВ Стегање Зрак Спојување, од Нерѓосувачки Челик, Метрички, 12mm Понесе Дијаметар, 12mm Понесе Б Дијаметар, 25.4 mm OD, 38.1 mm Должина, 2.82 Nm Номинална вртежен момент

Ruland FCMR25-12-12-СВ Стегање Зрак Спојување, од Нерѓосувачки Челик, Метрички, 12mm Понесе Дијаметар, 12mm Понесе Б Дијаметар, 25.4

Buyers rating:
DEN 385.68

Залиха

Вратило misalignments се генерално или паралелно или рапави и да предизвика компликации да се емитува ротациона моќ од еден вратило на друг, во форма на стрес, носивост, вибрации и други сили, кои се разликуваат од еден тип на неусогласеност на друг.Зрак делови на спојување flex да се приспособат на неусогласеност продолжувајќи да пренесе моќта меѓу прилог шахти.Менгеме монтажа стил инсталација помага да се зголеми прецизноста на позиционирањето.Нерѓосувачки челик за torsional вкочанетост и отпорност на корозија.Флексибилни спојки се користат да се поврзат две ротирачки шахти кои не се усогласени со цел да се пренесе ротациона моќ, познат како вртежен момент, од една окното на други.Оваа зрак спојка коригира аголна неусогласеност до 3 степени, паралелно неусогласеност до 0.20 мм, и axial движење до 0.Нејзините еден-парче изградба овозможува подолг живот од оној на спојки со подвижни делови.Оперативни температури се движат од -40 до 350 степени Ф Оваа Ruland нерѓосувачки челик стегање четири зрак спојка е наменет за употреба во аголна, паралелно, и axial неусогласеност сценарија кои бараат нула backlash и повеќе вртежи капацитет и torsional вкочанетост од алуминиум спојка обезбедува.Од не ' рѓосувачки челик цевки е отпорен на корозија и може да работи на температури кои се движат од -40 до 350 степени Ф Оваа Ruland стегање четири зрак спојка е погоден за употреба во сила на пренос на апликации како што се encoders, stepper дискови, и серво дискови.Компанијата, основана во 1937 година и со седиште во Marlborough, MA, е во согласност со Рестрикција на Опасни Супстанции (Ro HS) и Регистрација, Евалуација, Овластување, и Ограничување на Хемикалии (REACH) стандарди.Еден-парче спојка за подолг живот од спојки со подвижни делови.Со четири греди, секој flex точка коригира за одредена неусогласеност, што помага да се спречи стресот на вратило лежишта.Четири зрак спојка за употреба во аголна, паралелно, и axial неусогласеност сценарија кои бараат нула backlash и torsional вкочанетост.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

NBK MSTS-50-15-15 Шлиц Флексибилни Цевки, Поставете Завртка Тип, Создаден Дијаметри 15 и 15 мм, од не ' Рѓосувачки Челик SUS303
 • Обновено
Ценетост на стоката:

NBK MSTS-50-15-15 Шлиц Флексибилни Цевки, Поставете Завртка Тип, Создаден Дијаметри 15 и 15 мм, од не ' Рѓосувачки Челик SUS303

Метал пролет спојување со еденпарче изградба.Плоча пролет формирана од страна на цепнатинки овозможув�

DEN 8384.16
NBK MSTS-32-12-14 Шлиц Флексибилни Цевки, Поставете Завртка Тип, Создаден Големина 12 и 14 мм, од не ' Рѓосувачки Челик SUS303
 • Обновено
Ценетост на стоката:

NBK MSTS-32-12-14 Шлиц Флексибилни Цевки, Поставете Завртка Тип, Создаден Големина 12 и 14 мм, од не ' Рѓосувачки Челик SUS303

Метал пролет спојување со еденпарче изградба.Плоча пролет формирана од страна на цепнатинки овозможув�

DEN 2248.08
Основни Видиме Случаи CNC Делови Спојка Флексибилни Цевки Вратило Спојка за Stepper Моторни Енкодер Конектор D20 L34 Алуминиум Легура
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Основни Видиме Случаи CNC Делови Спојка Флексибилни Цевки Вратило Спојка за Stepper Моторни Енкодер Конектор D20 L34 Алуминиум Легура

Флексибилност на оваа спојка отстранува стресот помеѓу моторот и возите компонента.Корисно во Rep Rap 3 D П�

DEN 902.40
Xnrtop 5mm да 6mm Вратило Спојка 25мм Должина 19mm Дијаметар Stepper Моторни Спојка Алуминиум Легура Заеднички Приклучок за 3D Печатач
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Xnrtop 5mm да 6mm Вратило Спојка 25мм Должина 19mm Дијаметар Stepper Моторни Спојка Алуминиум Легура Заеднички Приклучок за 3D Печатач

