• Обновено
30pcs JINHAO Мастило Касети Фонтана Пенкало заменливите патрони за уредите за JINHAO и Baoer Пенкало Стандардна Големина(Сина)

30pcs JINHAO Мастило Касети Фонтана Пенкало заменливите патрони за уредите за JINHAO и Baoer Пенкало Стандардна Големина(Сина)

Buyers rating:
DEN 496.80

Залиха

JINHAO мастило касети за сите видови на JINHAO и Baoer фонтана пенкала.Количина : 30pcs во 6 кутии на мали картон.Lenght : 52mm; Кертриџ Дијаметар : Appr 4-6mm; Понесе Дијаметар : 2.6 mm.Ве молиме да го отстраните конвертор(мастило пумпа) од перото првиот, тогаш прободе мал дел од мастило кертриџ да пенкало тело(ќе се чувствувате и да слушаат "кликнете на" што значи кертриџ инсталиран во право место) , и ве молиме почекајте една минута за нека мастило протокот на nib.Ако не работи, ве молам сменете еден друг мастило кертриџ да се обиде повторно.Ако било проблеми предизвикани(како не добиваат или пенкало, не се работи), ве молиме не двоумете се да контактирате со нас, ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне да ги реши проблемите.Боја : Сина.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

JEEZZO Гел Мастило Refills Црна Средна Точка Компатибилен со Пилот Pentel Sharpie Уни-Топка Зебра Clickers за Работа Цртање и Запишување
  • Обновено
Ценетост на стоката:

JEEZZO Гел Мастило Refills Црна Средна Точка Компатибилен со Пилот Pentel Sharpie Уни-Топка Зебра Clickers за Работа Цртање и Запишување

Мазна пишување и брзо се исуши : Jeezzo refills со единствена Мастило формула брз сува, мазна пишување без smearing

DEN 311.76