• Обновено
VCT 2.884 x 3.5 x 0.265 80L-155-98 Ексклузивни двонасочни Клипот Печат - VCT Серија

VCT 2.884 x 3.5 x 0.265 80L-155-98 Ексклузивни двонасочни Клипот Печат - VCT Серија

Buyers rating:
DEN 14459.52

Залиха

замена на дел тип : Клипот Печат.постојана температура опсег : -22 да +265°F / -30 на +130°C. бунари со дијаметар : 2.884 во.максимална вратило површината на ветер : 5 ft/сек.надворешен дијаметар : 3.500 во.Опис : Freudenberg-NOK Ограничени Т-Печат собрание се состои од полни PTFE капа, и еластомер energizer кои се заштитени од истиснување и контаминација со нашите VERLON back-up прстени.На Freudenberg-NOK Ограничени Т-Печат е дизајниран за да се справи со температурните екстреми, широк спектар на течности медиумите и поголем од нормално clearances-сепак, тоа бара краток axial должина жлезда, и assembles и инсталира лесно во продавница или во областа.За разлика од конвенционалните капа-вид пломби, Freudenberg-NOK е Ограничен Т-Печат, практично се елиминира клипот лебдат.На тој начин, целосно позитивни печат се одржува во текот на притисок опсег.Пошироката clearances може да се користи при дизајнирање со Ограничени-Т Печат.Кога замена на еден или повеќе усна фоки, значително намалување во клипот должина може да се постигне дури и со додавање на носат прстени.Ова намалување не доаѓа на сметка на царинење граници или изведба.Спецификација : замена на дел тип : Клипот Sealcontinuous температура опсег : -22 да +265°F / -30 на +130°Cshaft дијаметар : 2.884 inmaximum вратило површината на ветер : 5 ft/secoutside дијаметар : 3.500 inpressure толеранција : 7250 psi max.ширина : 0.265 insynonym : Freudenberg-NOK Хидраулични Цилиндри Packinglip материјал : 80 L-155-98series : VCTconstruction опис : 4 Парче Клипот Печат.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

AMBF WE30S1TX7N-50 Стандард String Рана Полипропилен Медиумите 30 Micron, 2.5 Инчен Филтер Дијаметар 9.875 Инчен Должина, Конзервирани
 • Обновено
Ценетост на стоката:

AMBF WE30S1TX7N-50 Стандард String Рана Полипропилен Медиумите 30 Micron, 2.5 Инчен Филтер Дијаметар 9.875 Инчен Должина, Конзервирани

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

DEN 8024.88
AMBF WE30S7TX8D-15 Стандард String Рана Полипропилен Медиумите 30 Micron, 2.5 Инчен Филтер со Дијаметар од 30 Инчен Должина, Конзервирани
 • Обновено
Ценетост на стоката:

AMBF WE30S7TX8D-15 Стандард String Рана Полипропилен Медиумите 30 Micron, 2.5 Инчен Филтер со Дијаметар од 30 Инчен Должина, Конзервирани

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

DEN 4856.88
AMBF WE15S7TX8-25 Стандард String Рана Полипропилен Медиумите 15 Micron, 2.5 Инчен Филтер со Дијаметар од 30 Инчен Должина, Конзервирани
 • Обновено
Ценетост на стоката:

AMBF WE15S7TX8-25 Стандард String Рана Полипропилен Медиумите 15 Micron, 2.5 Инчен Филтер со Дијаметар од 30 Инчен Должина, Конзервирани

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

DEN 6655.44
AMBF WE20S5TX3B-25 Стандард String Рана Полипропилен Медиумите 20 Micron, 2.5 Инчен Филтер со Дијаметар од 20 Инчи Должина, Конзервирани
 • Обновено
Ценетост на стоката:

AMBF WE20S5TX3B-25 Стандард String Рана Полипропилен Медиумите 20 Micron, 2.5 Инчен Филтер со Дијаметар од 20 Инчи Должина, Конзервирани

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

DEN 7368.00
AMBF WE5S9TX8-25 Стандард String Рана Полипропилен Медиуми 5 Micron, 2.5 Инчен Филтер со Дијаметар од 40 Инчи Должина, Конзервирани
 • Обновено
Ценетост на стоката:

AMBF WE5S9TX8-25 Стандард String Рана Полипропилен Медиуми 5 Micron, 2.5 Инчен Филтер со Дијаметар од 40 Инчи Должина, Конзервирани

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

DEN 8539.20
AMBF WE0.5S1EX3N-50 Стандард String Рана Полипропилен Медиуми 0.5 Micron, 2.5 Инчен Филтер Дијаметар 9.875 Инчен Должина, Полипропилен
 • Обновено
Ценетост на стоката:

