• Обновено
Tygon Лабораторија Цевки, Формулација E-3603; I. D.: 5/16 во.; Дебелина на ѕид: 1/16 во.; К. Г.: 7/16 во. (11mm) Должина 1ft.

Tygon Лабораторија Цевки, Формулација E-3603; I. D.: 5/16 во.; Дебелина на ѕид: 1/16 во.; К. Г.: 7/16 во. (11mm) Должина 1ft.

Buyers rating:
DEN 335.76

Залиха

Дебелина На Ѕид : 1/16"; Durometer : Брегот 55; Предмет : Цевки.Оваа 5/16" ID x 7/16" OD x 1/16" Ѕид Tygon S3 E-3603 Лабораторија Цевки има минимум наведнуваат радиус од 1-3/8".Тоа има максимален притисок оценка на 17 PSI @ 73°F и максимален притисок оценка на 13" Хг @ 73°F. Оваа цевки има durometer на 56 Брегот На, на затегнувачка цврстина на 1,750 PSI, крајна издолжување на 425% и специфична гравитација на 1.21.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

ZHHOOHAG Пластична Цевка 1M/многу Мека Транспарентен Отпор Невкусна Не-Токсични Храна Одделение Силиконски Црева 0.5/0.8/1/1.5/1.6/2/3/4/5mm
 • Обновено
Ценетост на стоката:

ZHHOOHAG Пластична Цевка 1M/многу Мека Транспарентен Отпор Невкусна Не-Токсични Храна Одделение Силиконски Црева 0.5/0.8/1/1.5/1.6/2/3/4/5mm

Цевки отпорен на гребнатинки и корозија.Пресврти и криви нема да предизвика цевки да пропадне или да би�

DEN 2068.80
3/8 ID Силикон Цевки, JoyTube Храна Одделение Силиконски Цевки 3/8 ID x 1/2 OD 50 Метри Висока Темп Чисто Силиконски Црева Цевка
 • Обновено
Ценетост на стоката:

3/8 ID Силикон Цевки, JoyTube Храна Одделение Силиконски Цевки 3/8 ID x 1/2 OD 50 Метри Висока Темп Чисто Силиконски Црева Цевка

3 / 8" ID x 1 / 2" OD пресече флексибилни силикони цевки.Висок квалитет, флексибилни силикони соединение во сог�

DEN 767.76
Bettomshin 1Pcs ЈП Топлина се Смалуваат Цевка Канал 0.35 инчен Кол 16.4 Ft Должина Изолирани Цевка Цевка Заврши Сооднос 2:1 Електричниот
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Bettomshin 1Pcs ЈП Топлина се Смалуваат Цевка Канал 0.35 инчен Кол 16.4 Ft Должина Изолирани Цевка Цевка Заврши Сооднос 2:1 Електричниот

【ДИМЕНЗИИ】 Сооднос 2 : 1;Дијаметар : 6mm / 0.35 инчен;Должина : 5m / 16.4 Ft;поле на примена (mm) : 0.75~0.9;Боја : Сина...

DEN 157.92
Флексибилни Висок Притисок на Полу-Јасно Бели Силиконска Гума Цевки за Храна и Пијалаци Апликации - Внатрешен Дијаметар 5/8 - Надворешниот
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Флексибилни Висок Притисок на Полу-Јасно Бели Силиконска Гума Цевки за Храна и Пијалаци Апликации - Внатрешен Дијаметар 5/8 - Надворешниот

Најчесто се користи за храна и пијалаци апликации.Цевки има голема флексибилност.УВ отпорни и можат да �

DEN 1689.60
СКМ TIL13-33 1/2 ЦЕВКИ
 • Обновено
Ценетост на стоката:

СКМ TIL13-33 1/2 ЦЕВКИ

течност тип : Вода, Воздух, Инертен Гас.tube материјал : Супер PFA.цевка со надворешен дијаметар : 0.500 во.боја :

DEN 1284.00
Mssoomm Силикони Цевки 6mm х 8мм х 5 Метри Флексибилни Силиконска Гума Висока Темп Цевка за Вода Воздух Цевка Цевка Проѕирен за Трансфер
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Mssoomm Силикони Цевки 6mm х 8мм х 5 Метри Флексибилни Силиконска Гума Висока Темп Цевка за Вода Воздух Цевка Цевка Проѕирен за Трансфер

