• Обновено
Потопна Пумпа за Вода, 1 48V 60V-4/5m3-45/55m Челик со Висок Лифт Соларни Потопна Пумпа за Вода DC Длабоко И Пумпа за Бродови, Риболов Базен, Земјоделски,итн

Потопна Пумпа за Вода, 1 48V 60V-4/5m3-45/55m Челик со Висок Лифт Соларни Потопна Пумпа за Вода DC Длабоко И Пумпа за Бродови, Риболов

Buyers rating:
DEN 4418.16

Залиха

Изработени од нерѓосувачки челик, оваа пумпа е издржлив, отпорен на корозија и отпорни на високи температури.Тоа е направен од висок квалитет на чист бакар моторни и нерѓосувачки челик шасија.Тоа е моќен и лесен за употреба.DC нуркање, безбедно изолација, добро го исклучите ефект.Нерѓосувачки челик impeller : Центрифугални impeller, помоќен и побрз, ефективно зголемување на главата флукс.Ова е не-токсични, не-загадувачките, бучава слободни соларна пумпа за вода со стабилни перформанси.Функција : Изработени од нерѓосувачки челик, оваа пумпа е издржлив, отпорен на корозија и отпорни на високи температури.Тоа е направен од висок квалитет на чист бакар моторни и нерѓосувачки челик шасија.Тоа е моќен и лесен за употреба.DC нуркање, безбедно изолација, добро го исклучите ефект.Нерѓосувачки челик impeller : Центрифугални impeller, помоќен и побрз, ефективно зголемување на главата флукс.Ова е не-токсични, не-загадувачките, бучава слободни соларна пумпа за вода со стабилни перформанси.Пумпата има изградена-во контролер кој е лесно да се инсталира и се поврзува на пумпата директно до соларен панел.Погоден за бродови, рибарски чамци, риба базен, земјоделски наводнување и др.Таа користи автомобил енергија, заштеда на енергија и заштита на животната средина.Висок лифт, големи флукс, мала големина и лесно да се носат.Спецификации : Состојба : 100% Сосема Нов Материјал : Челик Impeller вшмукување метод : двоен вшмукување Вози метод : електрични Користи : потопна пумпа Принцип : Ване пумпа за Пренесување на медиум : чиста вода пумпа Флукс го оценувате : 5m3/h Глава : 40m Impeller структура : мулти-ниво на Бројот на impellers : 4 Номинална моќност : 380w Максимална флукс : 1.2m3 / час Највисок лифт : 45m Моќ напон : DC 48/60v Извоз калибар : 25мм Моторни го оценувате : 3500r/мин Пакет листа : 1 * Пумпа за Вода.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

MEDAS 1HP 750W 4623GPH Подводните Sump Пумпа Електрични 3 во 1 Чисти/Валкана Вода Комунални Вода, Пумпи w/Плови Прекинувач и Долго
 • Обновено
Ценетост на стоката:

MEDAS 1HP 750W 4623GPH Подводните Sump Пумпа Електрични 3 во 1 Чисти/Валкана Вода Комунални Вода, Пумпи w/Плови Прекинувач и Долго

Нашите пумпа има положено "3000 часа нонстоп да работи тест", на тој начин издржливост и безбедност може да

DEN 492.00
Дизел Трансфер Пумпа, Вода Трансфер Пумпа Нерѓосувачки Челик 24V DC Електрични Потопна Пумпа, Дизел, Масло за Вода
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Дизел Трансфер Пумпа, Вода Трансфер Пумпа Нерѓосувачки Челик 24V DC Електрични Потопна Пумпа, Дизел, Масло за Вода

Лесен и со мал волумен, лесно да се носат.Погоден за комбајни, големи земјоделски машини, градежни машин�

DEN 585.36
Силен Пумпа K4VK1500M4-43 150 hp 4 Празнење Потопна Пумпа за отпадни води, 2 Ване Затворен Impeller, 1750 ВРТЕЖИ во минута, 3 Фаза,
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Силен Пумпа K4VK1500M4-43 150 hp 4 Празнење Потопна Пумпа за отпадни води, 2 Ване Затворен Impeller, 1750 ВРТЕЖИ во минута, 3 Фаза,

Се Справува Со Транспорт На Агресивни Апликации.Пумпа надвор Vanes Спречи Материјал startup.Dual Силициум Карб�

DEN 1545.60
Sanimove Macerating Пумпа,500W Тоалет Macerator Пумпа
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Sanimove Macerating Пумпа,500W Тоалет Macerator Пумпа

