• Обновено
Sigma-Aldrich Z122785-25EA, Sigma-Aldrich TLC Плоча, Силика Гел Матрица (Пакување од 25)

Sigma-Aldrich Z122785-25EA, Sigma-Aldrich TLC Плоча, Силика Гел Матрица (Пакување од 25)

Buyers rating:
DEN 4008.72

Залиха

Силика гел - за слабо силно да поларните separations, големината на порите 60 Å.Висока чистота силика гел - киселина изми за одделување на aflatoxins.Целулоза - за поделба, хроматографија, (Sigma Cell Тип 100 Целулоза).Целулоза pei - за одвојување на слаба анјони (амино киселини, пептиди) pei плочи може да се претвори малку жолта, влијаат на поделба.Пред се развие плочи во дестилирана вода за да се минимизира жолта боја.Chiral силициум - за одвојување на optically активни изомери од страна на лиганд размена, големината на порите 60Å.Тенок слој хроматографија (TLC) плочи за адсорпција, партиција, и ion-exchange техники.Шест медиуми избори со стакло, полиестер, и алуминиум backings.Силициум-базирани adsorbent слоеви во Sigma-Aldrich TLC плочите се вклучат полимерни врзивно средство; високо прочистен силика гел плочи содржат гипс/полимер врзивно.Силика гел - за слабо силно да поларните separations, големината на порите 60 Å .Висока чистота силика гел - киселина изми за одделување на aflatoxins.Целулоза - за поделба, хроматографија, (Sigma Cell Тип 100 Целулоза).Целулоза PEI - за одвојување на слаба анјони (амино киселини, пептиди) PEI плочи може да се претвори малку жолта, влијаат на поделба.Пред се развие плочи во дестилирана вода за да се минимизира жолта боја.Chiral силициум - за одвојување на optically активни изомери од страна на лиганд размена, големината на порите 60Å.Sigma-Aldrich Z122785-25 EA, Sigma-Aldrich TLC Плоча, Силика Гел Матрица, Пакување од 25. Земја на Потекло : Германија.Дел Број : 1201 V65 EA.Пакет на : 25.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

АЦЕ СТАКЛО 5904-24 Серија Епоксидна Обложени Флеш Хроматографија Колона со Порозност Б Филтер Пршлен, 24/40 Заеднички, 19 mm ID
  • Обновено
Ценетост на стоката:

АЦЕ СТАКЛО 5904-24 Серија Епоксидна Обложени Флеш Хроматографија Колона со Порозност Б Филтер Пршлен, 24/40 Заеднички, 19 mm ID

24 / 40 заеднички 19 Mm id.Се продава во секоја од нив.Chromatographic Колона со 24 / 40 заеднички на врвот, 2 mm понесе 1 : 5 к

DEN 4699.20
EMD Millipore 1.05626.0001 Стакло Поддржан TLC Класичната Силициум Плоча, 250m Дебели Силика Гел 60, 10cm Ширина, 20cm Должина (Пакување
  • Обновено
Ценетост на стоката:

EMD Millipore 1.05626.0001 Стакло Поддржан TLC Класичната Силициум Плоча, 250m Дебели Силика Гел 60, 10cm Ширина, 20cm Должина (Пакување

Како пионер во TLC, Merck KGa A, Дармштат, Германија го претстави првиот преобложени плочи на пазарот.И ние про�

DEN 279.84