• Обновено
Висока Јачина Neoprene на Гумени Ролна Без Лепило - 70A - 1/16 Дебела x 36 Широк x 8 ft. Долго

Висока Јачина Neoprene на Гумени Ролна Без Лепило - 70A - 1/16 Дебела x 36 Широк x 8 ft. Долго

Buyers rating:
DEN 2119.20

Залиха

Облик : се Тркалаат; Материјал : Neoprene; Одделение : Висока Јачина; Durometer : 70 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1/16"; Width : 36"; Должина : 8 ft.Боја : Црна; Текстура : Мазна.Затегнувачка Цврстина : 1,500 psi; Издолжување : 3.8; Солза Сила : 20 N/mm; Компресија на Сет : 0.3; Густина : 1.35 g/cm3. Температурата Опсег : -30° до 250° С; Спецификации се Сретна : ASTM D2000 П.Н.Е. 710. Оваа формулација е посилни и потрајни од стандардните Neoprene за повеќе бара апликации.Neoprene има добар баланс на имоти и е погодна за масла, вода, и refrigerants додека останатите тешки и временските отпорни.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Lieber Осветлување Месинг Плоча Бакар Прачка Месинг Хексагонални H59 Месинг Род Цврст Материјал за Модел Авион Брод Автомобили Метал
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Lieber Осветлување Месинг Плоча Бакар Прачка Месинг Хексагонални H59 Месинг Род Цврст Материјал за Модел Авион Брод Автомобили Метал

Материјал Карактеристики : Тенка фолија плоча е направена од H62 месинг, топлина и на корозија, одлична ел

DEN 2016.00
Карбонски Влакна Род, 0.080Кол x 96L, 2/Пакет
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Карбонски Влакна Род, 0.080Кол x 96L, 2/Пакет

Еднонасочно карбонски влакна род.Екстремно тврд и лесен.Идеално засилување материјал.На собна темпера�

DEN 1425.60