• Обновено
26 Ga Никел Сребро Круг Жица 1/2 Lb. - 600 Ft. (Мртов Мека) за Изработка на Накит,Хоби, Занает

26 Ga Никел Сребро Круг Жица 1/2 Lb. - 600 Ft. (Мртов Мека) за Изработка на Накит,Хоби, Занает

Buyers rating:
DEN 358.80

Залиха

Земја на потекло : сад.Метал тип : Никел Сребро, исто така познат германски сребро.Цврстина : Мртов-мека.Форма : Жица / Облик : Тркалезна.Големина На 26 Ga / Должина 600 Ft Гајтанот / 1/2 Lb.Овој ќор-мека, никел Сребро круг жица, тоа е Одлично За накит одлуки, е идеален за создавање скок прстени, pendant bails, уво жици, и Хоби .Исто така Познат (германски сребро) Не содржи Сребро. #752 легура (65% бакар, 17% цинк, 18% на никел).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Висок Јаглероден Челик Жица, Мелница Заврши 2B (Мазни) Финиш, Одделение 2B Мазна, Полн Тешко Темперамент, ги Исполнува ASTM A228
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Висок Јаглероден Челик Жица, Мелница Заврши 2B (Мазни) Финиш, Одделение 2B Мазна, Полн Тешко Темперамент, ги Исполнува ASTM A228

Прецизност Бренд Музика Жица е пролет калено и изработени од високо јаглероден челик легура.Висока зат�

DEN 1392.00
16oz Бакар Лист (24 Ga) 3x120 - Неполиран
 • Обновено
Ценетост на стоката:

16oz Бакар Лист (24 Ga) 3x120 - Неполиран

Ова е Сосема Нов дел од цврст меч лим дека мерките 3" x 120"(Инчи).Ова е совршен за на покрив трепка, растениј�

DEN 1514.40
32.8 Метри Скулптура Алуминиумска Жица, Bendable Метал Занает Жица за Правење Кукли Скелет DIY Занаети,Боја метална жица за накит
 • Обновено
Ценетост на стоката:

32.8 Метри Скулптура Алуминиумска Жица, Bendable Метал Занает Жица за Правење Кукли Скелет DIY Занаети,Боја метална жица за накит

Квалитет на материјалот : Златна рачно изработени материјали : Тоа може да се направи кукла скелет или в�

DEN 143.76
16 Мерач Титаниум Жица Круг Мека 10 Метри во Серпентина Противалергиски, Одделение-1 Направен во САД со ЖИЦА ЗАНАЕТ
 • Обновено
Ценетост на стоката:

16 Мерач Титаниум Жица Круг Мека 10 Метри во Серпентина Противалергиски, Одделение-1 Направен во САД со ЖИЦА ЗАНАЕТ

Метал тип : Титаниум (Комерцијално Чист Титаниум Жица, Одделение1).Цврстина : Мека.Облик : Тркалезна.Мерач

DEN 443.76
Црна 304 од не ' Рѓосувачки Челик Пластика-Обложена Челични Јажиња, 7x7 Заробени Челичното Јадро, со Дијаметар од 0.6 mm, Должина
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Црна 304 од не ' Рѓосувачки Челик Пластика-Обложена Челични Јажиња, 7x7 Заробени Челичното Јадро, со Дијаметар од 0.6 mm, Должина

Материјал : ПВЦ црна најлон +304 од не ' рѓосувачки челик.Кабел : се направени од 7 насоки, секој со 7 жици, ко�

DEN 712.56
PH PandaHall 6 Големини Алуминиум Занает Жица Сребро Алуминиум Жица Bendable Метална Жица Оцрни Отпорни Beading Жица за Накит Изработка
 • Обновено
Ценетост на стоката:

PH PandaHall 6 Големини Алуминиум Занает Жица Сребро Алуминиум Жица Bendable Метална Жица Оцрни Отпорни Beading Жица за Накит Изработка

6 Големини Алуминиум Занает Жица : класичен сребрена боја, трајни и сјајна 6 големини 10 12 15 17 18 20 guage / 2.5 2 1.5

