• Обновено
Отпор Бенд, Отпор Бендови Жените и Мажите,3 Отпор Бендови во Собата ,Отпор Бендови за Работа Надвор Нозе, Задник, Glute - Водат Фитнес Бендови за Салата, Бедро, Клеча Дом?

Отпор Бенд, Отпор Бендови Жените и Мажите,3 Отпор Бендови во Собата ,Отпор Бендови за Работа Надвор Нозе, Задник, Glute - Водат Фитнес

Buyers rating:
DEN 405.12

Залиха

[VIKASI Отпор Бенд] : На VIKASI спортски бендот е составен од мека кожа-friendly ткаенини, што нема да лизгајте нагоре и надолу за време на вежбање, и мека плетени површината ќе не бришење на вашата кожа.Ги исполни вашите вежба потреби поефикасно.Светло Сива - Тешка : тешки отпор бендот е најсилниот на три и нуди отпор ниво совршен за напредни корисници или спортисти.Преносни и Простор Ефикасна : Памук отпор бендови се лесни и зема многу малку простор, што е одлично за складирање и патување. [Силни и издржливи] : Овој отпор бенд направени на задебелена и засилен polycotton е издржлив и има висока резистенција, која може да се одржува долго време.Таа е погодна за луѓе кои имаат повредени нозете, колената и грбот.Одличен за сите нивоа, од почетно до спортист.Издржливи и Безбедни : Вие не треба да се постигне компромис за квалитет, особено тоа се однесува на резултатите и превенција на повреди.Можете да вежба вашата мускули во секое време, насекаде дома, салата, канцеларија, хотел, плажа, патувања, итн. [Лесно да се носат и користат] : 3 ултра-лесни кружни еластична отпор бендови се содржани во пренослив чанта.VIKASI Отпор Бендови е дефинитивно голема Годишнината/Божиќ/Роденденски подарок за себе или вашето семејство/љубовник/пријател/тренингот партнер.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

RTGFS 1PCS, црвена, 4 Насоки Јога Водат Јаже Насловна Фитнес Педалата Еластична Бенд е Едноставна. Артефакт Вежба Нето Црвено Сакам
 • Обновено
Ценетост на стоката:

RTGFS 1PCS, црвена, 4 Насоки Јога Водат Јаже Насловна Фитнес Педалата Еластична Бенд е Едноставна. Артефакт Вежба Нето Црвено Сакам

4 drawstrings со висока затегнувачка цврстина и еластичност како 3 drawstrings [Стомакот, Раката, Градите Вежба] : Ст�

DEN 679.20
11PCS 4 Педалата Еластична Јаже Отпор Еластична се Повлече Јажиња Exerciser Rower Стомак Отпор Бенд Дом Салата Спорт Обука Еластична
 • Обновено
Ценетост на стоката:

11PCS 4 Педалата Еластична Јаже Отпор Еластична се Повлече Јажиња Exerciser Rower Стомак Отпор Бенд Дом Салата Спорт Обука Еластична

♠ Имаат ист погодно / Travel Training Bands : отпорот бендови се ултра лесен и лесно да се носат.Совршен за сите без

DEN 1485.60
X Бендови Премиум Barbell Подлога, Клеча Влошки, Хип Thruster, Безбедност на Вратот и Рамото Заштита, Пена Поместена Перница за Дигање,
 • Обновено
Ценетост на стоката:

X Бендови Премиум Barbell Подлога, Клеча Влошки, Хип Thruster, Безбедност на Вратот и Рамото Заштита, Пена Поместена Перница за Дигање,

Оваа клеча пена подлога е 17" (43.Велкро затворање на ремени ќе се осигура дека клеча бар баласт е цврсто се

DEN 479.76
XIAOLI Мулти Функција Тензија Јаже Силна Фитнес Отпор Бендови Латекс Педалата Жени Мажи Седат Повлече Јажиња Јога Фитнес Опрема (Боја
 • Обновено
Ценетост на стоката:

XIAOLI Мулти Функција Тензија Јаже Силна Фитнес Отпор Бендови Латекс Педалата Жени Мажи Седат Повлече Јажиња Јога Фитнес Опрема (Боја

★ Заштита на животната средина : потапсорбирање на памук обвива чувство, и пена има добар пот апсорпциј�

DEN 1159.20
WSAKOUE се Повлече До Бендови, Отпор Бендови, се Повлече До им Помогне на Бендот Вежба Отпор Бендови за Тело Истегнување, Powerlifting,
 • Обновено
Ценетост на стоката:

