• Обновено
XinAndy Кина Песна Hengze Точка Боја Лилјак Табелата Рамен Шише Кинески/中国宋黑釉点彩蝙蝠图扁瓶中式

XinAndy Кина Песна Hengze Точка Боја Лилјак Табелата Рамен Шише Кинески/中国宋黑釉点彩蝙蝠图扁瓶中式

Buyers rating:
DEN 4247.76

Залиха

Ова е домаќинство украс во облик на античка Кина./这是的中国古代形状的家居装饰品。.Песната лилјак црна глазура точка боја за цртање рамен шишиња направени од порцелан, антички стар игра Донг Кинески студија unearthed собирање на стари предмети украси / 宋黑釉点彩蝙蝠图扁瓶仿古玩董瓷器做旧收藏出土中式书房老物摆件.Големина:Висина 30.5 см, ширина 25 см, база дијаметар должина 10.5 см, широчина 6 см, калибар 7 cm. 1 : 1 антички керамика од Jingdezhen/景德镇.Песната лилјак црна глазура точка боја за цртање рамен шишиња направени од порцелан, антички стар игра Донг Кинески студија unearthed собирање на стари предмети украси / 宋黑釉点彩蝙蝠图扁瓶仿古玩董瓷器做旧收藏出土中式书房老物摆件 Големина:Висина 30.5 см, ширина 25 см, база дијаметар должина 10.5 см, широчина 6 см, калибар 7 cm1 : 1 антички керамика од Jingdezhen/景德镇Uses : Дома декорација, собирање, благодарност, културно наследство, домот палата средина 用途:居家装饰,收藏品鉴,文玩欣赏,文化传承,宫廷高雅环境.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Fashyuner Сакаат Шише Буква на Хартија Свадба, Роденден Материјали Денот на Вљубените Подароци Партија Услуги Изразување Порака Капсула
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Fashyuner Сакаат Шише Буква на Хартија Свадба, Роденден Материјали Денот на Вљубените Подароци Партија Услуги Изразување Порака Капсула

100% Сосема нов и висок квалитет.Тип : Изразување Порака Капсула.Материјал : Хартија.Боја : Црна,Multicolor.Голе�

DEN 143.76
LAOJUNLU Западен Zhou Династија Бронза Шише со Квадратни Зрак Антички Бронза Ремек-дело за Собирање на Осамени Кинески Традиционален
  • Обновено
Ценетост на стоката:

LAOJUNLU Западен Zhou Династија Бронза Шише со Квадратни Зрак Антички Бронза Ремек-дело за Собирање на Осамени Кинески Традиционален

Должина 13.5 см Ширина 13.5 см 35.5 cm Тежина 3360g This антички колекција има посебен процес на изработка на старит

DEN 1315.20
NileCart X големи Египетскиот парфем шишиња рачно изработени во Египет со 24K злато декорација за вашиот Парфем, Етерични Масла,
  • Обновено
Ценетост на стоката:

NileCart X големи Египетскиот парфем шишиња рачно изработени во Египет со 24K злато декорација за вашиот Парфем, Етерични Масла,

Овој голем египетскиот шишиња рачно изработени во Египет од страна на Nile Cart со 24 K златна декорација на р

DEN 503.76
3 Парчиња на Различни Форми Сина Кристално Стакло Точка Ѓердан Призмата Камен Pendant со Синџир Долг Ѓердан Diffuser Парфем Шише
  • Обновено
Ценетост на стоката:

3 Парчиња на Различни Форми Сина Кристално Стакло Точка Ѓердан Призмата Камен Pendant со Синџир Долг Ѓердан Diffuser Парфем Шише

Материјал : Кристално стакло шише и метал ѓердан.Големина : Ѓердан кабелот должина од 60 cm.Капацитет : ста�

DEN 215.76
Formemory Капсула Писма Порака во Шише Среќен Апчиња Порака Белешки Симпатична Денот на Вљубените Подароци за Дечко Девојка (25PCS)
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Formemory Капсула Писма Порака во Шише Среќен Апчиња Порака Белешки Симпатична Денот на Вљубените Подароци за Дечко Девојка (25PCS)

Значајни Подароци за Љубовници : Можете да запишете разни цитати на овие малку капсула писма порака лис�

DEN 215.76
Laojunlu Стар Чист Бакар и Gilt Змеј Snuff Шише Антички Бронза Ремек-дело за Собирање на Осамени Кинески Традиционален Стил Накит
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Laojunlu Стар Чист Бакар и Gilt Змеј Snuff Шише Антички Бронза Ремек-дело за Собирање на Осамени Кинески Традиционален Стил Накит

Тежина 177g Висина 9.5 см Ширина 5.8 cm This антички колекција има посебен процес на изработка на старите, не е п�

DEN 578.40
MyGift Гроздобер Врежана Зелено Стакло Мали Полињата за Diffuser Шише со Плута Капак, Декоративни Цвет Bud Вазна, Сет од 2
  • Обновено
Ценетост на стоката:

MyGift Гроздобер Врежана Зелено Стакло Мали Полињата за Diffuser Шише со Плута Капак, Декоративни Цвет Bud Вазна, Сет од 2

Сет од 2 врежана стаклени шишиња со стилски гроздобер дизајн.Се употребуваат за чување на различни пред�

DEN 226.80
Bitcircuit 6PCS 30ML Празна Шише Покрие Сет, Празна Шише и Keychain Носителот, Транспарентни Контејнери Флип Капа за Обновливи Шишиња
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Bitcircuit 6PCS 30ML Празна Шише Покрие Сет, Празна Шише и Keychain Носителот, Транспарентни Контејнери Флип Капа за Обновливи Шишиња

Нашите keychain е направен од висококвалитет neoprene материјал.Уникатен дизајн.Лесно да се закачи за клучеви, �

DEN 176.88
Египетскиот Парфем Шишиња трговија на Големо множество На 12 Големина 4 устата на разнесени со рачно изработени златна Египетскиот
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Египетскиот Парфем Шишиња трговија на Големо множество На 12 Големина 4 устата на разнесени со рачно изработени златна Египетскиот

Сет Содржи 12 Златни Украсни Египетскиот Парфем Шишиња.Големина приближно 4 инчи (10 cm) просечна големина.�

DEN 623.76
Голем Decanter Со Затка Врежани Парфем Организатор Шишиња - Парфем Празни Шишиња Розе - Масло Decanter За Кујна - Декоративни Стаклени
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Голем Decanter Со Затка Врежани Парфем Организатор Шишиња - Парфем Празни Шишиња Розе - Масло Decanter За Кујна - Декоративни Стаклени

Стакло.Едноставен и Елегантен Дизајн : Ornamenta стаклено Шише Парфем е направен од висок квалитет на Pyrex ста

DEN 1476.00