• Обновено
1PZ MS1-S01 7/8 Мулти-Функција Рог се Претвори Сигнал за вклучување/Исклучување На Светлина Switch + Flasher Реле + Рог Замена за Хонда, Јамаха Suzuki Kawasaki Арктикот Мачка Мотоцикл ATV

1PZ MS1-S01 7/8 Мулти-Функција Рог се Претвори Сигнал за вклучување/Исклучување На Светлина Switch + Flasher Реле + Рог Замена за

Buyers rating:
DEN 599.76

Залиха

Жица Дијаграм : 2 X Белата жици = Рог (зелено копче) 2 X Црвено жици = Главата Светлина(црвеното копче) 1 X Жолта жица= Лево Свртување Сигнал 1 X Зелена жица = Право се Претвори Сигнал 1 X Браун жица= Флеш или заштитно јаже за Возврат Сигнал Светла.Компатибилен за Хонда, Јамаха, Suzuki, Kawasaki, Арктикот Мачка, Може да-Сум, Поларис И Било 7/8 Инчи Дијаметар Мотоцикл Handlebars.Совршен за LED Светло Лента Опашка Кочница Престане да се Претвори Сигнал Светла.Max Моќ на реле е 42 W, што значи дека моќта на вашиот ( сите ) LED светилки мора да ниска од 42 В. Ако повеќе од 42 W, оптоварување отпорници може да се бара.Кавга-Бесплатно Вратите и Парите Назад, Продавница со Доверба!.Оваа Опција Е Мал Во Големина, Тоа Може Да Биде Лесно Да Се Монтираат Над Вашата Постоечка Спојки Лост Костур За Да Се Зачува Простор.Тоа Е Лесен Совршен Со Други Додатоци, Како Што Е Компактен Ширина Е 3/8 Инчи Само.Оваа опција Има Следниве Карактеристики Има Копче За Вашата Рог, Таа Има Лево И Десно се Претвори Сигнали, И ЗА вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ Копче За Вашата Светла.Компатибилен за Хонда, Јамаха, Suzuki, Kawasaki, Арктикот Мачка, Може да-Сум, Поларис И Било 7/8 Инчи Дијаметар Мотоцикл Handlebars.Универзална Одговара За Најголемиот Велосипед Со 7/8" Handlebar Како Што Улица Dirt Bike Спортски Atv Настана Совршен За Улица Dirt Bike Спортски Atv Настана Со 7/8" Handlebar Лесна Инсталација.Лесен Пристап&Удобно Контрола Материјал : ABS&Животната средина Анти-Retardant Материјали Компактна Големина.Сите-Во-1 Дизајн.Рог,За вклучување/Исклучување,Лево/Десно се Претвори Сигнали 7 Жици Врски Забелешка : Max Моќ На Реле Е 42 W, Што Значи дека Моќта На Вашиот ( Сите ) LED Светилки Мора да Ниска Од 42 В. Ако Повеќе Од 42 W, Оптоварување Отпорници Може да Се Бара.Спецификации : Дијаметар На Дупка : 7/8" (22mm) Кабел Должина : 39" (100cm) Напон : DC 12-85 V Материјал : ABS Пластика Тежина : 80g Инсталација Настава : 2 X Белата жици = Рог (зелено копче) 2 X Црвено жици = Главата Светлина(црвеното копче) 1 X Жолта жица= Лево Свртување Сигнал 1 X Зелена жица = Право се Претвори Сигнал 1 X Браун жица= Флеш или заштитно јаже за Возврат Сигнал Светла Пакет се Вклучени : 1 X Мотоцикл Handlebar Рог се Претвори Сигнал Светлина Switch.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Emgo 40-71030 Откопчување
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Emgo 40-71030 Откопчување

Директни ОЕМ замена откопчување.Располагање со стандардни рамен копче.Две копчиња со секое префрлање.Д

DEN 360.00
Etopars 12V 100A Автомобил, Мотор Авто Прирачник за Ресетирање Resetable Аудио Соларна Енергија Внатрешно Моќ Коло Прекинато Осигурач
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Etopars 12V 100A Автомобил, Мотор Авто Прирачник за Ресетирање Resetable Аудио Соларна Енергија Внатрешно Моќ Коло Прекинато Осигурач

Се применуваат во поврзување на аудио моќ линија.Направени со висок квалитет делови, се применуваат во �

DEN 1744.80