• Обновено
uxcell DC 12V 0.42 А 6mm Мини Електромагнетни Електромагнетниот Заклучување на Собранието за Electirc Заклучување Кабинет Заклучување на Вратата

uxcell DC 12V 0.42 А 6mm Мини Електромагнетни Електромагнетниот Заклучување на Собранието за Electirc Заклучување Кабинет Заклучување

Buyers rating:
DEN 323.76

Залиха

Напон Удар Енергија Форми : Средна; Пакет Содржина : 1 x Electromagnet Електромагнетниот Заклучување.Лесно да се Инсталира - Тоа е со едноставна структура,и тоа може да заштедите енергија и време во текот на инсталацијата за вас.Со Ниска Употреба на Трошоци - Ова електрично заклучување се користи моментален моќ, може да се заштеди енергија за вас.Така што може да се заштедат пари за вас.Мали Димензии и мала Тежина - Тоа само зазема мал простор кој е совршен за заклучување се користи за мала кутија или мали кабинети, како што се сефови, кабинети, сефови и сл.Опис : - Лесно да се инсталира за електрично заклучување на вратата или други автоматско заклучување на вратата системи со монтажа одбор.- Широко се користи за кабинетот заклучи,шкафче брави,file кабинет брави ,багаж брави,електрични брави,брави на вратите,електромагнетниот брави,фиока,весникот кутии за заклучување ,сауна заклучување,шкафче електромагнетни.Спецификација : - Напон и Струја : DC12 V 0.42 А - Удар & Сила : 6mm, 70g - Акција Тип : Push Pull - полни со Енергија Форми : Наизменична - Кодот за Јазик Големина : 6 x 5 x 5mm / 0.24 x 0.2 х 0.2 инчи (L*W*H)- Големината на Телото : 27 x 28 x 19mm / 1.06 x 1.1 x 0.75 инчи (L*W*H)- Монтажа Дупка Големина : 5 x 3мм / 0.2 х 0.12 инчен (L*W)- Монтажа Дупка Растојание : 18 x 21mm / 0.71 x 0.83 инчен (L*W)- Пакет Содржина : 1 x Electromagnet Електромагнетниот Заклучување упатство за Употреба : - Кога кола е обвинет, го кодот за јазик ќе се повлечат од 6mm и вратата ќе биде отклучен.- По кола се напојува од надвор, го кодот за јазик ќе се прошири и да ја заклучи вратата.- Црвена и црна жици се на власт канапи на електромагнетни заклучување, и позитивни и негативни електроди не се разликуваат.- Кога тоа бил поврзан жица и сегашниот е достапна, електрично заклучување може да се контролира вратата, отворање и затворање.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Fielect DC 12V 6W 0.5 A 18Kg/39.7 lb Сила на Електричното Подигнување Магнет Electromagnet Електромагнетниот Лифт Држи Кружни Вшмукување-Купот
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Fielect DC 12V 6W 0.5 A 18Kg/39.7 lb Сила на Електричното Подигнување Магнет Electromagnet Електромагнетниот Лифт Држи Кружни Вшмукување-Купот

【Димензија】 34x18mm / 1.34"x0.70"(Кол.*H); Напон : 12 V ;Сила : 18 Kg / 39.7 lb ;Модел : XDA34 / 1812 V 【Карактеристики】 Електрични

DEN 263.76
Електромагнетниот Electromagnet, MQ8-Z20B Цилиндрични Push-Pull Electromagnet, Висока Ефикасност, Ниска Триење за Индустриска Автоматизација
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Електромагнетниот Electromagnet, MQ8-Z20B Цилиндрични Push-Pull Electromagnet, Висока Ефикасност, Ниска Триење за Индустриска Автоматизација

Направен од висок квалитет на електронски компоненти, стабилен и сигурен перформанси.Едноставен и сигу

DEN 1888.80