• Обновено
Zopsc 2 парчиња Мост Rectifiers SQL50A AC да DC 3 Фаза Диоди 50A 1200V Алуминиум Мост Rectifier Диоди Резервни Адаптер

Zopsc 2 парчиња Мост Rectifiers SQL50A AC да DC 3 Фаза Диоди 50A 1200V Алуминиум Мост Rectifier Диоди Резервни Адаптер

Buyers rating:
DEN 2371.20

Залиха

Висок квалитет на мост rectifiers се користи за претворање на наизменични тековната текст во директна тековната излез.И трајни структура со добар температура и моќ циклус способност обезбедува стабилни перформанси.Дизајниран за три фаза исправање, актуелен 50 A и напонот е 1200 V.Добри топлина дисипација.Лесен за инсталација, користење и одржување.Лесно да се промени кога мостот rectifier недостасува или оштетен, како резервни адаптер за да го користите.Спецификација : Материјал : Алуминиум Фаза : 3 Фаза Големина : Прибл. 6*3.5*4cm / 2.4*1.4*1.6 инчен Тежина : 143g Количина : 2 парчиња Пакет се Вклучени : 2 x Мост Rectifier.

Кон својствата

Material:
Aluminum
Phase:
3 Phase
Size:
Approx. 6*3.5*4cm / 2.4*1.4*1.6inch
Weight:
143g
Quantity:
2pcs
Package Included:
2 x Bridge Rectifier :

Најдобри предлози во категоријата