• Обновено
CORNING GOSSELIN BP93B-102 Полипропилен Petri Јадење, PS, Природни, 3 Отвори, 90 mm x 14.2 мм, Двојно Торба со можност за следење на Етикетата, Стерилни R, Отворете Торба (Пакување од 825)

CORNING GOSSELIN BP93B-102 Полипропилен Petri Јадење, PS, Природни, 3 Отвори, 90 mm x 14.2 мм, Двојно Торба со можност за следење

Buyers rating:
DEN 2898.48

Залиха

Совршен рамност : да се обезбеди агар е константна длабочина.Вкупно транспарентност која оптимизира читање од сликата анализа на системи.Стабилна Редење : На редење прстен е специјално дизајниран за да се подобри staking на плочи и што ги прави повеќе практично да use.Class 100 производство средина : Осигурува плочи имаат asepsis.Petri јадења се компатибилни со повеќето индустриски и не-индустриски автоматско агар-фрлаат машини.Petri јадења се произведени под aseptic услови според "чисти соба технологија".

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

VWR 25384-088 за Еднократна употреба Моно Petri Јадење, Полу-Пластовидно, 100mm Дијаметар, 15mm Висина, Полистирен (Пакување од 500)
  • Обновено
Ценетост на стоката:

VWR 25384-088 за Еднократна употреба Моно Petri Јадење, Полу-Пластовидно, 100mm Дијаметар, 15mm Висина, Полистирен (Пакување од 500)

Богородица кристал одделение полистирен изградба.Достапни во различни големини и стилови за специјали

DEN 5638.08
WONGWAI 50 Пакет Petri Садови со Капаци, 90mm x 15mm Стерилни за Еднократна употреба Petri Dishs, Пластични Јасно Petri Dishs, Лабораторија
  • Обновено
Ценетост на стоката:

WONGWAI 50 Пакет Petri Садови со Капаци, 90mm x 15mm Стерилни за Еднократна употреба Petri Dishs, Пластични Јасно Petri Dishs, Лабораторија

Сигурна и стабилна, лесно за ракување.Одлично за нашите микроскоп наука класа, уметнички проекти, лабор�

DEN 551.76
Baluue 10pcs Petri Јадења Стакло Petri Јадења Лабораторија Petri Плочи Јасно Ткиво Култура Плоча Деца Училиште Лабораторијата Проекти
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Baluue 10pcs Petri Јадења Стакло Petri Јадења Лабораторија Petri Плочи Јасно Ткиво Култура Плоча Деца Училиште Лабораторијата Проекти

произведени со премиум материјал стакло, висока температура отпор, одлична и корисна.Погоден и прекрас�

DEN 984.00
SHENYUAN-Експеримент Серија 35mm Стакло Petri Disheswith Капаци, Висок Borosilicate Стакло Лабораторија Стакло Отпорни на Топлина
  • Обновено
Ценетост на стоката:

SHENYUAN-Експеримент Серија 35mm Стакло Petri Disheswith Капаци, Висок Borosilicate Стакло Лабораторија Стакло Отпорни на Топлина

Petri јадења се совршени за хемија,биологија,прослава,партии,хранлив агар,животната средина бактериите,м�

DEN 1461.12
TEHAUX Пластични Petri Антена го Поставите 50PCS,Лабораториски Petri Сад за Еднократна употреба Petri Јадење Трансфер Pipettes за
  • Обновено
Ценетост на стоката:

TEHAUX Пластични Petri Антена го Поставите 50PCS,Лабораториски Petri Сад за Еднократна употреба Petri Јадење Трансфер Pipettes за

Погоден за лабораториски анализи на биологијата, научно истражување и други активности соодветни за оп

DEN 1274.40
CORNING GOSSELIN BP93D-102 Полипропилен Petri Јадење, PS, Природни, 3 Отвори, 90 mm x 14.2 мм, Матирано Област, Двојно Торба со можност
  • Обновено
Ценетост на стоката:

CORNING GOSSELIN BP93D-102 Полипропилен Petri Јадење, PS, Природни, 3 Отвори, 90 mm x 14.2 мм, Матирано Област, Двојно Торба со можност

Совршен рамност : да се обезбеди агар е константна длабочина.Вкупно транспарентност која оптимизира чи�

DEN 3115.20