• Обновено
Тајван Phlx Corporation ДИОДИ ZENER 15V 1W DO204AL (Пакување од 5000) (1N4744A R0G)

Тајван Phlx Corporation ДИОДИ ZENER 15V 1W DO204AL (Пакување од 5000) (1N4744A R0G)

Buyers rating:
DEN 931.20

Залиха

Mfr : - Тајван Phlx Corporation.Серија : - -.Пакет : - Лента & Ролна (TR).Дел Статус : - Активен.Напон - Zener (Околија) (Vz) : - 15 V. Zener Диоди 15 V 1 W ±5% Преку Дупка НЕ-204 AL (НЕ-41)Спецификации : Mfr : - Тајван Phlx Corporation Series : - -Пакет : - Лента & Ролна (TR)Дел Статус : - Active Voltage - Zener (Околија) (Vz) : - 15 VTolerance : - ±5%Моќ - Max : - 1 WImpedance (Max) (Zzt) : - 14 Ohms Current - Обратна Истекување @ Vr : - 5 @ 11.4 VOperating Температура : - -55°C ~ 150°C (TJ)Монтажа Тип : - Преку Hole Package / Случај : - DO-204 AL, НЕ-41, Axial Supplier Уред Пакет : - DO-204 AL (НЕ-41)База на Производот Број : - 1 N4744 Ro HS Статус : ROHS3 Compliant Moisture Чувствителност Ниво (MSL) : - 1 (Неограничен) ECCN : - EAR99 HTSUS : - 8541.10.0050.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Sanken ДИОДИ ZENER 27V 2W SJP, (Пакување од 7200)
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Sanken ДИОДИ ZENER 27V 2W SJP, (Пакување од 7200)

Напон Zener (Околија) (Vz) : 27 V Толеранција : ±7%.Моќ Max : 2 W Тековната Обратна Истекување @ Vr : 1 @ 20 V Напон Нап�

DEN 239.76
(20PCS) 1N5388BRLG ДИОДИ ZENER 200V 5W AXIAL 1N5388 1N5388B
  • Обновено
Ценетост на стоката:

(20PCS) 1N5388BRLG ДИОДИ ZENER 200V 5W AXIAL 1N5388 1N5388B

Дел NO : 1 N5388 BRLG.Пакет : Axial.Опис : ДИОДИ ZENER 200 V 5 W AXIAL.Дел NO : 1 N5388 BRLGPackage : Axial Description : ДИОДИ ZENER 200 V 5 W AXIALSupplier : SICST

DEN 167.76
Jade 3000010380 Индикатор За Светло - Zener Диоди
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Jade 3000010380 Индикатор За Светло - Zener Диоди

Вистински оем замена дел.Amana комерцијални е удел на пазарот лидер за микробрановите и брзина печки во сл

DEN 1235.52