• Обновено
Speedball SPD-5778 Акварел Палета, 11-5/8 x 16-1/2 x 1

Speedball SPD-5778 Акварел Палета, 11-5/8 x 16-1/2 x 1

Buyers rating:
DEN 445.92

Залиха

2 големи мешање области и 24 длабоко пигмент велс.Држи се наслика влажна и разделени меѓу сликарство сесии.Маска содржи четири дополнителни длабоко мешање велс.Две големи мешање области и 24 длабоко пигмент бунари за да се задржи бојата влажна и разделени меѓу сликарство сесии.Маска содржи четири дополнителни длабоко мешање бунари изградена на тешки-должност бела пластика.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Маслото Палета Првенство Сликарство Снабдување, од не ' Рѓосувачки Челик Првенство, за DIY Уметнички Занает Сликарство
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Маслото Палета Првенство Сликарство Снабдување, од не ' Рѓосувачки Челик Првенство, за DIY Уметнички Занает Сликарство

Лесен и компактен, тоа може да биде стегната во акрилик / дрво или тврда површина материјал палета, и ток�

DEN 2311.20
Г-дин Пен - Херметички Акварел Палета, 18 Бунари и 2 Мешање Области, Акварел Палета со Капак, Акварел Палета, Боја Палета со Капак,
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Г-дин Пен - Херметички Акварел Палета, 18 Бунари и 2 Мешање Области, Акварел Палета со Капак, Акварел Палета, Боја Палета со Капак,

Пакетот вклучува 1 херметички акварел палета со 18 бунари за различни бои бои и 2 големи мешање области.Гд

DEN 436.80
Масло Палета Првенство, Училиште Масло Алатки за Сликање, од не ' Рѓосувачки Челик Двојно Фах Куп Лесни 3Pcs Лесно да се Слика за
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Масло Палета Првенство, Училиште Масло Алатки за Сликање, од не ' Рѓосувачки Челик Двојно Фах Куп Лесни 3Pcs Лесно да се Слика за

Со строга контрола на квалитет и обезбедување на квалитет, висока безбедност фактор, може да се користи

DEN 333.36
PH PandaHall Празни Акварел Tins Кутија со 12pcs Половина Тави 8pcs Целосна Тави Акварел Бои Палета Акварел Калај Кутија со Капак
  • Обновено
Ценетост на стоката:

PH PandaHall Празни Акварел Tins Кутија со 12pcs Половина Тави 8pcs Целосна Тави Акварел Бои Палета Акварел Калај Кутија со Капак

Пакетот Вклучува : 12pcs 2ml половина тави, 8pcs 3.2 ml целосна тави, 1 пакет железо акварел бои tins кутија, можете д

DEN 311.76
Рог Празни Акварел Палета Коцки (2-Пакет со 72 Замена Тави); 12-Count Половина Тави Боја Случаи Сет од 2 Патување-Големина Преносни
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Рог Празни Акварел Палета Коцки (2-Пакет со 72 Замена Тави); 12-Count Половина Тави Боја Случаи Сет од 2 Патување-Големина Преносни

ВРЕДНОСТ 2ПАКЕТ : Добијат две половина пан tins [држи 12 тави] и 72 акварел замена тави; доволно за 3 целосна по

DEN 407.76
3/4 x 36 x 36 Палета Јака
  • Обновено
Ценетост на стоката:

3/4 x 36 x 36 Палета Јака

План започнува на датумот на купувањето.Производ штетите од несреќи, дамки, rips, и солзи се покриени од ед

DEN 1020.00
Пластични Палети и Пропадна, Складирање Полици Пластични Палети Лесни Палета Стоки Носат-Отпорни, Водоотпорен Дише Складирање Полици
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Пластични Палети и Пропадна, Складирање Полици Пластични Палети Лесни Палета Стоки Носат-Отпорни, Водоотпорен Дише Складирање Полици

Направени од високогустина богородица полиетиленски за долг живот.Мрежа дизајн : дише и вентилирани да

DEN 263.76