WSAKOUE се Повлече До Бендови, Отпор Бендови, се Повлече До им Помогне на Бендот Вежба Отпор Бендови за Тело Истегнување, Powerlifting,

【Природни и Издржливи】Ова се повлече до помош бендови се направени од 100% природна гума од Малезија, ко�

DEN 191.76
Sietore Вежба Бендови Тренингот Опрема Отпор Бендови Глуждот Puller Седат Мат Повлече Повлече Нога Педалата Exerciser Фитнес Опрема
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Sietore Вежба Бендови Тренингот Опрема Отпор Бендови Глуждот Puller Седат Мат Повлече Повлече Нога Педалата Exerciser Фитнес Опрема

Преносни и лесен, лесно да се отстрани со висок квалитет еластична тензија обука опрема.Овој производ е

DEN 892.32
RTGFS 1PCS, црвена, 4 Насоки Мулти-Функција седат прозорци Педалата Педали Интернат tensioner се Повлече Јаже Слабеење Четири-Цевки
 • Обновено
Ценетост на стоката:

RTGFS 1PCS, црвена, 4 Насоки Мулти-Функција седат прозорци Педалата Педали Интернат tensioner се Повлече Јаже Слабеење Четири-Цевки

4 drawstrings со висока затегнувачка цврстина и еластичност како 3 drawstrings [Стомакот, Раката, Градите Вежба] : Ст�

DEN 359.76
Гаража Одговара на Сите-Метал Отпор Бенд Рачки (Сет од 2) | Тешки Индустриски Одделение Челик | Екстра-Зафати Knurled Површина |
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Гаража Одговара на Сите-Метал Отпор Бенд Рачки (Сет од 2) | Тешки Индустриски Одделение Челик | Екстра-Зафати Knurled Површина |

Ние користевме солидна индустриска квалитетен челик за да се создаде најмногу трајни тренингот бенд ра

DEN 430.80
Fengyun Отпор Бендови Сет 11 Лента 5 Нивоа на Повлече Сила Бендови на Отпор Обука физикална Терапија Јога Пилатес Тренингот Бендови
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Fengyun Отпор Бендови Сет 11 Лента 5 Нивоа на Повлече Сила Бендови на Отпор Обука физикална Терапија Јога Пилатес Тренингот Бендови

1.НАЈВИСОК КВАЛИТЕТ НА МАТЕРИЈАЛИ : отпорот бенд е направен од 100% еколошки природен латекс, кожатапријат

DEN 215.76
VAIIO Сила на Протокот на Крв Ограничување Бендови (Пар), Occlusion Обука Бендови Ткаенина Отпор Бендови Вршење 20% 1RM Обука е Еквивалент
 • Обновено
Ценетост на стоката:

VAIIO Сила на Протокот на Крв Ограничување Бендови (Пар), Occlusion Обука Бендови Ткаенина Отпор Бендови Вршење 20% 1RM Обука е Еквивалент

Со намалува снабдувањето со кислород до мускулите што не можеме да го регрутира како многу Тип 1, бавно г

DEN 215.76
DASKING 500LBS Екстра Тешки Дом Салата Отпор Бенд Бар во Собата со 4 Нивоа Пластовидно Отпор Бендови, Преносни целото Тело Тренингот
 • Обновено
Ценетост на стоката:

DASKING 500LBS Екстра Тешки Дом Салата Отпор Бенд Бар во Собата со 4 Нивоа Пластовидно Отпор Бендови, Преносни целото Тело Тренингот

Вежба : лат се повлече надолу / triceps pushdown.Супер Силни Најлон Webbing и Neoprene Баласт ги штити вашиот бендови од

DEN 696.00
Shegbbf Ткаенина Отпор Бендови за Жените Нозе и Задник, Дебели Широк Тренингот Вежби Бендови за Нозе и Клеча Glute Хип Обука, 3 Сет
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Shegbbf Ткаенина Отпор Бендови за Жените Нозе и Задник, Дебели Широк Тренингот Вежби Бендови за Нозе и Клеча Glute Хип Обука, 3 Сет

Вие не треба да се грижите за бендот е премногу силно или премногу лабава.【Преносни & Складирање】 Нема �

DEN 215.76
Отпор Бендови 11/17Pcs Вежба Отпор Бендови во Собата за Жените Фитнес Јога Тренингот Бендови Салата Опрема за Домашна Bodybuilding
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Отпор Бендови 11/17Pcs Вежба Отпор Бендови во Собата за Жените Фитнес Јога Тренингот Бендови Салата Опрема за Домашна Bodybuilding

