• Обновено
Mastercraft Stratus КАКО и Сите-Сезона Гума - 225/60R17 99H

Mastercraft Stratus КАКО и Сите-Сезона Гума - 225/60R17 99H

Buyers rating:
DEN 359.76

Залиха

Гуми Само - Воланот Не Се Вклучени. 50,000 Миле Treadwear Заштита.Напредни Сите-Сезона Упатуваа Дизајн.Длабоко, Странични Рамо Слотови.Спирала Најлон Overwrap.Enhanced многу сложена и многу профил обезбеди сите-сезона влечење во влажна, сува и зима додека даваат на возачот многу милји.Овој дизајн, користи странични слотови на рамо за да се помогне да се обезбеди одлична влечење во текот на животот на гумата.Над-заврши контроли раст во центарот на гуми на повисоки брзини и помага во одржување на димензионална стабилност во упатуваа.Ова ја подобрува контактот основата на гуми со патот.Sipes во рамената и средно упатуваа редови треба внимателно поставени длабоко делови кои обезбедуваат гризе рабови за сите временски услови перформанси, додека одржување на упатуваа блок стабилност за ракување за животот на гумата.Mastercraft гуми се направени од страна на Купер Гуми, Американец компанија.Тие нудат целосна линија на гуми поддржани од страна на повеќе од 100 години искуство.Тоа е она што го прави Mastercraft Професионален Избор.Наменета за луѓе кои само сакаат добар дел на голема гума, на Mastercraft Stratus КАКО што е оптимизирана за сите-сезона перформанси за автомобили и CUVs.Тоа е идеален за некој бара многу милји, добро влечење и економија.Наменета за луѓе кои само сакаат добар дел на голема гума, на Stratus КАКО што е оптимизирана за сите-сезона перформанси за автомобили и CUVs.Својот идеален за некој бара многу милји, добро влечење и економија.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Општи Altimax RT43 Радијални Гуми - 205/55R16 91H
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Општи Altimax RT43 Радијални Гуми - 205/55R16 91H

Пакет Тежина : 19.0 фунти.Пакет Висина : 8.0".Пакет Должина : 25.0".Пакет Ширина : 25.0".Со моќна ситесезона влечење

DEN 2535.60