• Обновено
Aexit 1/5 Јазот Релеи Оптички Слот се Префрлите Фотографија Interrupter HY301-07A 10 PC Одбор Релеи Компјутери

Aexit 1/5 Јазот Релеи Оптички Слот се Префрлите Фотографија Interrupter HY301-07A 10 PC Одбор Релеи Компјутери

Buyers rating:
DEN 844.80

Залиха

Име на производ : Дупчиња Оптички Преклопник;Модел : HY301-07 A;Излез Тип на : Фото Транзистори;Врв Емисија бранова Должина : 940nm;IR Диоди Напред Тековната : 50m A.IR Диоди Обратна Напон : 5 V;Транзистори Моќ Дисипација : 75m W;Транзистори Колекторска Струја : 20m A;Фото Транзистори Колектор-emitter Напон : 30 V;Фото Транзистори Emitter-колектор Напон : 5 V.Диоди Моќ Дисипација : 100m W;Температурата на работа Опсег : -55~100 целзиусови степени Степен;Број на Пиновите : 4;Слот Ширина : 5mm/1/5".Слот за Длабочина : 8mm/0.3";Pin Должина : 12mm/0.5";Теренот : 9mm/0.35", 2.54 mm/0.1";Вкупната Големина : 22 x 13 x 6mm/0.9" x 0.5" x 0.2"(L*W*H).Материјал : Пластика, Метал;Боја : Црна;Нето Тежина : 7g;Пакет Содржина : 10 x Дупчиња Оптички Преклопник.Се состои од инфрацрвена emitter и phototransistor, се наоѓа лице-в-лице на оптичките оски на чело пакет.За време на работата, излез phototransistor се префрлат од државата на OFF состојба кога објектот е вметната во јазот помеѓу emitter и сензор.Се користи за објект за детекција и автоматско броење, како што се печатач, скенер, копија машина, facsimile машина и вендинг машина, итн.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Реле Модул Уред се Точни Машина Електрична Компонента Контрола Додатоци за DIY Сопствен Паметен Switch Smart Home Интернет ESP8266
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Реле Модул Уред се Точни Машина Електрична Компонента Контрола Додатоци за DIY Сопствен Паметен Switch Smart Home Интернет ESP8266

【Врз основа На】Овој паметен реле модул е врз основа на ESP01 S WIFI модул дизајн и може да се користи за DIY со�

DEN 225.36
4 Канал Реле Модул, Високи и Ниски Предизвика Optocoupler Реле Модул Одбор со 4-Начин Реле Државата Индикатор за Светло(24V)
  • Обновено
Ценетост на стоката:

4 Канал Реле Модул, Високи и Ниски Предизвика Optocoupler Реле Модул Одбор со 4-Начин Реле Државата Индикатор за Светло(24V)

Усвојување на печ photocoupler изолација, силна возење способност, стабилни перформанси.Активирањето е актуе

DEN 415.20
TWTADE/AC 24V 5A Серпентина Електромагнетна Енергија Реле 14 Игли 4PDT 4NO+4NC HH54P MY4J со Индикатор за Светло го додадете Контактот
  • Обновено
Ценетост на стоката:

TWTADE/AC 24V 5A Серпентина Електромагнетна Енергија Реле 14 Игли 4PDT 4NO+4NC HH54P MY4J со Индикатор за Светло го додадете Контактот

Ако треба да нарачате во големи количини, ве молиме контактирајте со нас преку емаил и ние ќе ви ги даде �

DEN 215.76
Eaton/Moeller DILER-31-G 4 Пол Минијатурни Контрола Реле со 24 Volt DC Серпентина. Доаѓа со 3 N. O. и 1 Н. В. База на Контакти, Отценети
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Eaton/Moeller DILER-31-G 4 Пол Минијатурни Контрола Реле со 24 Volt DC Серпентина. Доаѓа со 3 N. O. и 1 Н. В. База на Контакти, Отценети

24 volt DC серпентина напон.Доаѓа со 3 N O и 1 Н В база на контакти.Номинална за 10 ЗАСИЛУВАЧИ.Завртка Терминали.�

DEN 869.76
mxuteuk 2 парчиња HH54P AC 110V/120V Серпентина 14 Pin 3А 4PDT LED Индикатор Електромагнетна Енергија Реле, со База, со DIN Железнички
  • Обновено
Ценетост на стоката:

mxuteuk 2 парчиња HH54P AC 110V/120V Серпентина 14 Pin 3А 4PDT LED Индикатор Електромагнетна Енергија Реле, со База, со DIN Железнички

Име на производ : Електромагнетна Енергија Реле; Реле Модел : HH54 P; Тип : 4 PDT; Број на Терминали : 14 ; Приклуч�

DEN 383.52
Приклучок Во Реле, 11 Игли, Octal, 120VAC
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Приклучок Во Реле, 11 Игли, Octal, 120VAC

'Приклучок Во Реле, 11 Игли, Octal База Тип, Контактирајте со Оценка 10 A @ 277 VAC / 30 VDC, 120 VAC Серпентина Volts, 3 PDT Кон�

DEN 431.76
4NO 4NC Минијатурни Реле Стабилна 14 Игли Мал Калем Моќ Реле со База Мини Големина Лесна Инсталација Фирма за Автоматска Контрола
  • Обновено
Ценетост на стоката:

4NO 4NC Минијатурни Реле Стабилна 14 Игли Мал Калем Моќ Реле со База Мини Големина Лесна Инсталација Фирма за Автоматска Контрола

Контакт структура прифаќа четири нормално отворен и четири нормално се затвори, и претставата е стабил�

DEN 1353.60
uxcell Реле со Чашката
  • Обновено
Ценетост на стоката:

uxcell Реле со Чашката

Име на производ : Реле со Приклучок;Модел Бр : JQX13 F.Серпентина Напон : 220 / 240 VAC;Контакт Капацитет : 10 A 250 V AC10

DEN 215.76
Издржливи Мулти-Точка Контрола на LED Индикатор 230V AC Електронски Импулс Latching Реле 35mm DIN Железнички Импулс Меморија Реле
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Издржливи Мулти-Точка Контрола на LED Индикатор 230V AC Електронски Импулс Latching Реле 35mm DIN Железнички Импулс Меморија Реле

Реле работниот статус се означени со LED индикатори.Стабилни перформанси, долг животен век.Со мал волуме�

DEN 594.96
Houseuse Optocoupler Возачот Реле Модул
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Houseuse Optocoupler Возачот Реле Модул

Име на производ : optocoupler Возачот реле модул; реле Тип : srd12vdcslв.Серпентина Напон : dc 12 V; пол Број : 2 каналот.В

DEN 210.24