• Обновено
Drillco 6950A Серија Кобалт Челик Редовни Должина Завршувањето на Центарот за Сечење Крајот Мелница, Соголени (Светла) Финиш, 4 Flute, 30 Степени Хеликс, Плоштад Носот Крајот,

Drillco 6950A Серија Кобалт Челик Редовни Должина Завршувањето на Центарот за Сечење Крајот Мелница, Соголени (Светла) Финиш, 4 Flute,

Buyers rating:
DEN 703.92

Залиха

Кобалт челик алатки се слични на високо-брзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформансите при сечење потешко метали како што се од нерѓосувачки челик никел или легури.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации.Weldon shanks функција круг месо тело со еден од повеќе станови изработени во страна за лесно индексирање и усогласување.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување.Поголема црвено цврстина на М-42 Кобалт крајот мелници им овозможува на овие алатки за да се кандидира за 10% побрзо отколку конвенционалните ХСС крајот мелници.Drillco крајот мелница е направен од кобалт челик кој е сличен на високо-брзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформансите при сечење потешко метали како што се од нерѓосувачки челик никел или легури.Поголема црвено цврстина на М-42 Кобалт крајот мелници им овозможува на овие алатки за да се кандидира за 10% побрзо отколку конвенционалните ХСС крајот мелници.Ова води до пократок обработка пати и целосни дозволи користење на достапни машина коњски сили.Додека Кобалт крајот мелници иницијално се поскапи од ХСС, тие ја задржат својата острина подолго, обезбедување на повеќе прекини меѓу grinds и помалку машина прекини, што резултира во долниот крај милиони инструментално трошоци.Кобалт челик алатки се слични на високо-брзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформансите при сечење потешко метали како што се од нерѓосувачки челик никел или легури.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации.Weldon shanks функција круг месо тело со еден од повеќе станови изработени во страна за лесно индексирање и усогласување.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Нијагарините Машина N53473 Кобалт Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, Инчен, Weldon месо тело, TiCN Заврши, Roughing и Завршна
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Нијагарините Машина N53473 Кобалт Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, Инчен, Weldon месо тело, TiCN Заврши, Roughing и Завршна

Центар за Сечење Крајот Мелници се дизајнирани со "Крајот на Заби" со што овие идеален за slotting и празнина

DEN 1971.36
Melin Алатка CRP-L Кобалт Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, Соголени (Светла) Финиш, Roughing Намали, Не-Центар за Сечење, 30
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Melin Алатка CRP-L Кобалт Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, Соголени (Светла) Финиш, Roughing Намали, Не-Центар за Сечење, 30

Кобалт челик алатки се слични на високобрзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформанс

DEN 1105.20
6mm месо тело Круг Топката Носот Крајот Мелница Дрво Cuter Залив CNC Мелничката Малку Радиус Core Кутија Солидна Карбид Рутер Малку
 • Обновено
Ценетост на стоката:

6mm месо тело Круг Топката Носот Крајот Мелница Дрво Cuter Залив CNC Мелничката Малку Радиус Core Кутија Солидна Карбид Рутер Малку

Со користење на рачно производство на фиока или други машини.Индустриски квалитет рутер битови.Цврст ч�

DEN 2059.20
Melin Алатка A-E Кобалт Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, Weldon Месо Тело, Соголени (Светла) Финиш, 30 Сте Хеликс, 2 Флејта,
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Melin Алатка A-E Кобалт Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, Weldon Месо Тело, Соголени (Светла) Финиш, 30 Сте Хеликс, 2 Флејта,

Бројот на флејта може да се движат од два до осум.Кобалт челик отпорен на триење и високо сечење темпера�

DEN 631.44
5pcs или 4pcs 6mm месо тело Топката Носот Рутер Битови Поставите Крајот Мелница Круг Залив Кутија Солидна Карбид CNC Радиус Core
 • Обновено
Ценетост на стоката:

5pcs или 4pcs 6mm месо тело Топката Носот Рутер Битови Поставите Крајот Мелница Круг Залив Кутија Солидна Карбид CNC Радиус Core

