• Обновено
1 1/4-7/8-9 x 3 1/4 Груб Навој Штекер Рамо Завртка Легиран Челик Црна Оксид Pk 15

1 1/4-7/8-9 x 3 1/4 Груб Навој Штекер Рамо Завртка Легиран Челик Црна Оксид Pk 15

Buyers rating:
DEN 480.00

Залиха

Ве молиме погледнете го спецификации во табелата подолу за целосна детали.Ако имате било какви прашања или сомнежи, или ако вашите барања вклучуваат специфични димензии, ве молиме контактирајте со нас пред ставање на својата цел.СЛИКИТЕ СЕ НА ПРЕТСТАВНИК НА ОБЈЕКТОТ, НО НЕ НА ВИСТИНСКИОТ ОБЈЕКТ.Производ димензии, заврши, раководител ознаки, нишка должина, печат форма или фалсификување форма, итн., може да се разликуваат од тие на сликата.Производите се гарантира да се исполнат спецификациите на кои тие се произведени.Спецификации овозможи tolerances во димензии и форма, која може да варира од многу многу.Сите ASMC Индустриски сврзувачки елементи се гарантира да биде од највисок квалитет и сме целосно може да се следат и многу контролирана.ASMC Индустриски нуди сеопфатен избор индустријата, автомобилската и градежната сврзувачки елементи.Нашите дела се високо-квалитетни, по ниски цени, кои се испраќаат од акциите.Ние, исто така, функција на целосна линија на САД-направени сврзувачки елементи, вклучувајќи Оценка 5 и 8 Одделение хексадецимален кап завртки, приклучоци, од не ' рѓосувачки производи, лешниците, и подлошки.ПРОИЗВОД SPECIFICATIONSPart # : 0000-133327 Fastener Тип : Штекер Рамо Screw Size Опис : 1 1/4"-7/8-9 x 3 1/4"Дијаметар/Номинална Големина : 1 1/4"Рамо Дијаметар : 1.2460-1.2480"Рамо Должина : 3 1/4"Нишка Должина : 1.125"Клуч Големина/Низ Станови : 5/8"Глава Дијаметар : 1.723-1.750"Главата Висина : 0.735-0.750"Нишка на Теренот : 7/8-9 Thread Теренот Тип : Coarse Thread на Ветер : Right System на Мерење : Inch Grade : 170 KSI Легиран Челик (9 Одделение)Материјал : Легура Steel Finish : Термички Црна Oxide Head Тип : Cylindrical Drive Тип : Внатрешни Hex Average Парче Тежина : 1.8000900 lbs.Рамо завртки имаат долга, unthreaded, цилиндрични рамо со кој се овозможува за ротација на приложените дела.Рамо завртки штекер главата му овозможува висок вртежен момент за прицврстување со ограничена дозвола.Рамо завртки се мери од страна на должината и дијаметарот на рамо.Должината на гајтанот не е вклучена во одредено мерење.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

XuetongXT Конфронтирачки 1/2 Хексагонална S2 Се Протега Штекер Клуч Битови Пневматски Ratchet Главата На Воланот Брз Устата Шрафцигер
 • Обновено
Ценетост на стоката:

XuetongXT Конфронтирачки 1/2 Хексагонална S2 Се Протега Штекер Клуч Битови Пневматски Ratchet Главата На Воланот Брз Устата Шрафцигер

Овие навртки се направени од високо квалитетни црна челик.На шрафовите се третираат, па тие се спротивс�

DEN 355.20
18-8 Нерѓосувачки Челик Рамо Завртка, САД Направен, Хексадецимален Штекер Диск, 5/8 Рамо Дијаметар, 2-3/4 Рамо Должина (Пакување
 • Обновено
Ценетост на стоката:

18-8 Нерѓосувачки Челик Рамо Завртка, САД Направен, Хексадецимален Штекер Диск, 5/8 Рамо Дијаметар, 2-3/4 Рамо Должина (Пакување

Рамо Завртки имаат прецизност undersize толеранција на рамо за блиска толеранција одговара.Рамо Завртки се

DEN 316.56
316 од не ' Рѓосувачки Челик Рамо Завртка, Обична Заврши, Приклучок Главата Капа, Хексадецимален Штекер Диск, Стандард Толеранција,
 • Обновено
Ценетост на стоката:

316 од не ' Рѓосувачки Челик Рамо Завртка, Обична Заврши, Приклучок Главата Капа, Хексадецимален Штекер Диск, Стандард Толеранција,

