• Обновено
BESTORQ 4/C450 Гума V-Појас, Здружени Црна, 452 Должина x 3.87 Ширина x 0.74 Висина

BESTORQ 4/C450 Гума V-Појас, Здружени Црна, 452 Должина x 3.87 Ширина x 0.74 Висина

Buyers rating:
DEN 13977.36

Залиха

Појас Агол е околу 40 степени.Појаси се изградени на високо инженерните, високи перформанси компоненти како еден обвиткани ленти.Поврзаните или здружени појаси се препорачува за висок шок оптоварување и пулсирачки дискови каде дополнителна стабилност е од корист.Земја на потекло : Кина.BESTORQ здружени, завиткани V-ремени даде премија појас перформанси, исто како што прават нивните еден појас колеги.На појаси се изградени на истиот високо инженерните, високи перформанси компоненти како еден обвиткани ленти.Компонентите се произведени со користење на најнова во спојувалка за технологија на располагање на глобална основа.Надворешниот ткаенини заврши се третира со масло и отпорни на топлина, конструиран синтетички каучук соединение, посебно отежната за одлична отпорност на абење, докажано низ илјадници часа на тестирање.На helically рана затегнувачка кабли се специјално конструирани, извртени, топлина и хемиски сет, полиестер материјал.Лабораториски тестови покажаа дека затегнувачка распаѓање својства на BESTORQ мозок се навистина Светска Класа.Телото гума соединение е високо инженерните синтетички каучук соединение, посебно отежната за кул работи, флексибилност, пукнатина корозија, и одлична врска до надворешниот ткаенина и затегнувачка кабли.На Тај-Бенд поддршка придружува на индивидуални појаси.Тоа се прави надвор на особено тешки, директно ткиво ткаенина збиена во тешка гума случај да се даде одлична флексибилност околу pulleys.Во кратката насока нуди исклучително силна врска бенд во склопот на врвот на појаси, како и многу поважно, на тај бендот има одлична адхезија на секој поединец појаси.Поврзаните или здружени појаси се препорачува за висок шок оптоварување и пулсирачки дискови каде дополнителна стабилност е од корист.На ремени се исполнат САД RMA објавени рејтингот нивоа.Сите A, B, C, D, 3 V, 5 V и 8 V појаси се произведени за да се исполнат RMA стандарди за должина и димензии.Сите појаси на дадена големина се произведени за да се кандидира interchangeably во исти сет. (SPB, SPC, 9 J, 15 J и 25 J здружени појаси се произведени за да се вклопи ISO стандард димензија мулти-мило pulleys.).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

D&D PowerDrive 3L790 V Појас 3/8 x 79 V Појас
  • Обновено
Ценетост на стоката:

D&D PowerDrive 3L790 V Појас 3/8 x 79 V Појас

V Појас 3 / 8 x 79in Vbelt.Појас 3 L 3 / 8 x 79in ОК.На helically рана затегнувачка кабли се специјално конструирани, изврте�

DEN 224.40
Bettomshin 1Pcs 67 Инчи Дебелина, Диск В Појас, Моќ V-Појас, 0.51 Инчен Ширина 0.31 Инчен Дебелина, Гума Моќ Пренос Појас за Индустриски
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Bettomshin 1Pcs 67 Инчи Дебелина, Диск В Појас, Моќ V-Појас, 0.51 Инчен Ширина 0.31 Инчен Дебелина, Гума Моќ Пренос Појас за Индустриски

Обемот : 67.01 инчен / 1702mm; Width : 0.51 инчен / 13mm ;Дебелина : 0.31 инчен / 8мм.Лесна инсталација, мала меморија, висок�

DEN 207.36
D&D PowerDrive 850K1 Поли V Појас, 1 Бенд, Гума
  • Обновено
Ценетост на стоката:

D&D PowerDrive 850K1 Поли V Појас, 1 Бенд, Гума

На ремени надмине сад rma објавени рејтингот нивоа.Појас може да не дојде во картон ракав.Квалитетот моќ �

DEN 118.08
D&D PowerDrive 16B240 Здружени V Појас, 243 Должина
  • Обновено
Ценетост на стоката:

D&D PowerDrive 16B240 Здружени V Појас, 243 Должина

Појас Б 21 / 32 x 243in ОК 16 Бенд.Производителот име D&D Power Drive.Земја на потекло кина.Пакет тежина : 56.26 lbs.D&D Power Dri

DEN 15886.56
D&D PowerDrive B116/5L1190 V Појас, Гума, 5/8 x 119 ОК
  • Обновено
Ценетост на стоката:

D&D PowerDrive B116/5L1190 V Појас, Гума, 5/8 x 119 ОК

D&D Моќ Вози V Појас.Појас може да не дојде во картонска ракав.Слика може да не ги одразуваат број на ребра.

DEN 381.36