• Обновено
Samyang SYDS14M-N VDSLR II 14mm T3.1 Широк Агол Cine Објектив за Nikon (FX) Камери

Samyang SYDS14M-N VDSLR II 14mm T3.1 Широк Агол Cine Објектив за Nikon (FX) Камери

Buyers rating:
DEN 9576.00

Залиха

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Целосна рамка покриеност со отворот спектар на T3.1 - T22. Нови VDSLR II линија, тоа е боја заменети со други Samyang VDSLR II леќи и да имаат унифициран опрема и отворот позиции меѓу сите Samyang VDSLR II леќи. 115.7 степени агол на гледање на целосна рамка камери & 89.9 степени агол на гледање на APS-В. Карактеристики изградена-во petal облик леќа хауба, де-кликне apertures и да ги следат фокус компатибилност и вклучува леќа торбичка, леќа, капи, упатството и 1 година Samyang гаранција.Минимална фокусирајќи се на растојание од 11 инчи.Новиот Samyang VDSLR II 14mm 3.1 Ултра Широк Агол Cine Леќа е еден од Samyang е ново воведени 2 генерација на cine леќи под своја VDSLR II линија.На Samyang VDSLR II состав има 3 основни предности : 1) Сите брзини се обединети меѓу сите Samyang VDSLR II леќи.Фокусот и отворот брзини се токму порамнети, така што корисникот не мора да се ре-приспособи неговата/нејзината следат фокус кога се менуваат од леќи. 2) новиот VDSLR II леќи сега функција двоен фокус скали, една на секоја страна. 3) Сите VDSLR II леќи се тестирани за да биде боја исти да се обезбеди иста боја & разлика во видео продукција.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Tamron СП 35mm f/1.4 Ди USD Објектив за Canon EF
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Tamron СП 35mm f/1.4 Ди USD Објектив за Canon EF

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

DEN 21576.00
Аудио Системот на Делови, Еден Канал Совршен Оптичка Леќа Замена Единица Погодно Едноставна и Компактна Структура за Индустриски
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Аудио Системот на Делови, Еден Канал Совршен Оптичка Леќа Замена Единица Погодно Едноставна и Компактна Структура за Индустриски

Непречената РАБОТА на ВЛАДАТА : Ова е видлива светлина бенд спектар главата со континуирана работа на в�

DEN 1116.00
Canon EF 70-300мм f/4-5.6 IS II USM Леќа
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Canon EF 70-300мм f/4-5.6 IS II USM Леќа

Предфокусирајќи се метод со helicoid прстен диск.План договор ќе биде преку емаил од Asurion во рок од 48 часа од

DEN 14352.00
Сигма 70-300мм F/4-5.6 генералниот ДИРЕКТОРАТ за OS SLD Супер Мулти-Слој Обложени Telephoto Canon Објектив за БОЛЕСТ Планината Дигитални
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Сигма 70-300мм F/4-5.6 генералниот ДИРЕКТОРАТ за OS SLD Супер Мулти-Слој Обложени Telephoto Canon Објектив за БОЛЕСТ Планината Дигитални

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

DEN 7193.00 8136.00
Бебе Монитор со Камера и Аудио, Plug-in WiFi Камери со Звукот/Движење Откривање на 1080p Ноќ Визија 2 Начин на Аудио Видео Запис,
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Бебе Монитор со Камера и Аудио, Plug-in WiFi Камери со Звукот/Движење Откривање на 1080p Ноќ Визија 2 Начин на Аудио Видео Запис,

【1080 P HD Ноќ Визија】Опремени со 1080 P резолуција во ова бебе монитор, што може да има HD приказ на вашите дец

DEN 1516.80
55ММ 0.45 X Напредни Широк Агол Макро Леќа - Алуминиумска Легура + Оптичко Стакло - 0.45 X Зголемување - за Сите 55ММ Дијаметар на
  • Обновено
Ценетост на стоката:

55ММ 0.45 X Напредни Широк Агол Макро Леќа - Алуминиумска Легура + Оптичко Стакло - 0.45 X Зголемување - за Сите 55ММ Дијаметар на

Напредни 55мм широк агол леќа, зголемување 0.45 X, погоден за камерата леќи на камерата.Тоа е исто растојани

DEN 407.76
Zyyini Широк Агол Леќа, Оптички Стакло на камерата Леќи на Камерата, Висока Дефиниција Нема Нарушување Широк Агол Леќа, за SLR/Mirrorless
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Zyyini Широк Агол Леќа, Оптички Стакло на камерата Леќи на Камерата, Висока Дефиниција Нема Нарушување Широк Агол Леќа, за SLR/Mirrorless

【Премиум Материјалот】школка направени од авијација алуминиум злато е издржлив и има силна отпорност �

DEN 1198.80