• Обновено
Децата Електрична Четка за заби, 2W IPX7 U-Облик на USB Полнењето е Автоматско Ултразвучно Четка за заби

Децата Електрична Четка за заби, 2W IPX7 U-Облик на USB Полнењето е Автоматско Ултразвучно Четка за заби

Buyers rating:
DEN 798.96

Залиха

Со користење на четка глава за долго време ќе предизвика микроби помеѓу четка косата да расте и во голема сума, која не е погодна за орална чистење.Кога поврзан со USB полнењето, LED индикатор осветлува, што е погодно за употреба за дома или за време на патувањето.7 V/450m Ah Литиум Батерија Работно време : 2 минути секое утро и вечер, вкупно од 25-30 дена четкање циклус (кога целосно наполнета) Пакет Листа : 1 x Четка за заби Тело 1 x Директно се Справи со Четка Глава 1 x U-Облик Четка Глава 1 x USB Кабел за Податоци Забелешка : 1.На ергономски U-облик четка главата е погодна за формата и механика на децата забната структура.Интересен изглед може да им се помогне на децата да ги измијат забите за подолго време, и да развијат здрав четкање навики.Нејзиниот квалитет е загарантирана. Одржување на четка глава : притискање на хард на површината на четка за заби ќе предизвика дното на четка косата да контакт на забите, кои се склони кон bifurcation!Ве молиме не грижете се, веднаш scald четка косата со врела вода и четка косата ќе се врати непроменети!Овој тип на четка косата користи мек материјал!Анти‑сплит!Анти‑кожен!. Батеријата индикаторот трепка intermittently, што значи дека се полни, и кога индикаторот се врти кон долго светлина, тоа значи дека е целосно наполнета.Мулти‑функција на владата, 2 чистење режими, нежни режим може да нежно чистење на заби и непца во 50 секунди, и чистење на владата може да се чистат и отстранување забен камен во 120 секунди.Да ви донесе нови и различни користење чувство. Експериментите покажуваат дека четка главата е дневна потрошен.Мекото брадавица‑одделение силика гел обезбедува удобен четкање чувство, и оригиналниот V форма за чистење патеки за да може ефективно да длабоко чистење без оштетување на непцата.Спецификација : Предмет Тип : Деца Ултразвучно Електрична Четка за заби Материјал : ABS Рачка + Силикони Четка Главата + Четка Косата Четка Главата Тежина : Околу.Ако производот е ставен во вода и натопени, производот се уште може да се користи нормално, без да се оштетат.Екранот има одредени проблеми. 311g/11oz Домаќин Моќ : 2 W Оценет Полнење Текст : 5 V/1А Време на Полнење : Околу 2 Часа вградената Батерија : 3.

Кон својствата

Item Type:
Children Ultrasonic Electric Toothbrush
Material:
ABS Handle + Silicone Brush Head + Brush Hair Brush Head
Weight:
Approx. 311g/11oz
Host Power:
2W
Rated Charging Input:
5V/1A
Charging Time:
About 2 Hours
Built-In Battery:
3.7V/450mAh Lithium Battery
Working Hours:
2 minutes each morning and evening, a total of 25-30 days brushing cycle (when full charged)
Package List:
1 x Toothbrush Body :
1 x Straight Handle Brush Head :
1 x U-Shaped Brush Head :
1 x USB Data Cable :
Note:
1. For the first use, please charge the host; if the battery indicator flashes continuously, it means that the battery is less than 10%, and it can be turned on after charging. :
2. The battery indicator flashes intermittently, which means it is charging, and when the indicator turns to a long light, it means it is completely charged. :
3. Experiments show that the brush head is a daily consumable. Using a brush head for a long time will cause the microbes between the brush hairs to increase in a large amount, which is not conducive to oral cleaning. :
4. The correct method of brushing teeth is extremely important. Some people brush their teeth harder, and the hair fall is very serious in one month; some people use it very gently, and they are still intact after 3 months. The display has certain problems. Generally, brushing needs about 100g. :
5. Maintenance of the brush head:
pressing hard on the surface of the toothbrush will cause the bottom of the brush hairs to contact the teeth, which is prone to bifurcation! Please don't worry, immediately scald the brush hairs with boiling water and the brush hairs will restore intact! This type of brush hairs uses soft material! Anti‑split! Anti‑furry!

