• Обновено
JBL Професионални Стерео Текст Двојна Серпентина Subwoofer, Црна, 10 Инчен (Контрола SB-2)

JBL Професионални Стерео Текст Двојна Серпентина Subwoofer, Црна, 10 Инчен (Контрола SB-2)

Buyers rating:
DEN 8376.00

Залиха

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. .Компоненти : 250 mm (10 in) двоен глас серпентина трансдуцерот.Стерео влезови со висок помине излези за Сателитски звучници.Слот-оптоварување vented бенд помине дизајн.Надополнето полн спектар на контрола на изведувачот Серија системи.Висока чувствителност : 100 d B, 1 w, 1 М. На КОНТРОЛА SB-2 обезбедува ниска фреквенција Засилување во subwoofer/Сателитски системи.КОНТРОЛА SB-2 е идеален за преден план музика и музика/paging (пејџер) системи во ресторани, мало установи, тема барови, музика кафулиња, здравствени клубови, и други затворен апликации.Контрола SB-2 обезбедува ниска фреквенција засилување во subwoofer/сателитски системи.Контрола SB-2 е идеален за преден план музика и музика/paging (пејџер) системи во ресторани, мало установи, тема барови, музика кафулиња, здравствени клубови, и други затворен апликации.Единствена слот-оптоварување vented дизајн обезбедува акустична ниско-pass филтер.Во споредба со традиционалните bandpass subwoofers, на СБ-2 нуди чувствувате музички јасност и бас влијание.Комбинацијата на сателитски високо-pass филтер, на акустична слот-оптоварување на филтрирање и вграден-во 2-иот цел ниско-pass crossover мрежа резултати во неспокојот целокупниот систем фреквенција одговор и практично го елиминира "muddiness" типични за други subwoofer/сателитски системи со намалување на фреквенцијата се преклопуваат во ниски midrange.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

SVS SB-3000 13 Subwoofer (Црна Пепел)
  • Обновено
Ценетост на стоката:

SVS SB-3000 13 Subwoofer (Црна Пепел)

Нечуено референца subwoofer перформанси за цената, а исто така и за неговата компактна големина разликува SB3

DEN 2591.76
SVS SB-1000 Про Запечатени Subwoofer (Црна Пепел)
  • Обновено
Ценетост на стоката:

SVS SB-1000 Про Запечатени Subwoofer (Црна Пепел)

Конзервативно оценет во 325 w RMS, 820+ w врв моќ, на Санка СТА325 D засилувач зголемува целосен потенцијал на 12и�

DEN 14376.00