• Обновено
2 ПАРЧИЊА 60mm Обновливи Стакло Crystallizing Јадење Голема & Длабоко

2 ПАРЧИЊА 60mm Обновливи Стакло Crystallizing Јадење Голема & Длабоко

Buyers rating:
DEN 263.52

Залиха

Обновливи и совршен за чување и crystallization.Устата на сад е паралелно да се на дното и нормално на страна.Како да го користите : измијте и исушете ја искристализираа јадења, и го стави на мајка течност во кристализиран јадења за crystallization.Голем Diam.на отворањето : 60mm. 2 Парчиња вклучени, направени од borosilicate стакло, добар отпор.Опис : - Обновливи и совршен за чување и crystallization - 2 Парчиња вклучени, направени од borosilicate стакло, добар отпор - Големи Diam.на отворањето : 60mm - устата на сад е паралелно да се на дното и нормално страна - Како да го користите : измијте и исушете ја искристализираа јадења, и го стави на мајка течност во кристализиран јадења за crystallization Specification : - Материјал : Borosilicate - Дијаметар на отворање : 60mm/ 2.4 инчи - Висина : 35mm/ 1.4 inches Package Вклучува : 2 Парчиња 60mm Стакло Crystallizing Јадења.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

VWR 25384-088 за Еднократна употреба Моно Petri Јадење, Полу-Пластовидно, 100mm Дијаметар, 15mm Висина, Полистирен (Пакување од 500)
  • Обновено
Ценетост на стоката:

VWR 25384-088 за Еднократна употреба Моно Petri Јадење, Полу-Пластовидно, 100mm Дијаметар, 15mm Висина, Полистирен (Пакување од 500)

Богородица кристал одделение полистирен изградба.Достапни во различни големини и стилови за специјали

DEN 5638.08
CORNING GOSSELIN BP93D-102 Полипропилен Petri Јадење, PS, Природни, 3 Отвори, 90 mm x 14.2 мм, Матирано Област, Двојно Торба со можност
  • Обновено
Ценетост на стоката:

CORNING GOSSELIN BP93D-102 Полипропилен Petri Јадење, PS, Природни, 3 Отвори, 90 mm x 14.2 мм, Матирано Област, Двојно Торба со можност

Совршен рамност : да се обезбеди агар е константна длабочина.Вкупно транспарентност која оптимизира чи�

DEN 3115.20
SHENYUAN-Експеримент Серија 35mm Стакло Petri Disheswith Капаци, Висок Borosilicate Стакло Лабораторија Стакло Отпорни на Топлина
  • Обновено
Ценетост на стоката:

SHENYUAN-Експеримент Серија 35mm Стакло Petri Disheswith Капаци, Висок Borosilicate Стакло Лабораторија Стакло Отпорни на Топлина

Petri јадења се совршени за хемија,биологија,прослава,партии,хранлив агар,животната средина бактериите,м�

DEN 1461.12