• Обновено
Диоди силикон KS156A аналоген 1N721A, 1N752A СССР 20 компјутери

Диоди силикон KS156A аналоген 1N721A, 1N752A СССР 20 компјутери

Buyers rating:
DEN 324.00

Залиха

Диоди силикон KS156 A аналоген 1 N721 A, 1 N752 A СССР 20 компјутери.Постојат повеќе од 25 000 предмети во нашите акции.Целосната огласи може да се најде тука www./shops/A19 NX3 RFNSYB6 R.If не можете да го најдете објект што треба, може да контактирате со нас.Zener KS156 A силикон , алуминиум , ниска моќ.Дизајниран за да се стабилизира номиналниот напон 5.6 V во спектар на струи стабилизација 3 .. 55 м-р .Произведени во чаша случај со pigtail .KS156 A : Номинална напон стабилизација : Ist 5.6 V во 10 m A ; ширењето на напон за стабилизација : 4.2 .. 4.9 V ; Температура коефициент на стабилизација на напон : ± 0,05% / ° C; Zener Шант отпор : 46 ohms во 10 m A Ist ; минимум дозволената струја за стабилизација : 3 m A ; Максималната струја на стабилизација : 55 m A ; Максимално дозволената моќ дисипација на zener : 0.3 W ; Оперативен температурата опсег : -60 .. +125 ° C.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

SMAJ5.0A - Диоди 2 НЕ-214AC 5.0 (100 Парче Многу)
  • Обновено
Ценетост на стоката:

SMAJ5.0A - Диоди 2 НЕ-214AC 5.0 (100 Парче Многу)

Диоди Преглед.Диоди Дискретни (100 Парче Многу).Нови, никогаш не се користат во делови.Спакуван во ESD безбе

DEN 1015.20