Вратило Употреба : 5mm да 6mm / 0.19 да 0.23 инч.Материјал : Алуминиум; Големина : 25x19mm / 0.98x0.75 инчен( L*D).Функција :

DEN 167.76
Ruland FCR16-5-5-СВ Стегање Зрак Спојување, од Нерѓосувачки Челик, Инчен, 5/16 се Роди Дијаметар, 5/16 го Понесе Б Дијаметар од 1
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Ruland FCR16-5-5-СВ Стегање Зрак Спојување, од Нерѓосувачки Челик, Инчен, 5/16 се Роди Дијаметар, 5/16 го Понесе Б Дијаметар од 1

Четири зрак спојка за употреба во аголна, паралелно, и axial неусогласеност сценарија кои бараат нула backlash

DEN 628.80
RobotDigg FCD8-10 Флексибилни Цевки 8мм да 10мм Алуминиум Легура Зрак Спојка Сребрена Боја Флексибилни Стегање Спојка Пакет на 4pcs
 • Обновено
Ценетост на стоката:

RobotDigg FCD8-10 Флексибилни Цевки 8мм да 10мм Алуминиум Легура Зрак Спојка Сребрена Боја Флексибилни Стегање Спојка Пакет на 4pcs

Флексибилни зрак спојување може да се заштити возење и управувано вратило од штетните ефекти како што с

DEN 2318.40
Ruland FSMR32-15-15-СВ Поставите Завртка Зрак Спојување, од Нерѓосувачки Челик, Метрички, 15mm Понесе Дијаметар, 15mm Понесе Б Дијаметар,
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Ruland FSMR32-15-15-СВ Поставите Завртка Зрак Спојување, од Нерѓосувачки Челик, Метрички, 15mm Понесе Дијаметар, 15mm Понесе Б Дијаметар,

Повеќето флексибилни спојки се состои од два центри и средната собранието; секој центар придава на окно

DEN 1795.20
Флексибилни вратило спојка, врз основа на вратило спојка со силен стегање сила на центарот дупка за да се поврзете на главниот завртка
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Флексибилни вратило спојка, врз основа на вратило спојка со силен стегање сила на центарот дупка за да се поврзете на главниот завртка

Можете да се стегне еден крајот на дрвото прв, а потоа се стегне на другиот крај.Се затегнати со двојно з�

DEN 1785.60
Основни Видиме Случаи CNC Делови Спојка Црна Diameter20mm Length25mm Флексибилни Цевки Вратило Спојка за Енкодер Stepper Мотор (Внатрешен
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Основни Видиме Случаи CNC Делови Спојка Црна Diameter20mm Length25mm Флексибилни Цевки Вратило Спојка за Енкодер Stepper Мотор (Внатрешен

Тип : XB вид спојка.Дијаметар : 20mm.Должина : 25мм.Материјал : 6061 алуминиум.Пакет содржина : 1pc спојка.Тип : XB ти

DEN 537.84
Ruland MWC25-10-10-СВ Стегање Зрак Спојување, од Нерѓосувачки Челик, Метрички, 10мм се Роди Дијаметар, 10мм Понесе Б Дијаметар, 25мм
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Ruland MWC25-10-10-СВ Стегање Зрак Спојување, од Нерѓосувачки Челик, Метрички, 10мм се Роди Дијаметар, 10мм Понесе Б Дијаметар, 25мм

Менгеме монтажа стил инсталација помага да се зголеми прецизноста на позиционирањето.Повеќето флексиб

DEN 506.40
Ruland PSMR25-10-8-СВ Поставите Завртка Зрак Спојување, од Нерѓосувачки Челик, Метрички, 10мм се Роди Дијаметар, 8mm Понесе Б Дијаметар,
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Ruland PSMR25-10-8-СВ Поставите Завртка Зрак Спојување, од Нерѓосувачки Челик, Метрички, 10мм се Роди Дијаметар, 8mm Понесе Б Дијаметар,

Ruland произведува вратило јаки, цврсти спојки, и нулаbacklash движење контрола спојки.Компанијата, основана в

DEN 636.00
Ruland FCR24-10-10-СВ Стегање Зрак Спојување, од Нерѓосувачки Челик, Инчен, 5/8 се Роди Дијаметар, 5/8 го Понесе Б Дијаметар, 1-1/2
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Ruland FCR24-10-10-СВ Стегање Зрак Спојување, од Нерѓосувачки Челик, Инчен, 5/8 се Роди Дијаметар, 5/8 го Понесе Б Дијаметар, 1-1/2

Од не ' рѓосувачки челик цевки е отпорен на корозија и може да работи на температури кои се движат од 40 до

DEN 469.20