• Обновено
Liftall UU1804DX5 Полиестер Веб Прашка, Тип UU, 1-ply, 4 x 5'

Liftall UU1804DX5 Полиестер Веб Прашка, Тип UU, 1-ply, 4 x 5'

Buyers rating:
DEN 3348.96

Залиха

Полиестер webbing се протега помалку за подобра контрола.Црвено-core предупредување предиво помош инспекција процес, се зголемува безбедноста.Црвено-core предупредување предиво помош инспекција процес, се зголемува безбедноста.Жолта третман resistants триење.Традиционалните стандард во веб slings.Жолта триење третман се протега прашка живот.Црвено-core предиво помош инспекција.Полиестер веб протега помалку, промовира оптоварување се контролира.TUFF-ОЗНАКА гаранции OSHA потребни информации трае животот на прашка.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Stren-Flex EET2-901-11 Тип 4 Тешки Најлон Извртени Очите и Око Веб Прашка, 2 Ply, 3200 кг Вертикална Капацитет, 11' Должина x 1 Ширина,
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Stren-Flex EET2-901-11 Тип 4 Тешки Најлон Извртени Очите и Око Веб Прашка, 2 Ply, 3200 кг Вертикална Капацитет, 11' Должина x 1 Ширина,

Висок Квалитет Најлон Websling.Специјално дизајниран за употреба во ѓердан hitch.Вертикалните, ѓердан или кош

DEN 553.68
Пневматски Вакуум Главата, 10 HP, 35 cfm
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Пневматски Вакуум Главата, 10 HP, 35 cfm

ПОКРИЕНОСТ : Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на ва

DEN 20312.64
Веб Прашка, Тип 4, Полиестер, 1inW, 2 ft.L
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Веб Прашка, Тип 4, Полиестер, 1inW, 2 ft.L

Направен во сад.Пакет висина : 3.048 cm.Пакет должина : 14.478 cm.Пакет ширина : 7.62 cm.Веб Прашка, Прашка Тип Изврте�

DEN 416.16
Stren-Flex EET1-901CE-12 Тип 4 Тешки Најлон Извртени Очите и Око Веб Прашка со Завиткани Очи, 1 Ply, 1600 кг Вертикална Капацитет,
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Stren-Flex EET1-901CE-12 Тип 4 Тешки Најлон Извртени Очите и Око Веб Прашка со Завиткани Очи, 1 Ply, 1600 кг Вертикална Капацитет,

Сите намена, ниска профил тешки прашка.Направени од најлон.Вертикалните, ѓердан или кошница конфигурац�

DEN 859.20
Mazzella EE2-901 Edgeguard Полиестер Веб Прашка, Око-и-Око, Жолта, 2 Ply, 4' Должина, 1 Ширина, 6 Рамна Очи, 3200 кг Вертикална Капацитет
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Mazzella EE2-901 Edgeguard Полиестер Веб Прашка, Око-и-Око, Жолта, 2 Ply, 4' Должина, 1 Ширина, 6 Рамна Очи, 3200 кг Вертикална Капацитет

Во кошница конфигурација, прашка поминува под оптоварување и двата краја на прашка се поврзете на кран �

DEN 607.92