DEN 244.80
JINchao-бакарна жица Топлина Отпорни на 300°C Стаклени Влакна Плетенка Висока Температура Силикони Жица И Кабел, 0.3 mm-4mm 6mm,
 • Обновено
Ценетост на стоката:

JINchao-бакарна жица Топлина Отпорни на 300°C Стаклени Влакна Плетенка Висока Температура Силикони Жица И Кабел, 0.3 mm-4mm 6mm,

Номинална напон : 600 V.Номинална температура : 300° (ниска температура отпор 60°).Огноотпорни, висока темпер�

DEN 254.40
LIMAOLLY 600 Парчиња 2 Бои Месинг Жица Старател У Облик Жица Guard Циклуси Заштитник за Кабелот за Накит Одлуки Earring Хривнија
 • Обновено
Ценетост на стоката:

LIMAOLLY 600 Парчиња 2 Бои Месинг Жица Старател У Облик Жица Guard Циклуси Заштитник за Кабелот за Накит Одлуки Earring Хривнија

【Квалитетен Материјал】Нашите месинг жица старател се направени на квалитет бакар electroplating, мазна повр�

DEN 191.76
PUTAHQ Beading Жици,Накит Бакар Занает Жица, Накит Beading Жица за Хривнија Накит, Ѓердани Правење на Резерви, 9 Ролни Занает Жица(3
 • Обновено
Ценетост на стоката:

PUTAHQ Beading Жици,Накит Бакар Занает Жица, Накит Beading Жица за Хривнија Накит, Ѓердани Правење на Резерви, 9 Ролни Занает Жица(3

Висок квалитет, исклучително нодуларен доволно да ја задржи својата форма Карактеристики : бакар накит

DEN 219.84
Бакар Beading Жици за Изработка на Накит, 3 Парчиња Накит Жица Занает Жица 24 Мерач Шарени Оцрни Отпорни Накит Beading Жица за Накит
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Бакар Beading Жици за Изработка на Накит, 3 Парчиња Накит Жица Занает Жица 24 Мерач Шарени Оцрни Отпорни Накит Beading Жица за Накит

➤ Пакет : Нашата бакарна жица поставена доаѓа со 3 ролни различни бои оцрни отпорни жица,обезбедување н

DEN 551.76
1mm француски Шипки Жица, француски Калем, Злато Работа Свила Вез Конец за Шиење DIY Додатоци Накит Одлуки Везови Metalic Purl Жица,
 • Обновено
Ценетост на стоката:

1mm француски Шипки Жица, француски Калем, Злато Работа Свила Вез Конец за Шиење DIY Додатоци Накит Одлуки Везови Metalic Purl Жица,

Не се мијат.Спецификации : Дијаметар : 1mm Облик : Тркалезна Свила Theard(Тешко).❤ Дијаметар : 1mm.Напомена : фра�

DEN 311.76
Jinchao-Бакарна Жица Црна 20.75 mm Гроздобер Електрична Жица Црна Извртени Ткаенина, Плетенка Светилка Мозок, Бакар Текстилни Кабел
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Jinchao-Бакарна Жица Црна 20.75 mm Гроздобер Електрична Жица Црна Извртени Ткаенина, Плетенка Светилка Мозок, Бакар Текстилни Кабел

Боја : црна.Жица Од Бакар Големина : 2*0.75 MM2;,Надвор Дијаметар е 6 MM,дијаметарот на Бакар е 1.0 ММ Оценет Напон

DEN 246.00
Злато и Сребро се Повлече Одбор, Накит Алатки Преносни Накит Жица Drawplate Лесно да се Користат Непречено за Накит Мајстори за Изработка
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Злато и Сребро се Повлече Одбор, Накит Алатки Преносни Накит Жица Drawplate Лесно да се Користат Непречено за Накит Мајстори за Изработка

Површината е сјајна, тешко да исчезнат, обезбедува својата нежност и добри перформанси.Преносни и лесен

DEN 1098.96