• Обновено
Yoshihiro Kurouchi Црно-Фалсификувани Сина Челик не 'Рѓосувачки Облечени Nakiri Јапонски Зеленчук Нож (6.5 (165mm) и Без Saya)

Yoshihiro Kurouchi Црно-Фалсификувани Сина Челик не 'Рѓосувачки Облечени Nakiri Јапонски Зеленчук Нож (6.5 (165mm) и Без Saya)

Buyers rating:
DEN 5039.76

Залиха

Нашите Yoshihiro Kurouchi Нерѓосувачки Облечени Ножеви се облечени во 2 слоја на целосна Kurouchi нерѓосувачки челик кој обезбедува трајност и заштита без да се жртвува својот остар сечење на работ.Kurouchi се преведува како "Црно-Фалсификувани" и овој уникатен стил на фалсификување нуди карактеристичен изглед и неполиран селски естетски заврши на ножот.Еден од најпопуларните ножеви дека може да се готви имаме денес е Јапонски Зеленчук нож познат како Nakiri нож.Со HRC на 62-63, суштината на Сина Челик #2 се ценети за својата висока предност задржување и обезбедува исклучително остар раб кој е во можност да ја задржи својата острина текот на подолг временски период.Острат и усовршувајќи треба да се направи само со вода whetstones.На рамност овозможува целата должина на нож за да дојде во контакт со сечење одбор со секој удар.Традиционалните Kurouchi ножеви секогаш ќе биде направена од високо реактивни јаглероден челик, но овој нож е исклучителен во кои Kurouchi заврши на Нерѓосувачки Обложување кој е нов развој во модерната индустрија и е многу ретки и тешко да се гради.Традиционалните Јапонски нож прави вредности остар раб, кој бара внимание и грижа.Секој нож од Yoshihiro е рачно изработени од страна на мајстор занаетчии креирање на уникатен еден-на-еден вид уметничко дело.Ова е особено корисно кога сечкање зеленчук, бидејќи тоа се елиминира оние несовршена места во кои состојки се виси од низа.Рака мие и сува само, и направи така веднаш, ако се работи со кисели состојки.Јаглероден челик може да оксидираат ако не е правилно да се одржува.Острат и усовршувајќи треба да се направи само со вода whetstones.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Каи Wasabi Челик Nakiri Нож, 6-1/2-Инчен
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Каи Wasabi Челик Nakiri Нож, 6-1/2-Инчен

Јапонски стил nakiri нож, обично се користи за сечкање зеленчук брзо и темелно.Направени со Daido 1 K6 високоја�

DEN 959.76
Бегаат од Прибор за јадење Класичен 6.5 Nakiri Нож; Рака-Наострен 16° Двојно-Bevel Челик Сечилото & СМ-0743 Класичен Boning 6-инчен
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Бегаат од Прибор за јадење Класичен 6.5 Nakiri Нож; Рака-Наострен 16° Двојно-Bevel Челик Сечилото & СМ-0743 Класичен Boning 6-инчен

Производот 2 : Дамаск облечени сечилото нуди блиску, лесно сечење; тесен сечилото го намалува влечете за

DEN 7268.64
Yoshihiro 45 Слоеви ВФ-10 Зачукуваше Дамаск, нов јужен велс, Готвач е Nakiri/ Зеленчук Нож Јапонски Стил 160 mm/6.3 со Професионална
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Yoshihiro 45 Слоеви ВФ-10 Зачукуваше Дамаск, нов јужен велс, Готвач е Nakiri/ Зеленчук Нож Јапонски Стил 160 mm/6.3 со Професионална

Навистина вистински од Yoshihiro Јапонија(службен бренд име како Goh Umanosuke Yoshihiro во Sakai, Осака / Јапонија).Најдо�

DEN 3816.00