• Обновено
Uxcell a13032000ux0385 К Тип 800 целзиусови степени Степен 6 мм Тема Завртка Thermocouple Сонда Сензор 5 Метри

Uxcell a13032000ux0385 К Тип 800 целзиусови степени Степен 6 мм Тема Завртка Thermocouple Сонда Сензор 5 Метри

Buyers rating:
DEN 175.68

Залиха

Име На Производ : Thermocouple;Тип : К Тип;Вилушка Pin Број : 2. Температура : 500 C;Сензор Должина : 10мм/ 0.4";Pin Проред : 4mm/ 0.2".Навој Дијаметар : 6mm/ 0.24";Надворешна Shield Материјали : Најлон Плетенка.Вкупната Должина(Прибл.) : 5 Метри /16.4 Ft;Боја : Сребро На Ѕвонење.Тежина : 59g;Пакет Содржина : 1 x Thermocouple Сонда.На thermocouple е уред кој се состои од две различни проводници (најчесто метални легури) кои произведуваат напон пропорционален на температурна разлика помеѓу двете крајот на пар на проводници.Основани Тип е повеќе чувствителни на температурата, може да помогне да се измери температурата easterly. 2 терминали за лесна конекција.Температурата мерен опсег е од 0 целзиусови степени до 800 степен целзиусови степени.Широко се користи за индустриски или лабораториски на опрема за Тестирање на температурата.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Southbend Спектар 1161521 36 Долго Thermocouple
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Southbend Спектар 1161521 36 Долго Thermocouple

Земја На Потекло : Мексико.Број На Модел : 1161521 Објектот Пакет Димензии : 5.0" L x 5.0" W x 9.0" H Точка Пакет Тежина

DEN 1115.04
Thermostatic Греење Плоча, Керамички Изолација Едноставна Структура 15cm Жица Лесно Да се Инсталира Алуминиум PTC Греење Плоча за
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Thermostatic Греење Плоча, Керамички Изолација Едноставна Структура 15cm Жица Лесно Да се Инсталира Алуминиум PTC Греење Плоча за

Едноставна структура, лесно да се инсталира и долг животен век.Куќиштето е направено од алуминиум, екоп�

DEN 294.96
XF-1069-ДАЛЕКУ - THERMOCOUPLE, К ТИП, 100MM, 1100 СТЕ C
  • Обновено
Ценетост на стоката:

XF-1069-ДАЛЕКУ - THERMOCOUPLE, К ТИП, 100MM, 1100 СТЕ C

Thermocouple Тип : К уреди со покажувач на Температурата Мин : 40 C.Уреди со покажувач на Температурата Max : 1100 C.Се

DEN 5697.60