• Обновено
Кожа Скулптура Печат Алатки, Бука Синтетички Кожа Дрво Печат Колекции за DIY Кожа Занаети

Кожа Скулптура Печат Алатки, Бука Синтетички Кожа Дрво Печат Колекции за DIY Кожа Занаети

Buyers rating:
DEN 1300.56

Залиха

Оваа кожа скулптура печат алатки се направени на квалитетот цинк легура на челик и бука синтетички дрво, кои се трајни и здрав.Вклучувајќи 21different спецификација на модели, како пеперутки,точки, ткаење, basketweave, bevel, флорални, границата дизајн.А до Ш, 26 букви, а од 0 до 9, 10 Број.Оваа кожа печат алатки за поставување ви помага да ги DIY вашиот ексклузивни кеси и се погодни за изработка на седло, паричник, мажи кожени чевли и разни DIY кожа занаети.Овие кожа печат алатки се идеален и совршен подарок за кожа занаети и љубители на почетници.Овие кожени работи алатки сте многу убаво и исклучителна иако не ви сечење во влажна кожа, и исто така можете да го промените аголот во било кое време кога ви се прави сечење.Функција : 1. Оваа кожа скулптура печат алатки се направени на квалитетот цинк легура на челик и бука синтетички дрво, кои се трајни и здрав.2. Овие кожени работи алатки сте многу убаво и исклучителна иако не ви сечење во влажна кожа, и исто така можете да го промените аголот во било кое време кога ви се прави сечење.3. Вклучувајќи 21different спецификација на модели, како пеперутки,точки, ткаење, basketweave, bevel, флорални, границата дизајн.А до Ш, 26 букви, а од 0 до 9, 10 Број.4. Оваа кожа печат алатки за поставување ви помага да ги DIY вашиот ексклузивни кеси и се погодни за изработка на седло, паричник, мажи кожени чевли и разни DIY кожа занаети.5. Овие кожа печат алатки се идеален и совршен подарок за кожа занаети и љубители на почетници.Спецификација : Предмет Тип : Кожа Скулптура Печат Tools Material : Цинк Легура + Бука Синтетички Wood Product Употреба : DIY Кожа Занаети Пакет Листа : 1 x Кожа Вртливата Knife1 x Мали Wrench5 x Dotting Tools1 x англиски Писмо Удирање Печат Tools1 x Hammer21 x Посебна Шема графика печат tools.

Кон својствата

Item Type:
Leather Sculpture Stamping Tools
Material:
Zinc Alloy + Beech Synthetic Wood
Product Use:
DIY Leather Crafts
Package List:
1 x Leather Swivel Knife1 x Small Wrench :
5 x Dotting Tools :
1 x English Letter Punching Stamping Tools :
1 x Hammer :
21 x Special Pattern graphics stamping tools :

Најдобри предлози во категоријата

Tandy Кожа W532 Craftool� Цвет Печат 6532-00
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Tandy Кожа W532 Craftool� Цвет Печат 6532-00

Tandy Кожа W532 Craftool� Цвет Печат 653200 Craftool� марки се инвестиција која ќе трае со години да дојде!Се создаде у�

DEN 249.84
BW10 Backgrounder Leathercraft Алатка (A104)
  • Обновено
Ценетост на стоката:

BW10 Backgrounder Leathercraft Алатка (A104)

Висок квалитет leathercrafting печат 1 / 4" x 1 / 8".Додава длабочина на вашиот дизајн.Еквивалентно на A104 craftool печат.M

DEN 2270.40
Tandy Кожа E294-04 Craftool� Печат Алатка 66294-04
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Tandy Кожа E294-04 Craftool� Печат Алатка 66294-04

Tandy Кожа E29404 Craftool� Печат Алатка 6629404 Craftool� марки се инвестиција која ќе трае со години да дојде!Забавува

DEN 281.28
Кожа Печат Алатка 304 од не ' Рѓосувачки Челик Професионални Печат Алатки Кожа Удар Резба DIY LeatherCrafts (Целосен Сет (S+М+Л))
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Кожа Печат Алатка 304 од не ' Рѓосувачки Челик Професионални Печат Алатки Кожа Удар Резба DIY LeatherCrafts (Целосен Сет (S+М+Л))

Направени на 304 Нерѓосувачки Челик, Ретки, Висока Вршење;.Професионални алатки, Лесен за употреба;.Глава�

DEN 1679.76