316 од не ' рѓосувачки челик дава сила и подобра отпорност на корозија од 188 нерѓосувачки челик, додека рам

DEN 299.76
(250pcs) М8-1.25 X 20mm, на Одморите=5mm, Рамо=10мм, Рамо Завртки, Метрички, Хексадецимален Штекер Диск, Класа 12.9 Челик, Црна Оксид,
 • Обновено
Ценетост на стоката:

(250pcs) М8-1.25 X 20mm, на Одморите=5mm, Рамо=10мм, Рамо Завртки, Метрички, Хексадецимален Штекер Диск, Класа 12.9 Челик, Црна Оксид,

М81.25 X 20mm, на Одморите=5mm, Рамо=10мм.Рамо Завртки, Метрички, Хексадецимален Штекер Диск, Класа 12.9 Челик, Црна

DEN 2102.40
4437 Рамо Со Завртки, 5/16 X 1/4, 1/4-20, Pk5
 • Обновено
Ценетост на стоката:

4437 Рамо Со Завртки, 5/16 X 1/4, 1/4-20, Pk5

4437 Рамо со Завртки, 5 / 16" X 1 / 4", 1 / 420, PK5 Рамо со Завртки, Прецизност, 188 Нерѓосувачки Челик, Шефот Стил Станд�

DEN 1656.00
316 од не ' Рѓосувачки Челик Рамо Завртка, Обична Заврши, Приклучок Главата Капа, Хексадецимален Штекер Диск, Стандард Толеранција,
 • Обновено
Ценетост на стоката:

316 од не ' Рѓосувачки Челик Рамо Завртка, Обична Заврши, Приклучок Главата Капа, Хексадецимален Штекер Диск, Стандард Толеранција,

316 од не ' рѓосувачки челик дава сила и подобра отпорност на корозија од 188 нерѓосувачки челик, додека рам

DEN 175.68
18-8 Нерѓосувачки Челик Рамо Завртка, Обична Заврши, Приклучок Главата Капа, Хексадецимален Штекер Диск, Стандард Толеранција, ги
 • Обновено
Ценетост на стоката:

18-8 Нерѓосувачки Челик Рамо Завртка, Обична Заврши, Приклучок Главата Капа, Хексадецимален Штекер Диск, Стандард Толеранција, ги

188 нерѓосувачки челик обезбедува добра отпорност на корозија и сила, додека рамнина на површината нема �

DEN 106.80
Конфронтирачки 6pcs Инчен Магнетни Шрафцигер Битови Хексадецимален месо тело Дупчиња Шрафцигер Битови & Крст Шрафцигер Битови & Хексадецимален
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Конфронтирачки 6pcs Инчен Магнетни Шрафцигер Битови Хексадецимален месо тело Дупчиња Шрафцигер Битови & Крст Шрафцигер Битови & Хексадецимален

Овие навртки се направени од високо квалитетни црна челик.На шрафовите се третираат, па тие се спротивс�

DEN 392.16
316 од не ' Рѓосувачки Челик Рамо Завртка, Обична Заврши, Приклучок Главата Капа, Хексадецимален Штекер Диск, Стандард Толеранција,
 • Обновено
Ценетост на стоката:

316 од не ' Рѓосувачки Челик Рамо Завртка, Обична Заврши, Приклучок Главата Капа, Хексадецимален Штекер Диск, Стандард Толеранција,

316 од не ' рѓосувачки челик дава сила и подобра отпорност на корозија од 188 нерѓосувачки челик, додека рам

DEN 428.64
6061 Алуминиум Рамо со Завртки, Хексадецимален Штекер Диск, Стандард Толеранција, ги Исполнува ASME B18.3, 1/4-20 Тема Големина,
 • Обновено
Ценетост на стоката:

6061 Алуминиум Рамо со Завртки, Хексадецимален Штекер Диск, Стандард Толеранција, ги Исполнува ASME B18.3, 1/4-20 Тема Големина,

6061 алуминиум е силна, лесни материјали кои ги нуди отпорност на корозија, додека рамнина на површината н

DEN 657.60
18-8 Нерѓосувачки Челик Рамо Завртка, Обична Заврши, Приклучок Главата Капа, Хексадецимален Штекер Диск, Стандард Толеранција, ги
 • Обновено
Ценетост на стоката:

18-8 Нерѓосувачки Челик Рамо Завртка, Обична Заврши, Приклучок Главата Капа, Хексадецимален Штекер Диск, Стандард Толеранција, ги

188 нерѓосувачки челик обезбедува добра отпорност на корозија и сила, додека рамнина на површината нема �

DEN 112.80
316 од не ' Рѓосувачки Челик Рамо Завртка, Обична Заврши, Приклучок Главата Капа, Хексадецимален Штекер Диск, Стандард Толеранција,
 • Обновено
Ценетост на стоката:

316 од не ' Рѓосувачки Челик Рамо Завртка, Обична Заврши, Приклучок Главата Капа, Хексадецимален Штекер Диск, Стандард Толеранција,

316 од не ' рѓосувачки челик дава сила и подобра отпорност на корозија од 188 нерѓосувачки челик, додека рам

DEN 220.56
ZKAIAI 5PCS M6 М8 M10 М12 Навој 12.9 Легиран Челик Хексагонални Socket Head Рамо Завртка Plug Завртка Вратило Рамо Ограничување на
 • Обновено
Ценетост на стоката:

ZKAIAI 5PCS M6 М8 M10 М12 Навој 12.9 Легиран Челик Хексагонални Socket Head Рамо Завртка Plug Завртка Вратило Рамо Ограничување на

5 PCS M6 М8 M10 М12 Навој 12.9 Легиран Челик Хексагонални Socket Head Рамо Завртка Plug Завртка Вратило Рамо Ограничува�

DEN 2272.80
416 Нерѓосувачки Челик Рамо Завртка, Обична Заврши, Хексадецимален Штекер Вози Толеранција, 6mm Рамо Дијаметар, 5mm Рамо Должина,
 • Обновено
Ценетост на стоката:

416 Нерѓосувачки Челик Рамо Завртка, Обична Заврши, Хексадецимален Штекер Вози Толеранција, 6mm Рамо Дијаметар, 5mm Рамо Должина,

Оваа вратило обично е малку поголем од навој дел на завртката.Крупни теми се подобри за кршливи материј�

DEN 152.88
XuetongXT Конфронтирачки 1pc Велосипед Чаша Носителот, Прилагодлив Пијат Шише за Вода Чаша Носителот Кафези со Завртката за Велосипеди,
 • Обновено
Ценетост на стоката:

XuetongXT Конфронтирачки 1pc Велосипед Чаша Носителот, Прилагодлив Пијат Шише за Вода Чаша Носителот Кафези со Завртката за Велосипеди,

Овие навртки се направени од високо квалитетни црна челик.На шрафовите се третираат, па тие се спротивс�

DEN 479.52
Morton HST-5025 Црна Оксид Челик Топлина Третираат за да се Префрлате Завртка, Хексадецимален Штекер Диск, 1/2-13 Конец, 2-1/2 Должина
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Morton HST-5025 Црна Оксид Челик Топлина Третираат за да се Префрлате Завртка, Хексадецимален Штекер Диск, 1/2-13 Конец, 2-1/2 Должина

Хексадецимален чашката за да се префрлате завртка.Направени на топлина третираат челик со црна оксид з�

DEN 139.20
18-8 Нерѓосувачки Челик Рамо Завртка, Обична Заврши, Приклучок Главата Капа, Хексадецимален Штекер Диск, Стандард Толеранција, ги
 • Обновено
Ценетост на стоката:

18-8 Нерѓосувачки Челик Рамо Завртка, Обична Заврши, Приклучок Главата Капа, Хексадецимален Штекер Диск, Стандард Толеранција, ги

188 нерѓосувачки челик обезбедува добра отпорност на корозија и сила, додека рамнина на површината нема �

DEN 497.28
Рамо Со Завртки, 1X2-1/2, 3/4-10
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Рамо Со Завртки, 1X2-1/2, 3/4-10

Цена За : Секој Диск Тип : Хексадецимален Штекер ги Исполнува / Надминува : ASME Б 18.3 / ASTM A574 Рамо Должина на Т

DEN 943.20
(500pcs) 5/16-18 X 3-1/4, на Одморите=3/16, Рамо=3/8, Рамо Завртки, Хексадецимален Штекер Диск, од Легиран Челик, Црна Оксид, Holo-Krome
 • Обновено
Ценетост на стоката:

(500pcs) 5/16-18 X 3-1/4, на Одморите=3/16, Рамо=3/8, Рамо Завртки, Хексадецимален Штекер Диск, од Легиран Челик, Црна Оксид, Holo-Krome

5 / 16"18 X 31 / 4", На Одморите=3 / 16", Рамо=3 / 8".Рамо Завртки, Хексадецимален Штекер Диск, од Легиран Челик, Црна Ок

DEN 2208.00