• Обновено
ZTA-220 Дигитални Сила Мерачи

ZTA-220 Дигитални Сила Мерачи

Buyers rating:
DEN 4056.00

Залиха

На точноста : 0.2% F. S., 1 ЛСД.Избор на Единици : lbf(ozf), kgf(gf) или Newtons.Преоптоварување на Капацитетот : 200% од Ф. С. (Преоптоварување индикатор удари над 110% од Ф. С.).Напојување : Батерија Ni-МЗ батеријата пакет или AC адаптерот.Батеријата Индикатор : Покажува три полнење држави висока, med и ниски.Меморија : Не-volative, потсетиме до 1,000 податоци.Setpoints : Програмабилни high/low setpoints w/ колор-кодирани Led диоди & излезниот сигнал.Излези : Излези USB (виртуелна COM порт), RS-232 C, Digimatic и 2 VDC аналоген излез.Температурата на работа : 32 до 100 F (0 до 40 C).Гаранција : 2 Години.Electroluminescent екранот (ОБЛАСТ), многу е видлив во темно локации.USB (виртуелна COMport), RS-232 C, Digimatic и Аналогни излези.Процеси и пренесува 2,000 податоци/сек.Внатрешни Ni-МЗ батерии или AC адаптерот.Ергономски дизајн со не се лизга костец, тешки метална конструкција.Во реално време и се искачија на владата (избор).Преоптоварување на капацитетот 200% F. S. Преоптоварување аларм и излезниот сигнал.Мулти-langauge програма менија : англиски, шпански, француски, Кинески, германски, италијански, корејски, Јапонски.lbf, kgf, и N единици се избор.Колор-кодирани LED индикатори и повратен сигнал за да/Не Одат на тестирање.Извоз мерач на меморијата или да го зачувате континуирани податоци за да USBflash дискови (ZTA Модели само).Екранот сила и поместување на податоци со ФА тест стојат (ZTA Модели само). 2 Годишна Гаранција.Надворешни switch display hold и јасно.Вклучува NIST Следат Calibration Certificate.The ZT е прецизен инструмент thatprovides високи перформанси и напредна функционалност, се идеални за компресија, кора тестирање и напнатост апликации.На ZTA ОБЛАСТ Напредно Дигитално Сила Мерач Целосен Комплет - 220 lbf Капацитет е резултат на јасно, многу светол дисплеј, додека со употреба на мулти-екран корисниците можат да укажуваат на врвот вредности, време и сите измерени вредности.Податоците влезете софтвер е вклучен во пакетот, да биде во можност да се здобијат со континуирани податоци.Објектот може да се користи и за проверка на врвот вредност, да се биде во можност да ја пресмета статистика автоматски вклучувајќи максималните и минималните вредности.Поместувањето индикација функција и сила-зафатнина анализа е можно кога комбиниран со тест застане.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Дигитални Сила Метар, Дигитален Дисплеј Широка Примена Дигитални Повлече Сила Колосек, Трајни производи за Индустриски Хардвер Машини
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Дигитални Сила Метар, Дигитален Дисплеј Широка Примена Дигитални Повлече Сила Колосек, Трајни производи за Индустриски Хардвер Машини

Дигитален дисплеј дизајн, читање е повеќе интуитивен, јасен и лесен.Направени од висококвалитетни мате�

DEN 1221.60
Сила Метар,Сила Тестер Push Pull Сила Колосек,50N Аналогни Dynamometer Сила Мерен Инструмент Тестер Push Pull Сила Мерач Метар
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Сила Метар,Сила Тестер Push Pull Сила Колосек,50N Аналогни Dynamometer Сила Мерен Инструмент Тестер Push Pull Сила Мерач Метар

Притисни повлече dynamometer има dial мерач со аналоген сигнал и 50 N капацитет.На dynamometer може да се монтира на ра�

DEN 2280.00
BAOSHISHAN 100lb Push Pull Сила Мерач Сила Тестер Метар со Калибрација на Сертификатот и за Носење, за Тензијата и Компресија Оптоварување
  • Обновено
Ценетост на стоката:

BAOSHISHAN 100lb Push Pull Сила Мерач Сила Тестер Метар со Калибрација на Сертификатот и за Носење, за Тензијата и Компресија Оптоварување

[ПАРАМЕТАР] Капацитет : 100lb Резолуција : 0.5 lb Удар : 10мм Точност : ±0.5% Нето тежина : 1.3 кг / 2.8 lb Релативна влаг

DEN 2520.00
Дигитални Push Pull Мерач Сила Мерач Метар Тестер HF-5K 5000N 500 КИЛОГРАМИ 1100LB со Надворешен Сензор за Складирање на Податоци
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Дигитални Push Pull Мерач Сила Мерач Метар Тестер HF-5K 5000N 500 КИЛОГРАМИ 1100LB со Надворешен Сензор за Складирање на Податоци

Автоматско врв функција, да ги задржи на екранот врв автоматски по 2 секунди Peak hold функција.На ѕвончето а

DEN 9528.00
BAOSHISHAN ZP-500N Дигитални Сила Мерач Push Pull Мерач со Излезна Функција, Вршење Caase, позадинско осветлување на LCD Екранот,
  • Обновено
Ценетост на стоката:

BAOSHISHAN ZP-500N Дигитални Сила Мерач Push Pull Мерач со Излезна Функција, Вршење Caase, позадинско осветлување на LCD Екранот,

[ПАРАМЕТАР] Капацитет : 500 N / 110lbf / 50 Kgf (Три Единици) Резолуција : 0.1 N / 0.1 lbf / 0.01 Kgf Точност : ±0.2% Baud rate : 2400sps бр�

DEN 4056.00