• Обновено
3 Пакет Црна [2 TN-730 Тонер + 1 д-р-730 Тапан] Замена за Брат DCP-L2550DW MFC-L2710DW L2750DW L2750DWXL Печатач Кертриџ,кои се Продаваат од страна на ALUMUINK.

3 Пакет Црна [2 TN-730 Тонер + 1 д-р-730 Тапан] Замена за Брат DCP-L2550DW MFC-L2710DW L2750DW L2750DWXL Печатач Кертриџ,кои се Продаваат

Buyers rating:
DEN 1847.52

Залиха

1.Кутија Вклучува : 2 TN-730 Тонер + 1 д-р-730 Тапан ( Вкупно 3 Pack Црна ). 2.Компатибилен за печатач модели : DCP-L2550 DW MFC-L2710 DW L2750 DW L2750 DWXL ХЛ-L2350 DW L2370 DW L2370 DWXL L2390 DW L2395 DW Печатач. 3.Страница Принос : 1700 Страници на Тонер Кертриџ,12500 Страници на Тапан Единица врз Основа на 5% покриеност (Буква/А4). 4.Сигурен печатење резултати : Јасно да печатите текст,долго боја за задржување на време и јасни графики. 5.По продажбата на услугата : Секој производ проблем, се чувствуваат слободни да не контактирате преку е-маил и ние ќе ви обезбедиме најдобро решение за вас.Она што е внатре во кутијата?Пакетот вклучува : 1 DR730 Тапан + 2 TN730 Тонер [Вкупно 3 Pack Црна].Компатибилен Печатач Модели : DCP-L2550 DW MFC-L2710 DW MFC-L2750 DW MFC-L2750 DWXL ХЛ-L2350 DW ХЛ-L2370 DW/DWXL ХЛ-L2390 DW ХЛ-L2395 DW Она Печатење Квалитет и големина на Пакување Ќе се Добие?Живописни печатење страница : линии во согласност Clear text (бриши текст Живописни слики. 4-слој заштитна пакување : Професионални боја кутија за пакување.Мулти-слој shockproof пакување може да се избегнуваат производи оштетување за време на транспортот и дистрибуцијата.Чување : На тонер кертриџ не треба да биде изложен на директна сончева светлина или екстремни средина услови.Предложи температура на чување : -20℃ до 40℃ (-4℉ да 104℉).Важна Забелешка : ве Молиме потврдете го вашиот печатач модел пред ставање на ред!Ако имате било какви прашања,ве молиме контактирајте со нас преку е-маил.Ние ќе одговориме на вашите прашања и да се обезбеди најдоброто решение за вас.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

DIGITONER Компатибилен TN750 TN720 Тонер Кертриџ – TN-750 TN-720 Висок Принос Тонер Кертриџ Замена за Брат Ласерски Печатач – Црна
  • Обновено
Ценетост на стоката:

DIGITONER Компатибилен TN750 TN720 Тонер Кертриџ – TN-750 TN-720 Висок Принос Тонер Кертриџ Замена за Брат Ласерски Печатач – Црна

【ЗА ПОВЕЌЕ ОТПЕЧАТОЦИ】 Нашите компатибилен TN750 TN720 висок принос тонер кертриџ отпечатоци до 8,000 страни�

DEN 815.76