• Обновено
Дигитални Сила Мерач 3N Push Pull Мерач Тестер на Напон и Компресија на Тест на Оптоварување

Дигитални Сила Мерач 3N Push Pull Мерач Тестер на Напон и Компресија на Тест на Оптоварување

Buyers rating:
DEN 2303.76

Залиха

Модел : Дигитален Дисплеј Push-pull Сила Метар.Максимално оптоварување вредност : 3 N; 0.3 kg; 0.65 Lb; 10.8 Оз.Оптоварување поделба вредност : 0.001 N; 0.001 kg; 0.001 Lb; 0.01 Оз.Сензор структура : Внатрешен сензор.Точност : ±1%.Преглед * Дигитален дисплеј push-pull сила метар е мал, едноставен, мулти-функционални и висока прецизност помогнам и да се повлече тест инструмент * Широко се користи во електронски апарати, изградба хардвер, светлината индустриски текстил, авто делови, запалки и други палење уреди, оган опрема, пенкало одлуки Push-pull оптоварување, вметнување сила тест, деструктивни тест на брави, риболовни средства, хемиска индустрија, електрични машини, научно-истражувачки институции и други индустрии. * Дигитален дисплеј има висока резолуција, брзо земање брзина, и лесен за употреба.Тоа е новата генерација на висока ефикасност и висока прецизност push-pull тест инструмент.Карактеристики * Висока прецизност и висока резолуција; * Три мерења на чекање за избор(Реално време、Врв、Првиот врв); * N(Њутн),Кг (Килограм) , Lb (Фунта) и Оз(Унца) четири единици за избор и конверзија. * Поставување на функцијата на гравитацијата забрзувањеКорисник може да внесување на вашата опција за точни вредност на гравитацијата забрзување на користење место, па како да се направи тестирање и единица за конверзија биде повеќе точни. * Горните и долните граници може да се постави за статистика анализа.На ѕвончето ќе алармот ако ги надминува границите. * Минимум сила вредност оклопна функција : податоците во поставите минимален опсег може да се заштитени; * Автоматско исклучување функција : автоматско исклучување време може да се постави и на автоматско исклучување може да се постигне точка заштеда ефект кога нема работа за долго време. * Моќност : 2 парчиња AAA батерија (1.5 V*2)(Батеријата Не се Вклучени Во Пакет) * Автоматско осветлување, ѕвончето аларм функција; Технички Спецификации * Модел : Дигитален Дисплеј Push-pull Сила Метар * Максимално оптоварување вредност : 3 N; 0.3 kg; 0.65 Lb; 10.8 Оз * Оптоварување поделба вредност : 0.001 N; 0.001 kg; 0.001 Lb; 0.01 Оз * Сензор структура : Внатрешен сензор * Точност : ±1% * Димензии : 124*60*31(мм) * Нето тежина : На 0,4 Kg * Работна температура : 5℃~35℃.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Дигитални Push Pull Мерач Сила Мерач Метар Тестер HF-5K 5000N 500 КИЛОГРАМИ 1100LB со Надворешен Сензор за Складирање на Податоци
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Дигитални Push Pull Мерач Сила Мерач Метар Тестер HF-5K 5000N 500 КИЛОГРАМИ 1100LB со Надворешен Сензор за Складирање на Податоци

Автоматско врв функција, да ги задржи на екранот врв автоматски по 2 секунди Peak hold функција.На ѕвончето а

DEN 9528.00
ZTA-220 Дигитални Сила Мерачи
  • Обновено
Ценетост на стоката:

ZTA-220 Дигитални Сила Мерачи

На точноста : 0.2% F S., 1 ЛСД.Избор на Единици : lbf(ozf), kgf(gf) или Newtons.Преоптоварување на Капацитетот : 200% од Ф...

DEN 4056.00
BAOSHISHAN 100lb Push Pull Сила Мерач Сила Тестер Метар со Калибрација на Сертификатот и за Носење, за Тензијата и Компресија Оптоварување
  • Обновено
Ценетост на стоката:

BAOSHISHAN 100lb Push Pull Сила Мерач Сила Тестер Метар со Калибрација на Сертификатот и за Носење, за Тензијата и Компресија Оптоварување

[ПАРАМЕТАР] Капацитет : 100lb Резолуција : 0.5 lb Удар : 10мм Точност : ±0.5% Нето тежина : 1.3 кг / 2.8 lb Релативна влаг

DEN 2520.00
BAOSHISHAN ZP-500N Дигитални Сила Мерач Push Pull Мерач со Излезна Функција, Вршење Caase, позадинско осветлување на LCD Екранот,
  • Обновено
Ценетост на стоката:

BAOSHISHAN ZP-500N Дигитални Сила Мерач Push Pull Мерач со Излезна Функција, Вршење Caase, позадинско осветлување на LCD Екранот,

[ПАРАМЕТАР] Капацитет : 500 N / 110lbf / 50 Kgf (Три Единици) Резолуција : 0.1 N / 0.1 lbf / 0.01 Kgf Точност : ±0.2% Baud rate : 2400sps бр�

DEN 4056.00
Дигитални Сила Метар, Дигитален Дисплеј Широка Примена Дигитални Повлече Сила Колосек, Трајни производи за Индустриски Хардвер Машини
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Дигитални Сила Метар, Дигитален Дисплеј Широка Примена Дигитални Повлече Сила Колосек, Трајни производи за Индустриски Хардвер Машини

Дигитален дисплеј дизајн, читање е повеќе интуитивен, јасен и лесен.Направени од висококвалитетни мате�

DEN 1221.60
Сила Метар,Сила Тестер Push Pull Сила Колосек,50N Аналогни Dynamometer Сила Мерен Инструмент Тестер Push Pull Сила Мерач Метар
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Сила Метар,Сила Тестер Push Pull Сила Колосек,50N Аналогни Dynamometer Сила Мерен Инструмент Тестер Push Pull Сила Мерач Метар

Притисни повлече dynamometer има dial мерач со аналоген сигнал и 50 N капацитет.На dynamometer може да се монтира на ра�

DEN 2280.00