• Обновено
Sealmaster USTU5000A-212 Unitized Сферични Сплит Леано Железо Ролери Лого, Take-Up, Адаптер за Монтирање, 2.75 Бунари со Дијаметар, 2.750 ID, 6.75 Ширина

Sealmaster USTU5000A-212 Unitized Сферични Сплит Леано Железо Ролери Лого, Take-Up, Адаптер за Монтирање, 2.75 Бунари со Дијаметар,

Buyers rating:
DEN 18655.20

Залиха

Иновативни двоен ред на сферични ролери лого со оптимален капацитет, неусогласеност и брзина способност.Нема специјални алатки или feeler мерачи се потребни.Голем влошки и дупчиња во образите на домување капа, за лесно монтирање на вибрации - и температура следење уреди.Монтажа на сферични ролери имајќи собранија, се состои од затворена и подмачкано инчен сферични лого со setscrew или адаптер за монтирање систем на заклучување.Тие се комбинираат во различни живеалишта на видови, монтажа стилови и домување материјали.На Sealmaster перформанси монтирани валчести лежишта контрола на вратило, со напреден адаптер за монтирање на системот (патент), за брза инсталација и отстранување.Нашите напредни интегрален систем на заклучување вклучува axial кап завртки кои ќе ви планината и cleaning лого од една страна.Резултат : ова високо инженерните систем на заклучување бара помалку сила и инсталира до шест пати побрзо од конкурентна лежишта.Sealmaster Монтажа на Сферични Валчести Лежишта, исто така, се вратило подготвени и бараат само хексадецимален копче и вртежен момент клуч за да инсталирате; нема посебни алатки или feeler мерачи се потребни.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

ПЕДЕРОТ 23136E1AK-M Сферични Ролери Лого, Конусни Понесе, Месинг Кафез, Нормално Царинење, Метрички, 180mm ID, 300мм OD, 96mm Ширина,
  • Обновено
Ценетост на стоката:

ПЕДЕРОТ 23136E1AK-M Сферични Ролери Лого, Конусни Понесе, Месинг Кафез, Нормално Царинење, Метрички, 180mm ID, 300мм OD, 96mm Ширина,

На внатрешниот и надворешниот прстени и барел ролки се направени од нискалегура, преку прекалени хром ч

DEN 2248.80
SKF 22252 ЦАЦ/C3W33 Explorer Сферични Ролери Лого, Директно ги Понесе, Подмачкување Каналите, 3 Дупка Надворешниот Прстен, Unsealed,
  • Обновено
Ценетост на стоката:

SKF 22252 ЦАЦ/C3W33 Explorer Сферични Ролери Лого, Директно ги Понесе, Подмачкување Каналите, 3 Дупка Надворешниот Прстен, Unsealed,

Двоен ред на сферични ролери имајќи за апликации кои поддржуваат радијална и осцилирачки axial товари.C3 р�

DEN 480.00
Sealmaster USFCE5000A-208 Unitized Сферични Сплит Леано Железо Ролери Лого, Прирабница Кертриџ, Адаптер за Монтирање со Тип E Димензии,
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Sealmaster USFCE5000A-208 Unitized Сферични Сплит Леано Железо Ролери Лого, Прирабница Кертриџ, Адаптер за Монтирање со Тип E Димензии,

Иновативни двоен ред на сферични ролери лого со оптимален капацитет, неусогласеност и брзина способнос

DEN 12495.84