• Обновено
Sealmaster USTU5000A-212 Unitized Сферични Сплит Леано Железо Ролери Лого, Take-Up, Адаптер за Монтирање, 2.75 Бунари со Дијаметар, 2.750 ID, 6.75 Ширина

Sealmaster USTU5000A-212 Unitized Сферични Сплит Леано Железо Ролери Лого, Take-Up, Адаптер за Монтирање, 2.75 Бунари со Дијаметар,

Buyers rating:
DEN 18655.20

Залиха

Иновативни двоен ред на сферични ролери лого со оптимален капацитет, неусогласеност и брзина способност.Нема специјални алатки или feeler мерачи се потребни.Голем влошки и дупчиња во образите на домување капа, за лесно монтирање на вибрации - и температура следење уреди.Монтажа на сферични ролери имајќи собранија, се состои од затворена и подмачкано инчен сферични лого со setscrew или адаптер за монтирање систем на заклучување.Тие се комбинираат во различни живеалишта на видови, монтажа стилови и домување материјали.На Sealmaster перформанси монтирани валчести лежишта контрола на вратило, со напреден адаптер за монтирање на системот (патент), за брза инсталација и отстранување.Нашите напредни интегрален систем на заклучување вклучува axial кап завртки кои ќе ви планината и cleaning лого од една страна.Резултат : ова високо инженерните систем на заклучување бара помалку сила и инсталира до шест пати побрзо од конкурентна лежишта.Sealmaster Монтажа на Сферични Валчести Лежишта, исто така, се вратило подготвени и бараат само хексадецимален копче и вртежен момент клуч за да инсталирате; нема посебни алатки или feeler мерачи се потребни.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Sealmaster USFC5000-111 Unitized Сферични Сплит Леано Железо Ролери Лого, Прирабница Кертриџ, Јака Планината, 7/16 Гром Големина,
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Sealmaster USFC5000-111 Unitized Сферични Сплит Леано Железо Ролери Лого, Прирабница Кертриџ, Јака Планината, 7/16 Гром Големина,

Иновативни двоен ред на сферични ролери лого со оптимален капацитет, неусогласеност и брзина способнос

DEN 6417.12
SKF 22252 ЦАЦ/C3W33 Explorer Сферични Ролери Лого, Директно ги Понесе, Подмачкување Каналите, 3 Дупка Надворешниот Прстен, Unsealed,
  • Обновено
Ценетост на стоката:

SKF 22252 ЦАЦ/C3W33 Explorer Сферични Ролери Лого, Директно ги Понесе, Подмачкување Каналите, 3 Дупка Надворешниот Прстен, Unsealed,

Двоен ред на сферични ролери имајќи за апликации кои поддржуваат радијална и осцилирачки axial товари.C3 р�

DEN 480.00
ПЕДЕРОТ 20218K-MB-C3 Сферични Барел Ролери Лого, Конусни Понесе, Месинг Кафез, C3 Царинење, Метрички, 90mm ID, 160mm OD, Ширина 30мм,
  • Обновено
Ценетост на стоката:

ПЕДЕРОТ 20218K-MB-C3 Сферични Барел Ролери Лого, Конусни Понесе, Месинг Кафез, C3 Царинење, Метрички, 90mm ID, 160mm OD, Ширина 30мм,

Штитот го штити работните делови на поаѓајќи од животната средина остатоци кои може да се претстави и д�

DEN 1802.40
Sealmaster USFC5000-200 Unitized Сферични Сплит Леано Железо Ролери Лого, Прирабница Кертриџ, Јака Планината, 7/16 Гром Големина,
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Sealmaster USFC5000-200 Unitized Сферични Сплит Леано Железо Ролери Лого, Прирабница Кертриџ, Јака Планината, 7/16 Гром Големина,

Иновативни двоен ред на сферични ролери лого со оптимален капацитет, неусогласеност и брзина способнос

DEN 8610.24
ПЕДЕРОТ 23126E1A-M-C3 Сферични Ролери Лого, Директно ги Понесе, Месинг Кафез, C3 Царинење, Метрички, 130mm ID, 210mm OD, 64mm Ширина,
  • Обновено
Ценетост на стоката:

ПЕДЕРОТ 23126E1A-M-C3 Сферични Ролери Лого, Директно ги Понесе, Месинг Кафез, C3 Царинење, Метрички, 130mm ID, 210mm OD, 64mm Ширина,

Возен лежишта се користи во голем број на апликации од земјоделски машини за пренесување на опрема, роб�

DEN 12120.00