• Обновено
1/2 x 30' Прилагодливи Тип-Две Нога Лигамент Синџир Прашка | 26,000 Lbs. WLL | Прашка Кука-да-го Зграби Кука | Одделение 100 Легура | 1 Господар Линк | за Тешки Услови | Hanes Снабдувањ

1/2 x 30' Прилагодливи Тип-Две Нога Лигамент Синџир Прашка | 26,000 Lbs. WLL | Прашка Кука-да-го Зграби Кука | Одделение 100 Легура

Buyers rating:
DEN 365.76

Залиха

ГРУБ И ПОДГОТВЕНИ : HSI синџир slings се познати по нивната способност да го издржат голем број на тешки услови.Голем кревање опцијата кога местење на работа повици за апликација која може да се справи со топлина, валкани услови, изложеност на хемикалии или продолжена употреба на отворено под УВ зраци.ПРИЛАГОДЛИВИ ТИП : На дното на синџирот нога нуди лизга кука користи на товарот врска точка, додека врвот на прашка нога содржи земи кука се директно поврзани со механички couplers на триаголник господар линк.ОДДЕЛЕНИЕ 100 ЛЕГУРИ : најчесто се користат за надземни кревање апликации поради својата одлична енергија апсорпција својства и сила да тежина сооднос.Материјалот е цврстина го прави логичен избор кога се во потрага за издржливост во споредба со други оценки кои можат да се носат брзо на внатрешниот дел на линкот.ДВОЈНО ОЗНАЧЕНИ ЗА БЕЗБЕДНОСТ : Две ознаки се користат на HSI slings да се идентификуваат WLL (Работно Оптоварување Граници).Riggers може да референтни клучни информации за безбедно прашка апликација и OSHA за усогласеност.АМЕРИКАНСКАТА НАПРАВИ МЕСТЕЊЕ : Hanes Снабдување, Inc.е горда да биде индустрија-водечки САД врз основа на производителот на дигалки решенија за индустриски изградба и градежни проекти од 1930. Сите slings се произведени во сертифицирана според ISO 9001 : 2015 објект.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

3/4 x 3' Прилагодливи Тип-Две Нога Лигамент Синџир Прашка | 61,100 Lbs. WLL | Прашка Кука-да-го Зграби Кука | Одделение 100 Легура
  • Обновено
Ценетост на стоката:

3/4 x 3' Прилагодливи Тип-Две Нога Лигамент Синџир Прашка | 61,100 Lbs. WLL | Прашка Кука-да-го Зграби Кука | Одделение 100 Легура

ГРУБ И ПОДГОТВЕНИ : HSI синџир slings се познати по нивната способност да го издржат голем број на тешки усло�

DEN 365.76