• Обновено
Heayzoki WiFi Екранот Приемник,1080P HD Multimedia Interface Аудио Излез Огледало Екран Адаптерот за Безжичен Дисплеј WiFi Dongle Преносни Приказ Примачот за Паметен Телефон Таблети

Heayzoki WiFi Екранот Приемник,1080P HD Multimedia Interface Аудио Излез Огледало Екран Адаптерот за Безжичен Дисплеј WiFi Dongle

Buyers rating:
DEN 472.56

Залиха

Безжична Екранот : Ова Адаптер за Безжичен Дисплеј може да огледало или stream на вашиот мобилен уред до вашиот ТЕЛЕВИЗОР, проектор, следи безжично.Споделување на видео записи, фотографии, филмови на big screen лесно.Добри Перформанси : Вграден Wi Fi модулот поддржува 2.4 GHz, Wi Fi, поддршка на интернет и локални содржини безжична дисплеј : видео / аудио / фото / канцеларија датотека / веб-Сајт.Исто така може да се користи Автомобил Wi Fi Екранот и одлична патна партнер.Практична за Користење : Само поврзете за М2 Плус (напојува од 5 V/1А) со Автомобил HD Multimedia Interface порта, пренесување на мултимедијални содржини на паметни телефони на автомобил монитор.Сообраќајот џем време повеќе не е здодевен.Лесен за Користење : Не апликации и драјвери потребни.Само 3 чекори за да уживате во медиумите на големиот екран : Plug‑> Connect‑> Прикажување преку Miracast, DLNA и за Airplay режим.Тоа е многу лесен за употреба.Не е Применливо : Тоа не е компатибилен со апликации кои имаат протокол за заштита, како за Netflix, за Видеото, за HBO go, за Hulu Плус Небото Оди, DIRECTV, итн.И тоа се користи користи Miracast стандарден Протокол.Како да го Користите : 1. Оди добиете сите додатоци. 2. Поврзете се за Any Cast да HD Multimedia Interface Порта Поврзете Wi Fi кабел (micro USB конектор) за да Any Cast dongle.Приклучете USB-кабелот во надворешен USB адаптер. (не вклучувајќи го адаптер) 3. Се однесуваат на инструкции.Спецификација : Предмет Тип : WIFI Екранот Приемник Материјал : АБС Боја : Црна Напојување : 5 V/ 1А Wi Fi : 2.4 GHz Безжична Wi Fi (Wi Fi Модул : 8188 ETV) Параметри : До 1080 P HD Multimedia Interface Излез. (Максимална Резолуција : 1920x1080at30 Hz) Поддршка Видео Тип : AVI/DIVX/MKV/TS/DAT/MPG/MPRG/MOV/MP4 / RM/RMVB/WMV.Поддржани Аудио Формати : MP1/MP2/MP3/ WMA/OGG/ADPCM-WAV/PCM-WAV/AAC.Поддржан Формат на Слика : JPEG, или BMP.Пакет Листа : 1 x Прикажување Повеќе Уредот 1 x Tieline 1 x Опис Забелешка : Wi Fi wireless екранот приемник е само компатибилни се со паметни телефони и таблети.Wi Fi wireless екранот приемници, кои не се компатибилни со You Tube, за Netflix и за Видео клиенти.Тоа само ја поддржува интернет верзија.

Кон својствата

Item Type:
WIFI Display Receiver
Material:
ABS
Color:
Black
Power Supply:
5V/ 1A
WiFi:
2.4GHz Wireless WiFi (WiFi Module
Parameters:
Up to 1080P HD Multimedia Interface Output. (Maximum Resolution
Support Video Type:
AVI/DIVX/MKV/TS/DAT/MPG/MPRG/MOV/MP4 / RM/RMVB/WMV.
Supported Audio Formats:
MP1/MP2/MP3/ WMA/OGG/ADPCM-WAV/PCM-WAV/AAC.
Supported Image Format:
JPEG or BMP.
Package List:
1 x Mirroring Multiple Device  :
1 x Tieline :
1 x Description :
Note:
WiFi wireless display receiver is only compatible with smart phones and tablets. :
WiFi wireless display receivers are not compatible with for YouTube, for Netflix and for Video clients. It only supports the web version. :

Најдобри предлози во категоријата

Безжична HDMI Предавателот
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Безжична HDMI Предавателот

Ако имате еден пар на безжичен предавател и приемник, Ова предавателот ќе овозможува да се поврзете на и

DEN 1079.76
Roku 3 Streaming Media Player (2014 модел)
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Roku 3 Streaming Media Player (2014 модел)

За најдобар прикажување на резултатите, ние препорачуваме минимум од 1.Побрз и помоќен Со до 1080p HD видео �

DEN 958.80
Oluote Безжичен WiFi Екранот Dongle Адаптер, 4K HDMI, 2.4 GHz Аудио и Видео Споделување Медиуми, Безжични Проекција Компатибилен
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Oluote Безжичен WiFi Екранот Dongle Адаптер, 4K HDMI, 2.4 GHz Аудио и Видео Споделување Медиуми, Безжични Проекција Компатибилен

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

DEN 713.52
Cerevo LiveShell X Дигитален HD Видео Streamer со H. 265 Енкодер и Стерео Линија на Текст - WiFi или Жичана Конекција - Компатибилен
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Cerevo LiveShell X Дигитален HD Видео Streamer со H. 265 Енкодер и Стерео Линија на Текст - WiFi или Жичана Конекција - Компатибилен

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

DEN 17840.16
Безжична HDMI Дисплеј Адаптер, WiFi Ултра HD HDR Стриминг Видео Dongle Примачот за iPhone/iPad/Андроид/iOS/Прозорец/Mac OS /КОМПЈУТЕР
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Безжична HDMI Дисплеј Адаптер, WiFi Ултра HD HDR Стриминг Видео Dongle Примачот за iPhone/iPad/Андроид/iOS/Прозорец/Mac OS /КОМПЈУТЕР

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

DEN 647.76
YUXIAOXIA-НИ 4K Еден Играч-Единица за Рекламирање Машина Вклучен Автоматски се Репродуцира Видео У Диск НАС Поддршка HDMI/AV/2 USB/Миниsd/Visual
  • Обновено
Ценетост на стоката:

YUXIAOXIA-НИ 4K Еден Играч-Единица за Рекламирање Машина Вклучен Автоматски се Репродуцира Видео У Диск НАС Поддршка HDMI/AV/2 USB/Миниsd/Visual

* може да се игра 4 K видео со 10 малку и h 265 кодирање.Поддршка 4 K 60fps ТВ екранот;.Поддршка хоризонтална и исп�

DEN 883.20
ReliaMount Пакет за Apple TV и HomePod Мини
  • Обновено
Ценетост на стоката:

ReliaMount Пакет за Apple TV и HomePod Мини

Овој пакет е совршен за луѓе кои сакаат безбеден начин да се одржи нивната Apple TV и Home Pod мини.ВКЛУЧУВА едн�

DEN 574.80
Roku Премиера - HD и 4K UHD Streaming Media Player
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Roku Премиера - HD и 4K UHD Streaming Media Player

Совршен за HD и 4 K Ултра HD Телевизори, карактеристики брз quad core процесор и 802.11 AC двојна бенд безжична 4k улт

DEN 958.80