AMBF WE0.5S1EX3N-50 Стандард String Рана Полипропилен Медиуми 0.5 Micron, 2.5 Инчен Филтер Дијаметар 9.875 Инчен Должина, Полипропилен

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

DEN 8651.76
550-015/01 Печат за Полнење за Рејмонд
 • Обновено
Ценетост на стоката:

550-015/01 Печат за Полнење за Рејмонд

Овој дел е исто така познат како : RA55001501 / 550015 / 01 / 55001501 / RA55001501 Печат за Полнење за Рејмонд (1 Единица).Са

DEN 2318.40
8630-023-000 Печат за Полнење за Паркер
 • Обновено
Ценетост на стоката:

8630-023-000 Печат за Полнење за Паркер

Овој дел е исто така познат како : PR8630023000 / 8630023000 / 8630023000 / PR8630023000 Печат за Полнење за Паркер (1 Единица).�

DEN 1992.00
870-433/13 Печат за Полнење за Рејмонд
 • Обновено
Ценетост на стоката:

870-433/13 Печат за Полнење за Рејмонд

Овој дел е исто така познат како : RA87043313 / 870433 / 13 / 87043313 / RA87043313 Печат за Полнење за Рејмонд (1 Единица).Са

DEN 312.00
AMBF WE3S6EX7N-15 Стандард String Рана Полипропилен Медиуми 3 Micron, 2.5 Инчен Филтер Дијаметар 29.25 Инчен Должина, Полипропилен
 • Обновено
Ценетост на стоката:

AMBF WE3S6EX7N-15 Стандард String Рана Полипропилен Медиуми 3 Micron, 2.5 Инчен Филтер Дијаметар 29.25 Инчен Должина, Полипропилен

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

DEN 5290.56
AMBF WE15S4TX7N-25 Стандард String Рана Полипропилен Медиумите 15 Micron, 2.5 Инчен Филтер Дијаметар 19.5 Инчен Должина, Конзервирани
 • Обновено
Ценетост на стоката:

AMBF WE15S4TX7N-25 Стандард String Рана Полипропилен Медиумите 15 Micron, 2.5 Инчен Филтер Дијаметар 19.5 Инчен Должина, Конзервирани

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

DEN 5961.12
AMBF WE30S8EX3N-25 Стандард String Рана Полипропилен Медиумите 30 Micron, 2.5 Инчен Филтер Дијаметар 39 Инчен Должина, Полипропилен
 • Обновено
Ценетост на стоката:

AMBF WE30S8EX3N-25 Стандард String Рана Полипропилен Медиумите 30 Micron, 2.5 Инчен Филтер Дијаметар 39 Инчен Должина, Полипропилен

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

DEN 537.60
AMBF WE0.5S9TX3N-25 Стандард String Рана Полипропилен Медиуми 0.5 Micron, 2.5 Инчен Филтер со Дијаметар од 40 Инчи Должина, Конзервирани
 • Обновено
Ценетост на стоката:

AMBF WE0.5S9TX3N-25 Стандард String Рана Полипропилен Медиуми 0.5 Micron, 2.5 Инчен Филтер со Дијаметар од 40 Инчи Должина, Конзервирани

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

DEN 535.20
2550 Печат за Полнење за Паркер
 • Обновено
Ценетост на стоката:

2550 Печат за Полнење за Паркер

Овој дел е исто така познат како : PR2550 / 2550 / ПР 2550 Печат за Полнење за Паркер (1 Единица).Сакате да ја потв

DEN 2251.20
AMBF WE0.5S8EX8-15 Стандард String Рана Полипропилен Медиуми 0.5 Micron, 2.5 Инчен Филтер Дијаметар 39 Инчен Должина, Полипропилен
 • Обновено
Ценетост на стоката:

AMBF WE0.5S8EX8-15 Стандард String Рана Полипропилен Медиуми 0.5 Micron, 2.5 Инчен Филтер Дијаметар 39 Инчен Должина, Полипропилен

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

DEN 1360.80
AMBF WE10S6EX8-15 Стандард String Рана Полипропилен Медиуми 10 Micron, 2.5 Инчен Филтер Дијаметар 29.25 Инчен Должина, Полипропилен
 • Обновено
Ценетост на стоката:

AMBF WE10S6EX8-15 Стандард String Рана Полипропилен Медиуми 10 Micron, 2.5 Инчен Филтер Дијаметар 29.25 Инчен Должина, Полипропилен

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

DEN 4747.20