• Обновено
CR Пломби (SKF) 16314 Еден Усна Нафта Печат - Цврст, 1.625 во Окно, 2.623 во OD, 0.313 во Ширина, CRW1 Дизајн, Нитрилна Гума (NBR) Усна Материјал

CR Пломби (SKF) 16314 Еден Усна Нафта Печат - Цврст, 1.625 во Окно, 2.623 во OD, 0.313 во Ширина, CRW1 Дизајн, Нитрилна Гума (NBR)

Buyers rating:
DEN 1200.00

Залиха

Цврсти / Подели : -Цврсти.Вратило Дијаметар : -1.625 во.Надворешен Дијаметар : -2.623 во.Ширина : -0.313 во.Дизајн Тип : -CRW1. SKF Бран усна печат има метал ОД и испорачува industrys највисок пумпа rate Sinusoidal движење на овој печат генерира до 30% помалку топлина и 20% помалку friction Easy инсталација и една фирма и точно се вклопи во домувањето понесе ,Спецификации : Цврсти / Подели : -Цврсти Бунари со Дијаметар : -1.625 во надворешен Дијаметар : -2.623 во Ширина : -0.313 во Дизајнот Тип : -CRW1 Усна Материјал : -Нитрилна Гума (NBR) Усна Тип : -БРАН усна Број на Усни : -1 Обвивка : -Челик Случај Дизајн : -Метал случај Температурата на работа Опсег : 40 до 210 °F Притисок Толеранција : -10 psi Печат Тип : -Ротари вратило печат/Радијална вратило печат Пролет Тип : -Жартиера Пролет Пролет Материјал : -Јаглероден Челик Компатибилен Носат Ракави : -99161;99162;99826 Компатибилен V-Прстени : -400400;400401;400405;400409 Лубрикант Тип : -Масло или Маст Изградба Опис : -Нафта печат, SKF БРАН усна.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

EAI VITON Нафта Печат 14mm X 24mm X 6mm (6 ПАРЧИЊА) ТЦ Двојно Усна w/Нерѓосувачки Челик Пролет. Метал Случај w/Viton Гумена Облога
  • Обновено
Ценетост на стоката:

EAI VITON Нафта Печат 14mm X 24mm X 6mm (6 ПАРЧИЊА) ТЦ Двојно Усна w/Нерѓосувачки Челик Пролет. Метал Случај w/Viton Гумена Облога

Оваа 14mm ID печат е лесен за употреба, практично, и разноврсна и е одлично решение за да престане да лубрик�

DEN 335.76
Хардверски Делови 202 Серија Одговара 12 14 15 16 17-95mm OD Вратило Двојно се Соочуваат со Пумпа за Вода Механички Вратило Печат
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Хардверски Делови 202 Серија Одговара 12 14 15 16 17-95mm OD Вратило Двојно се Соочуваат со Пумпа за Вода Механички Вратило Печат

Стационарни Прстен : Керамички.Ротари Прстен : Јаглерод.Средно Печат : Fluororubber(FKM).Одговара за Бунари со Ди

DEN 2384.88
Националната 473228 Нафта Печат
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Националната 473228 Нафта Печат

Дизајн тип : пролет натоварени; мултиусна.Температурата опсег : 40°F до 225°F / 40°C до 107°C Добра ниска темпер

DEN 804.00