100% Сосема нов и висок квалитет.Со користење на рачно производство на фиока или други машини.Индустриски

DEN 716.88
Melin Алатка C-E Кобалт Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, Weldon Месо Тело, Соголени (Светла) Заврши, Не-Центар За Сечење, 30
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Melin Алатка C-E Кобалт Челик Плоштадот Носот Крајот Мелница, Weldon Месо Тело, Соголени (Светла) Заврши, Не-Центар За Сечење, 30

Кобалт челик алатки се слични на високобрзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформанс

DEN 1295.52
Yakamoz Спирала Рутер Малку, 10Pcs 1/8 месо тело Карбид CNC Крајот Мелница Машина 2 Флејта Рамен Крајот Мелничката Битови 12mm Сечење
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Yakamoz Спирала Рутер Малку, 10Pcs 1/8 месо тело Карбид CNC Крајот Мелница Машина 2 Флејта Рамен Крајот Мелничката Битови 12mm Сечење

Тип : Спирала (Upcut), Сечење Тип : 2 Флејта со Рамен Крајот, месо тело : 1 / 8" (3.175 mm), Сечење Дијаметар : 1 / 8" (3.175 mm)

DEN 239.76
AUTOTOOLHOME 1/8 Карбид Плоштадот Крајот Мелница за Микро Зрна Карбид Мелење Машина за Легиран Челик, Прекалени Челици 4 Флејта HRC50
 • Обновено
Ценетост на стоката:

AUTOTOOLHOME 1/8 Карбид Плоштадот Крајот Мелница за Микро Зрна Карбид Мелење Машина за Легиран Челик, Прекалени Челици 4 Флејта HRC50

Овој 1 / 8 инчи плоштадот вежба малку,високо оптимизиран карбид материјал и обложување спарување значи с�

DEN 540.00
Нијагарините Машина N59730 Карбид Плоштадот Носот Крајот Мелница, Stub Должина, Соголени (Светла) Финиш, Roughing/Завршувањето на
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Нијагарините Машина N59730 Карбид Плоштадот Носот Крајот Мелница, Stub Должина, Соголени (Светла) Финиш, Roughing/Завршувањето на

Минијатурни крајот мелници создаде сложени намалувања потребни за прецизност индустрии.Две флејта пон

DEN 390.96
С&D Алатка Компанија 18966-XL732A Повеќе Flute Плоштадот Носот Крајот Мелница, Еден Крајот, Долго, Премиум Кобалт Челик, 3/4 Фабрика
 • Обновено
Ценетост на стоката:

С&D Алатка Компанија 18966-XL732A Повеќе Flute Плоштадот Носот Крајот Мелница, Еден Крајот, Долго, Премиум Кобалт Челик, 3/4 Фабрика

Повеќе Flute Endmill Еден Крај Долго Премија Кобалт Челик.Мелница Дијаметар : 3 / 4 месо тело со Дијаметар од :

DEN 2403.84
WIDIA 6425433 90° Рамо Мелница VHSC Серија Инчен Крајот Мелница 1.2500 Инчен Кол, 0.6299 Инчен Max Длабочина, 1.9685 Должината, A-Приклучок
 • Обновено
Ценетост на стоката:

WIDIA 6425433 90° Рамо Мелница VHSC Серија Инчен Крајот Мелница 1.2500 Инчен Кол, 0.6299 Инчен Max Длабочина, 1.9685 Должината, A-Приклучок

WIDIA 6425433 90° Рамо Мелница VHSC Серија Инчен Крајот Мелница 1.2500 Инчен Кол, 0.6299 Инчен Max Длабочина, 1.9685" Должина

DEN 13562.88
Drillco 5150A Серија на Високо-Брзински Челик Редовни Должина Завршувањето на Центарот за Сечење Крајот Мелница, Соголени (Светла)
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Drillco 5150A Серија на Високо-Брзински Челик Редовни Должина Завршувањето на Центарот за Сечење Крајот Мелница, Соголени (Светла)

Highspeed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост

DEN 563.76