• Обновено
Слонова коска Couture Birdcage Булчински се Соочуваат со Превез на Чешел

Слонова коска Couture Birdcage Булчински се Соочуваат со Превез на Чешел

Buyers rating:
DEN 303.84

Залиха

Оваа Елегантна Birdcage Превез ќе се Обезбеди Совршена Романтична Допир на вашата Свадба Ансамбл.Зачудувачки, Со или Без Headpiece.Мерки Околу 11" Долго 12" Широк.Вклучува 1 1/2" Метален Чешел за Лесно Поставување.Тоа е на располагање во слонова коска боја.Оваа Елегантна Birdcage Превез ќе се Обезбеди Совршена Романтична Допир на вашата Свадба Ансамбл.Зачудувачки, Со или Без Headpiece.Мерки Околу 11" Долго 12" Широк.Вклучува 1 1/2" Метален Чешел за Лесно Поставување.Тоа е на располагање во слонова коска боја.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Свадба Коса Чешел Клип,Цвет Свадба Коса Клип Лист Деверуша Headpiece рачно изработени Кристал Свадба Додатоци за Коса, Накит, Матурска
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Свадба Коса Чешел Клип,Цвет Свадба Коса Клип Лист Деверуша Headpiece рачно изработени Кристал Свадба Додатоци за Коса, Накит, Матурска

❀Романтични : Булчински чешел косата е прекрасен прилог на вашата свадба ден изглед.Таа додава мека, су�

DEN 544.80
Latious Цвет Невеста, Свадба Коса Чешел Злато Свадба Коса Клип Флорални Коса Парче Лист Коса Додатоци за Жени и Девојчиња (Злато)
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Latious Цвет Невеста, Свадба Коса Чешел Злато Свадба Коса Клип Флорални Коса Парче Лист Коса Додатоци за Жени и Девојчиња (Злато)

Ве молиме не го носат кога се спие Имајте коса додатоци за да се исуши.Свадба коса brooch за невестата се пр�

DEN 207.84
3 Парчиња Метал Страна Чешел Традиционалните Хан Кинески Фустан Hairpin Декоративни Свадба Коса Додатоци, КС Злато Коса Pin
 • Обновено
Ценетост на стоката:

3 Парчиња Метал Страна Чешел Традиционалните Хан Кинески Фустан Hairpin Декоративни Свадба Коса Додатоци, КС Злато Коса Pin

Големина : 3.7x6.2 см(1.5x2.4 инчи).Косата Pin Материјал : Алуминиум.Пакет : 3 парчиња украсни коса страна чешли.Со�

DEN 411.12
YBSHIN Невеста, Свадба Коса Чешел Сребро Кристал Бисер Свадба Коса Парчиња Цвет Свадба Headpiece за Невести Остава Кристал Коса Додатоци
 • Обновено
Ценетост на стоката:

YBSHIN Невеста, Свадба Коса Чешел Сребро Кристал Бисер Свадба Коса Парчиња Цвет Свадба Headpiece за Невести Остава Кристал Коса Додатоци

Лист невеста, свадба на коса и чешел се изработени од високо квалитетни алуминиумски,кој не е лесно да и�

DEN 215.76
Clysburtuony Жените Чешли Булчински Цвет Страна Коса Клипови Партија декорација Бисер Булчински Headpiece Студент партија Свадба
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Clysburtuony Жените Чешли Булчински Цвет Страна Коса Клипови Партија декорација Бисер Булчински Headpiece Студент партија Свадба

Неверојатен Рачно изработени Свадба Hairpiece со Австриската Кристали и Мека боја на слонова коска Слатков�

DEN 167.76
ShungFun Жените Гроздобер Метални Легури Коса Страна Чешел Сјајна Rhinestones Лист Honeybee Цвет Коса Чешел Pin Клипови Деверуша
 • Обновено
Ценетост на стоката:

ShungFun Жените Гроздобер Метални Легури Коса Страна Чешел Сјајна Rhinestones Лист Honeybee Цвет Коса Чешел Pin Клипови Деверуша

1 Сјајна Коса Страна Чешел w / Rhinestones за свадба партија 2 Пакет : 3 коса предници.Сите од нив се лепат со све�

DEN 287.76
KuuGuu 4 ПАРЧИЊА Цвет Флорални Коса Чешли Булчински Свадба Коса Кристал Rhinestones Жените Косата Страна Чешли Коса Додатоци за Жени
 • Обновено
Ценетост на стоката:

KuuGuu 4 ПАРЧИЊА Цвет Флорални Коса Чешли Булчински Свадба Коса Кристал Rhinestones Жените Косата Страна Чешли Коса Додатоци за Жени

Материјал : Кристално на Коса и чешел се направени од кристал, легура, добро направена.Вие само треба да �

DEN 311.76
DKJGH Бела Тантела и Цвеќиња Кристал Коса Чешли Накит за Невестата Headpiece Жените Главата Накит Свадба Коса Додатоци
 • Обновено
Ценетост на стоката:

DKJGH Бела Тантела и Цвеќиња Кристал Коса Чешли Накит за Невестата Headpiece Жените Главата Накит Свадба Коса Додатоци

Ова е цвет Headdress, Тоа може да се користи за свадба или некоја посебна прилика.Овој специјален дизајн цве

DEN 5436.72
Unicra Невестата Бисер Свадба Коса Чешел Сребрена Свадба Страна Чешел Лист Коса Парче Мушка Коса Accessorie на Коса и Накит за Жените
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Unicra Невестата Бисер Свадба Коса Чешел Сребрена Свадба Страна Чешел Лист Коса Парче Мушка Коса Accessorie на Коса и Накит за Жените

Рачно изработени остава косата со чешел околу големина : една големина, Сребро коса парче во уникатен ди

DEN 231.84
Earent Невеста, Свадба Цвет Коса Чешел Сребрена Бисер Коса Парче Свадба Коса Додатоци Свадба Лист Страна Чешли за Жени и Девојки
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Earent Невеста, Свадба Цвет Коса Чешел Сребрена Бисер Коса Парче Свадба Коса Додатоци Свадба Лист Страна Чешли за Жени и Девојки

Свадба цвет коса чешли ќе додадете повеќе шарм на вашата облека и да ви се повеќе пофалби.Свадба главата

DEN 239.76
Fangsen Сребрена Свадба Зголеми Цвет Pinecones Косата Со Чешел Булчински Цвет Коса Клип Флорални Божиќ Коса Додатоци (Бела)
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Fangsen Сребрена Свадба Зголеми Цвет Pinecones Косата Со Чешел Булчински Цвет Коса Клип Флорални Божиќ Коса Додатоци (Бела)

✿ Рачно изработени цветни чешли е навистина она што е толку совршен за нашите додатоци ✿ Свадба headpiece с�

DEN 236.64
Licogel Невестата Headpiece Цвет Кристал Лесни Домот Рачно Изработени Уникатни Свадба Коса Чешел Страна Заби Тенка Дебел Долг
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Licogel Невестата Headpiece Цвет Кристал Лесни Домот Рачно Изработени Уникатни Свадба Коса Чешел Страна Заби Тенка Дебел Долг

Декорација : Можете да ги красат себе си со косата клип чешел за да создаде свој посебен фризура и додаде

DEN 275.76
ZZABC NVSHLFSH Прекрасен Бел Цвет Бисери на Косата Стапови Свадба Коса Чешел Косата Игли Клипови Поставите Свадба Коса, Накит Додатоци
 • Обновено
Ценетост на стоката:

ZZABC NVSHLFSH Прекрасен Бел Цвет Бисери на Косата Стапови Свадба Коса Чешел Косата Игли Клипови Поставите Свадба Коса, Накит Додатоци

Неверојатен Рачно изработени се Зголеми Злато Свадба Hairpiece со Мека боја на слонова коска симулирани Бис

DEN 3381.36
Свадба Headpieces Булчински Превез Со Чешел И Чипка Намали Свадба Свадба Додатоци Свадба Коса Додатоци (Боја : На Брегот На Слоновата)
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Свадба Headpieces Булчински Превез Со Чешел И Чипка Намали Свадба Свадба Додатоци Свадба Коса Додатоци (Боја : На Брегот На Слоновата)

Исто така, нема ограничување за коса должина или коса стил, тоа може да се користи на различни начини, ле�

DEN 1402.08
FXmimior Булчински Свадба Злато Лист Цвет Headpiece Косата со Чешел Гроздобер Злато на Коса и Чешел Кристали Кристал Косата со Чешел
 • Обновено
Ценетост на стоката:

FXmimior Булчински Свадба Злато Лист Цвет Headpiece Косата со Чешел Гроздобер Злато на Коса и Чешел Кристали Кристал Косата со Чешел

Материјал : Стакло, Rhinestones, Имитација Бисери, Злато Позлатен, Жица.Големина : Чешел Косата околу 16cm x 10cm.По

DEN 311.52