Најдобри предлози во категоријата

LSJZZ Ултразвучно Електрична Четка за заби,USB Магнетни Levitation Возрасни Мека Четка за заби Интелигентни Темпиран Водоотпорен
  • Обновено
Ценетост на стоката:

LSJZZ Ултразвучно Електрична Четка за заби,USB Магнетни Levitation Возрасни Мека Четка за заби Интелигентни Темпиран Водоотпорен

Моќен звук чистење : звукот четка за заби може да обезбеди до 50000 burrs во минута, која може да нежно и ефика�

DEN 374.40
Sunartec Ултразвучно Електрична четкичка за Заби за Возрасни ,2-во-1 360 U-Форма Автоматско Четка за заби &Белење на Заби Комплет
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Sunartec Ултразвучно Електрична четкичка за Заби за Возрасни ,2-во-1 360 U-Форма Автоматско Четка за заби &Белење на Заби Комплет

Нов Тип Четка за заби 2021 База на однапред бас чистење техника,патентиран Uоблик четка главата чисти секо

DEN 456.00
BRDI Деца У Облик на Четка за заби, Електрична Четка за заби 5 Toothbrushing Режими Водоотпорен Дизајн Автоматско Мемориска Функција
  • Обновено
Ценетост на стоката:

BRDI Деца У Облик на Четка за заби, Електрична Четка за заби 5 Toothbrushing Режими Водоотпорен Дизајн Автоматско Мемориска Функција

[5 Toothbrushing Режими] Постојат 5 различни режими за електрична четка за заби, вклучувајќи моќен toothbrushing режим

DEN 720.00
EXCEART 4pcs Професионални Заострените Прамен Ортодонтски Четка за заби Подготвуваат Четка со 2 Глави Двојно - Заврши Интерденталните
  • Обновено
Ценетост на стоката:

EXCEART 4pcs Професионални Заострените Прамен Ортодонтски Четка за заби Подготвуваат Четка со 2 Глави Двојно - Заврши Интерденталните

Нема повеќе да се грижи за заборавајќи да купи четка, мора да се има четкичка за заби за секојдневно чист

DEN 278.16
Mifty Ултразвучно Sonic Електрична Четка За Заби Батерија Четките За Заби Перат Електронски Белење На Заби Четка Возрасни Тајмер
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Mifty Ултразвучно Sonic Електрична Четка За Заби Батерија Четките За Заби Перат Електронски Белење На Заби Четка Возрасни Тајмер

【8 четка глави】Вие не треба да се трошат стотици долари на четка за заби глави било повеќе.Карактеристи

DEN 547.20
1pcs Ултразвучно Модул HC-SR04 3.5-5v,ХК-SR04
  • Обновено
Ценетост на стоката:

1pcs Ултразвучно Модул HC-SR04 3.5-5v,ХК-SR04

Овој производ е едноставен за користење, а за контрола на устата направи 10 над високо ниво, можете да чек

DEN 74.88
Ултразвучно Електрична Четка за заби, У Облик на Автоматско четкичка за Заби за Возрасни 360° Целата Уста Четка за заби Белење на
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Ултразвучно Електрична Четка за заби, У Облик на Автоматско четкичка за Заби за Возрасни 360° Целата Уста Четка за заби Белење на

У Облик Дизајн Целата уста четка за заби погодна за возрасни устата, ултразвукови чистење, заврши заби 3

DEN 815.76
Galand Деца Ултразвучно испитување на Електрични четки за заби Мулти-Режим Водоотпорен У Облик Деца Автоматско Ултразвучно четкичка
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Galand Деца Ултразвучно испитување на Електрични четки за заби Мулти-Режим Водоотпорен У Облик Деца Автоматско Ултразвучно четкичка

ПРЕКРАСЕН ДИЗАЈН : симпатична дизајн се направи оваа прекрасна автоматско четка за заби привлечни за си

DEN 178.80
BYRDZD Дневни Потреби/Електрични четки за заби, Електрични Ротирачки Децата четки за заби, Возрасни услужни Влакната Ултразвучно
  • Обновено
Ценетост на стоката:

BYRDZD Дневни Потреби/Електрични четки за заби, Електрични Ротирачки Децата четки за заби, Возрасни услужни Влакната Ултразвучно

❤ Оваа електрични заб усвојува хранаодделение pp материјал и TPE мека гума, и елегантни четка главата диз�

DEN 523.68
Дневни потреби LTD Електрична Четка за заби, Возрасно Дете ултразвучно Батерија Четка за заби, Водоотпорен Мека белење на Неколку
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Дневни потреби LTD Електрична Четка за заби, Возрасно Дете ултразвучно Батерија Четка за заби, Водоотпорен Мека белење на Неколку

[Моќен чистење] : Sonic електрична четка за заби со sonic вибрации до 40,000 пати во минута.До 100% на забниот камен

DEN 1720.80