Објектот вклучува : 1 Пар Заштитни Конектор Глави( Негативно и Позитивно), 1 Метал Терминал со Топлина се �

DEN 287.76
EuisdanAA Силикони Цевка 7mm ID X 9mm OD 3.3' Флексибилни Силиконска Гума Цевки за Вода Воздух Цевка Цевка Проѕирен Пумпа за Пренос(Tubo
 • Обновено
Ценетост на стоката:

EuisdanAA Силикони Цевка 7mm ID X 9mm OD 3.3' Флексибилни Силиконска Гума Цевки за Вода Воздух Цевка Цевка Проѕирен Пумпа за Пренос(Tubo

Силиконска гума цевка ќе го издржат повторна употреба и за визуелна инспекција на течности.Големина : 7x

DEN 275.76
Висока Темп Силикони Цевки Црева - со Храна Одделение Силиконски црево, Флексибилни Чист Силициум Цевки За Домашна Подготовка Пумпа
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Висока Темп Силикони Цевки Црева - со Храна Одделение Силиконски црево, Флексибилни Чист Силициум Цевки За Домашна Подготовка Пумпа

100% Силикон.Увезени 3 / 16" ID x 5 / 16" OD Висока Температура Силикони Цевки е направен од Висок Квалитет на Плат�

DEN 167.76
Joywayus 3/8 OD 32.8 Ft Сина Пневматски Цевки Цевка Стп Воздух Цевки Цевка Цевка од 10 Метри за Течност Пренос Цевки или Воздушна
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Joywayus 3/8 OD 32.8 Ft Сина Пневматски Цевки Цевка Стп Воздух Цевки Цевка Цевка од 10 Метри за Течност Пренос Цевки или Воздушна

【Модел】Стп Цевка(Поли Уретан 32.8 ft / 10 Meter) 【Големина】3 / 8"OD(9.53 мм),1 / 4"ID(6.35 mm) 【Работен Притисок】 : 145

DEN 359.76
TINGCHAO ЈП Црево Флексибилни Пластични Лесни Цевки за Индустриски Погоден за Гас, Течни и Други Средни Цевковод Врска Должина од
 • Обновено
Ценетост на стоката:

TINGCHAO ЈП Црево Флексибилни Пластични Лесни Цевки за Индустриски Погоден за Гас, Течни и Други Средни Цевковод Врска Должина од

Транспарентен PE цевка е широко се користи за воздух, цевка за риба тенкови и аквариум, затворен вода за н

DEN 1584.00
Diyeeni Силикони Цевки 8/10/12mm Силикони Виткање Цевки со Животната средина-Пријателски Слој,Мека, Свитливи и Издржливи Акрилик
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Diyeeni Силикони Цевки 8/10/12mm Силикони Виткање Цевки со Животната средина-Пријателски Слој,Мека, Свитливи и Издржливи Акрилик

【Силика Гел Материјал】 На цревото е направен од висок квалитет на силика гел материјал, тоа е мека, фле�

DEN 208.56
Тешко Bendable Прекине со Температура Црвено Нетранспарентно Пластични Цевки за Хемиски Апликации - Внатрешен Дијаметар 3/16 - Надворешниот
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Тешко Bendable Прекине со Температура Црвено Нетранспарентно Пластични Цевки за Хемиски Апликации - Внатрешен Дијаметар 3/16 - Надворешниот

Најчесто се користи за хемиски апликации.Дизајнирани да се користи со температури кои се движат од 450° д

DEN 8317.92
EuisdanAA Пневматски Воздух Цевки, 16mm OD x 12mm ID 10 Метри 32ft СТП Полиуретан Воздушниот Компресор Цевка Цевка Цевка Сина(Tubería
 • Обновено
Ценетост на стоката:

EuisdanAA Пневматски Воздух Цевки, 16mm OD x 12mm ID 10 Метри 32ft СТП Полиуретан Воздушниот Компресор Цевка Цевка Цевка Сина(Tubería

Материјал : СТП; Флексибилни, има висока еластичност да се врати меморијата ефект.Големина : 16mm X12mm(ODx ID); Д

DEN 1523.76