• Обновено
Bside EMT01 Рачни Дигитални Дрва Тестер Дрво Влага Метар 0~99.9% LCD Дисплеј Податоци се Одржи

Bside EMT01 Рачни Дигитални Дрва Тестер Дрво Влага Метар 0~99.9% LCD Дисплеј Податоци се Одржи

Buyers rating:
DEN 333.36

Залиха

BSIDE EMT01 Дигитални LCD.Преносни 0~99.9% Дрво Влага.Електроника.Ве Молиме Овозможи 7-23 Работни Дена За Испорака.Пакетот Содржи Еден Предмет.Опис : BSIDE EMT01 Дигитални LCD Преносни 0~99.9% Дрво Влага Метар Составен Иглички Автоматско исклучување Карактеристики : ?Може да се користи за да се тестираат сите видови на дрво, картон и сува стока. ?Голем LCD дисплеј на дрво влага вредност. ?Вграден-во четири вида на модели со прецизни тестирање. ?Користи ergonmics дизајн да се прилагодат на различни посебни прилики. ?Вграден-во слаба батерија детекција и автоматско исклучување.Дрво Видови Група А : Тиково, Орев, Afrormosia, Гума, Дрво, Imbuia, Kokrodua, Niove Bidinkala, Плута Б : Keruing, Белата Топола, Бука, Cedar, Tola C : Lauan, Пепел, Elm, Ела, Јавор, Padauk, Даб, Цреша D : Basswood, Larch, Бор, Бреза Спецификации : ?Дисплеј : Големи LCD знаци екранот ?Мерење принцип : Електричниот отпор ?Опсег : Дрво : 0~99.9% ?Резолуција : 0.1% ?На точноста : 0.5% ?Electrode должина : 10мм(0.4¢€) ?Electrode игли : Интегрирана ?Автоматско ИСКЛУЧУВАЊЕ : По прибл.10 минути ?Напојување : Еден 9 V батерија( Не се вклучени) ?Метар станбен : ABS пластика ?Температурата на работа : 0 да 40ËšC (32 да 104ËšF) ?Димензии : 145 x 67 x 32-милиметри (5.7 ¢ € x 2.6 ¢ € x 1.3¢€) ?Тежина : 200g (7.0 мл) Пакетот вклучува : 1 x BSIDE EMT01 Дигитални 0~99.9% Дрво Влага Метар Детали слики : .

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Жито Влажност Метар, Преносни LCD Дисплеј Жито Влага Метар, за Кикирики Соја Мултифункционален Влакна, Влага Метар Сонда Влажност
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Жито Влажност Метар, Преносни LCD Дисплеј Жито Влага Метар, за Кикирики Соја Мултифункционален Влакна, Влага Метар Сонда Влажност

LCD заднинско осветлување на екранот, удобен да го прочитате мерење на податоци во темнина.Ова жито влага

DEN 717.36
Дигитални Влага Метар, Мултифункционален Жито Влага Тестер Долг животен Век Мултифункционален Преносни за Пченица Пченка Соја Кафе
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Дигитални Влага Метар, Мултифункционален Жито Влага Тестер Долг животен Век Мултифункционален Преносни за Пченица Пченка Соја Кафе

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

DEN 942.96
Tramex Конкретни Влага Средба CMEX5
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Tramex Конкретни Влага Средба CMEX5

Нови, солиден ергономски дизајниран комплет.Недеструктивни во соработка со не треба да се испроба, вежб

DEN 21000.00
Klein Алатки TI250 Батерија Термички Imager & ET140 Pinless Влага Метар за Не-Деструктивни Влага Откривање во Base, Дрво, и Ѕидани,
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Klein Алатки TI250 Батерија Термички Imager & ET140 Pinless Влага Метар за Не-Деструктивни Влага Откривање во Base, Дрво, и Ѕидани,

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатен

DEN 8159.04
AgraTronix 30100, Ag-MAC ПЛУС Жито Влага Метар
  • Обновено
Ценетост на стоката:

AgraTronix 30100, Ag-MAC ПЛУС Жито Влага Метар

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатен

DEN 10798.80