• Обновено
Континентална ContiTech вртежен момент Тим Плус V-Појас, 18/5VF2650, Aramid Затегнувачка Член, Здружени, 8 Ребро, 11.25 Ширина, 0.53 Висина, 265 Номинална Надвор Должина

Континентална ContiTech вртежен момент Тим Плус V-Појас, 18/5VF2650, Aramid Затегнувачка Член, Здружени, 8 Ребро, 11.25 Ширина, 0.53

Buyers rating:
DEN 1704.00

Залиха

На ткаенина обврзници на V-оддел за одржување на единството на појас.Како дел од Континентална Корпорација, на Conti Tech поделба броеви меѓу водечките добавувачи на домаќинот на технички гумени производи и е специјалист за пластични маси технологија.Conti Tech развива, произведува и пазари, високо-технолошки производи и системи за автомобилската и индустриски пазари.Нафта, топлина, озон, и отпорни на абразија; Статички проводници.Тоа е исто така се користи во ниска брзина, високо-моќ апликации кои претходно биле смета доменот на синџир и затегнувачки дискови.Често се користи во навредлив средини како што се земјоделство и производство, тие се изградени да издржат мрсна, нечистотија-исполнет производствени средини и топлината на отворено.Таа е изградена со Flexten тензија членови направени од aramid, топлина-отпорни на синтетички влакна пет пати посилни од челик Flexten тензија членови зголемување на затегнувачка цврстина и намалување на почетната издолжување од 50 проценти за одржување на димензионална стабилност, така што се вози перформанси е доследен во текот на животниот век на појас.Вртежен момент Тим Плус појас е тесен дизајн овозможува користење на помали или помалку ленти од класичните V-ремени да се пренесе еквивалент на оптоварување, максимизирање на моќ пренос на ефикасноста преку намалување вози тежина и големина.Ременот е поддржан во нафта и абразија-отпорни ткаенини, обезбедување на надолжни флексибилност и странични сила да се приклучи во клубот.Здружени појаси се збирка на индивидуални ремени што пренесува коњски сили на моќта пренос вози како еден појас.Вртежен момент Тим Плус 5 VF тесен профил здружени V-појас има 11.Тоа е погоден за високи коњски сили дискови кои бараат повеќе тензија и зголемена отпорност на шок товари.На појасот има 18 индивидуални ребра, секој мерење 0.Ременот е статична проводници, што тоа е соодветно, во присуство на експлозивни гасови, течности, прашоци и други супстанции каде што можноста за статични искри мора да бидат сведени на минимум.62" широк на врвот; тие се врзани заедно со ткаенина за да се зголеми флексибилноста и топлина дисипација.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Bettomshin 1Pcs 67 Инчи Дебелина, Диск В Појас, Моќ V-Појас, 0.51 Инчен Ширина 0.31 Инчен Дебелина, Гума Моќ Пренос Појас за Индустриски
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Bettomshin 1Pcs 67 Инчи Дебелина, Диск В Појас, Моќ V-Појас, 0.51 Инчен Ширина 0.31 Инчен Дебелина, Гума Моќ Пренос Појас за Индустриски

Обемот : 67.01 инчен / 1702mm; Width : 0.51 инчен / 13mm ;Дебелина : 0.31 инчен / 8мм.Лесна инсталација, мала меморија, висок�

DEN 207.36
D&D PowerDrive A64/4L660 V Појас, A/4L, Гума, 1/2 x 66 ОК
  • Обновено
Ценетост на стоката:

D&D PowerDrive A64/4L660 V Појас, A/4L, Гума, 1/2 x 66 ОК

Земја на Потекло : Кина.Појас може да не дојде во картонска ракав.Слика може да не ги одразуваат број на р

DEN 186.96
D&D PowerDrive 515K1 Поли V Појас, 1 Бенд, Гума
  • Обновено
Ценетост на стоката:

D&D PowerDrive 515K1 Поли V Појас, 1 Бенд, Гума

На ремени надмине сад rma објавени рејтингот нивоа.Појас може да не дојде во картон ракав.Квалитетот моќ �

DEN 71.52
D&D PowerDrive B116/5L1190 V Појас, Гума, 5/8 x 119 ОК
  • Обновено
Ценетост на стоката:

D&D PowerDrive B116/5L1190 V Појас, Гума, 5/8 x 119 ОК

D&D Моќ Вози V Појас.Појас може да не дојде во картонска ракав.Слика може да не ги одразуваат број на ребра.

DEN 381.36