Таму е изграденаво незаглави нерѓосувачки челик impeller ножеви да се направи краток работа и располага со

DEN 7176.00
Nsp 110v Пумпа 1800gph
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Nsp 110v Пумпа 1800gph

Нови.Истиот Ден Превозот на Барање.Најдобра Вредност и Перформанси во својата Класа 15Години како преми�

DEN 4079.76
Електрични Вежба Пумпа Само Priming Трансфер Пумпи за Масло Течност Пумпа за Вода Преносни Круг месо тело Тешки Авто-Priming Рака
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Електрични Вежба Пумпа Само Priming Трансфер Пумпи за Масло Течност Пумпа за Вода Преносни Круг месо тело Тешки Авто-Priming Рака

☞❤ Голем Проток, Стабилни Перформанси и Висока Ефикасност, Лесно за Инсталација.Компактен и мала Тежин

DEN 1999.20
Авто‑Priming Вода, Пумпи, Ниска Потрошувачка на Електрична Дијафрагмата Пумпа 7L/Мин DC24V 90W со Ладење Вентилатор за Прскање Уред
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Авто‑Priming Вода, Пумпи, Ниска Потрошувачка на Електрична Дијафрагмата Пумпа 7L/Мин DC24V 90W со Ладење Вентилатор за Прскање Уред

Најчесто се користи во индустриска опрема, апарати за чистење, земјоделски прскање, цевковод pressurization, в�

DEN 1444.80
LIANGANAN Дополнителни Пумпа 7H0965561 Средно Дополнителни Пумпа за Вода за Автомобил Замена Дел Греење Циркулација на крвта се Пумпа
 • Обновено
Ценетост на стоката:

LIANGANAN Дополнителни Пумпа 7H0965561 Средно Дополнителни Пумпа за Вода за Автомобил Замена Дел Греење Циркулација на крвта се Пумпа

Лесно да се инсталира, директно го замените стариот или скршени еден.Оваа пумпа е направен од високо ква

DEN 770.16
Оригиналниот Radon/Sump Купола
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Оригиналниот Radon/Sump Купола

Направен Во САД.Ги намалува несаканите мирис во вашиот подрум.Може да помогне намалување на штетни radon г

DEN 2399.76
TYZK Електрични Потопна Пумпа 24V 130PIS 100W 8L/Мин Мали Висок Притисок Минијатурни Само-Priming Пумпа, за Течни Пополнување Sump
 • Обновено
Ценетост на стоката:

TYZK Електрични Потопна Пумпа 24V 130PIS 100W 8L/Мин Мали Висок Притисок Минијатурни Само-Priming Пумпа, за Течни Пополнување Sump

Може да се користи за живеалишта, градини, каравани, campers, океани, Ниска потрошувачка на енергија, ултраhyd

DEN 1221.60
DDSS Нерѓосувачки Челик Потопна Пумпа Анти-Корозија Хемиски Потопна Пумпа за отпадни води Киселина и Алкално Канализационен Кревање
 • Обновено
Ценетост на стоката:

DDSS Нерѓосувачки Челик Потопна Пумпа Анти-Корозија Хемиски Потопна Пумпа за отпадни води Киселина и Алкално Канализационен Кревање

304, 316, 316 L материјал, отпорен на корозија, носатотпорни, трајни и долг живот.Снабдувањето со вода метод до

DEN 1166.40
Одлични Перформанси намалување на бучава Мрежа Филтер 24V DC Мини Потопна Пумпа Бојлер Plug Шок Апсорбирање на База на Соларна Моторна
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Одлични Перформанси намалување на бучава Мрежа Филтер 24V DC Мини Потопна Пумпа Бојлер Plug Шок Апсорбирање на База на Соларна Моторна

Мали тело, голема моќ, ecofriendly и energysaving.Мали тело, голема енергија, екопријателски и енергијаштедење.Пумп�

DEN 294.96
TYZK Електрични Потопна Пумпа Dc 3/4.5 v Ниско ниво на Бучава Brushless Мотор Пумпа, Ds766 Мини Потопна Пумпа за Вода, 1pc на 80-100l/H
 • Обновено
Ценетост на стоката:

TYZK Електрични Потопна Пумпа Dc 3/4.5 v Ниско ниво на Бучава Brushless Мотор Пумпа, Ds766 Мини Потопна Пумпа за Вода, 1pc на 80-100l/H

Мала големина, но силни; Ниска потрошувачка Долго време континуирано се работи со ниско ниво на бучава.М

DEN 907.20