• Обновено
BAOSHISHAN ZP-500N Дигитални Сила Мерач Push Pull Мерач со Излезна Функција, Вршење Caase, позадинско осветлување на LCD Екранот, Метални Куќишта за Тензија и Компресија Оптоварува

BAOSHISHAN ZP-500N Дигитални Сила Мерач Push Pull Мерач со Излезна Функција, Вршење Caase, позадинско осветлување на LCD Екранот,

Buyers rating:
DEN 4056.00

Залиха

[ПАРАМЕТАР] Капацитет : 500 N/110lbf/50 Kgf (Три Единици) Резолуција : 0.1 N/0.1 lbf/0.01 Kgf Точност : ±0.2% Baud rate : 2400sps брзина на Земање примероци : 1000 пати/sec Нето тежина : 520g ЕДНА ГОДИНА гаранција и професионална техничка поддршка. [СКЛАДИРАЊЕ на ПОДАТОЦИ & ИЗЛЕЗ & SOFTWARE] со Овој дигитален сила скала мерач може да се сместат до 999 мерни податоци, и може директно да ја видите историски податоци за позадинско осветлување на LCD екранот.Исто така можете да се поврзете на податоци на компјутер преку RS-232 кабел за анализа. (USB излез може да се реализира преку RS-232→USB конверзија излез линија, секој пакет содржи USB конверзија). [БАТЕРИЈА] електронски сила мерач е опремен со вграден-во NIMI батерија и AC адаптер.Кога целосно наполнета, тоа може да се користи континуирано, за околу 6 часа, и секој полнење не може да надмине 8 часа. [РАЗНИ ДОДАТОЦИ] Притисок тест делови *4, Tenslie тест дел *1, Голема јама *1, што се во состојба да ги задоволи повеќето од експериментални услови.Преносни дигитални сила мерач и разни додатоци може да се стави во сметководствената случај за лесен за складирање и за носење. [ШИРОКО ПРИМЕНА] На рачни сила мерач може да се користи во комбинација со APW Тест Стојат и широко се применува за да се повлече притисни оптоварување тестирање индустрија како електрични, висок & нисконапонски електрични апарат, опрема, автомобилски делови, полесни и систем за палење, лесна индустрија, механички, текстил и вметнување на сила или деструктивни експеримент.Модел : APH Push Pull Тест Застане.Удар : 220mm / 8.7 inches.Net тежина : 5kg / 11 килограми.Димензија : 490mm*210mm*140mm.HJJ-001 Менгеме *2. Модел : APW се Повлече Тест Застане.Удар : 220mm / 8.7 inches.Net тежина : 4kg / 8.8 фунти.Димензија : 480mm*105mm*105mm.HJJ-001 Менгеме *1.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

ZTA-220 Дигитални Сила Мерачи
  • Обновено
Ценетост на стоката:

ZTA-220 Дигитални Сила Мерачи

На точноста : 0.2% F S., 1 ЛСД.Избор на Единици : lbf(ozf), kgf(gf) или Newtons.Преоптоварување на Капацитетот : 200% од Ф...

DEN 4056.00
Дигитални Push Pull Мерач Сила Мерач Метар Тестер HF-5K 5000N 500 КИЛОГРАМИ 1100LB со Надворешен Сензор за Складирање на Податоци
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Дигитални Push Pull Мерач Сила Мерач Метар Тестер HF-5K 5000N 500 КИЛОГРАМИ 1100LB со Надворешен Сензор за Складирање на Податоци

Автоматско врв функција, да ги задржи на екранот врв автоматски по 2 секунди Peak hold функција.На ѕвончето а

DEN 9528.00
Сила Метар,Сила Тестер Push Pull Сила Колосек,50N Аналогни Dynamometer Сила Мерен Инструмент Тестер Push Pull Сила Мерач Метар
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Сила Метар,Сила Тестер Push Pull Сила Колосек,50N Аналогни Dynamometer Сила Мерен Инструмент Тестер Push Pull Сила Мерач Метар

Притисни повлече dynamometer има dial мерач со аналоген сигнал и 50 N капацитет.На dynamometer може да се монтира на ра�

DEN 2280.00
BAOSHISHAN 100lb Push Pull Сила Мерач Сила Тестер Метар со Калибрација на Сертификатот и за Носење, за Тензијата и Компресија Оптоварување
  • Обновено
Ценетост на стоката:

BAOSHISHAN 100lb Push Pull Сила Мерач Сила Тестер Метар со Калибрација на Сертификатот и за Носење, за Тензијата и Компресија Оптоварување

[ПАРАМЕТАР] Капацитет : 100lb Резолуција : 0.5 lb Удар : 10мм Точност : ±0.5% Нето тежина : 1.3 кг / 2.8 lb Релативна влаг

DEN 2520.00
Дигитални Сила Метар, Дигитален Дисплеј Широка Примена Дигитални Повлече Сила Колосек, Трајни производи за Индустриски Хардвер Машини
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Дигитални Сила Метар, Дигитален Дисплеј Широка Примена Дигитални Повлече Сила Колосек, Трајни производи за Индустриски Хардвер Машини

Дигитален дисплеј дизајн, читање е повеќе интуитивен, јасен и лесен.Направени од висококвалитетни мате�

DEN 1221.60