Совршено еластична фитнес бенд, тоа е дури и водат бенд / јога јаже, овозможувајќи ви да се вежба од повеќ

DEN 1851.36
RTGFS 1PCS, црвена, 4 Насоки Мултифункционален се Повлече Јаже Педалата на Возилото Еластична Јаже Нога Puller седат прозорци Абдоминална
 • Обновено
Ценетост на стоката:

RTGFS 1PCS, црвена, 4 Насоки Мултифункционален се Повлече Јаже Педалата на Возилото Еластична Јаже Нога Puller седат прозорци Абдоминална

4 drawstrings со висока затегнувачка цврстина и еластичност како 3 drawstrings [Стомакот, Раката, Градите Вежба] : Ст�

DEN 359.76
DZHONGD Отпор Бендови за Жените, Нозе, Задник, Ткаенина Не се Лизга Не-Тркалање Јамка Хип Плен Glutes Тренингот Вежби Бендови
 • Обновено
Ценетост на стоката:

DZHONGD Отпор Бендови за Жените, Нозе, Задник, Ткаенина Не се Лизга Не-Тркалање Јамка Хип Плен Glutes Тренингот Вежби Бендови

НЕ ВАЛАЊЕ, PINCHING, ЛИЗГАЊЕ Конструиран со топол допир се вклопуваат и вграден во лизгаотпорни внатрешнио�

DEN 311.76
Отпор Бенд Сет (11 Парчиња), Вежба Појас со Рачка може да се Рангирани 150 килограми, Глуждот Рака, Вратата Сидро, Чанта, Домашна
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Отпор Бенд Сет (11 Парчиња), Вежба Појас со Рачка може да се Рангирани 150 килограми, Глуждот Рака, Вратата Сидро, Чанта, Домашна

Прилагодливи вежба бенд5 бои претставуваат различни отпор нивоа, црна и бела (50 килограми), темно сива (40

DEN 551.76
Nisorpa Пилатес Бар Комплет со Отпор Бендови,Преносни Пилатес Опрема, Дом Салата Бар за Полнење со Нога Рака за целото Тело Тренингот,
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Nisorpa Пилатес Бар Комплет со Отпор Бендови,Преносни Пилатес Опрема, Дом Салата Бар за Полнење со Нога Рака за целото Тело Тренингот,

★МЕТАЛНА ЛЕНТА ЗА ОТПОР БЕНДОВИ Реплицираат салата и barbell вежби дома со отпор бендови : bicep кадрици, tricep

DEN 1103.76
На возилото Отпор Бенд Фитнес Градите Проширувач Градите Проширувач за Човекот - Мултифункционален 5 Цевка Рака Gripper се Повлече-Up
 • Обновено
Ценетост на стоката:

На возилото Отпор Бенд Фитнес Градите Проширувач Градите Проширувач за Човекот - Мултифункционален 5 Цевка Рака Gripper се Повлече-Up

Кога користите градите проширувач, развивање на добри навики за носење на заштитна опрема како што се : �

DEN 1418.40
omeishi Отпор Бендови Сет (11pcs), Вежба Бендови со Врата Сидро, Рачки, торбичката, Нозете Глуждот Ремени за Отпор Обука, физикална
 • Обновено
Ценетост на стоката:

omeishi Отпор Бендови Сет (11pcs), Вежба Бендови со Врата Сидро, Рачки, торбичката, Нозете Глуждот Ремени за Отпор Обука, физикална

Исто така можете да се земе вашата бендови да Салата, Канцеларија, па дури и тренингот на одмор! Црвена (15

DEN 623.28
Отпор Бендови за Нозе и Задник Не се Лизга Плен Бендови со 3 Отпорни на нивата за Истегнување, Физички Терапија, Јога, за Glute,
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Отпор Бендови за Нозе и Задник Не се Лизга Плен Бендови со 3 Отпорни на нивата за Истегнување, Физички Терапија, Јога, за Glute,

Три различни обука нивоа може да ви помогне да ја подобрите вашата вежба ниво.✔ Врвка за околу рака има �

DEN 453.60
Отпор Бендови во Собата, Вежбање Бендови со Врата Сидро, Рачки, Водоотпорен торбичката за Отпор Обука, физикална Терапија, Дома Вежбање
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Отпор Бендови во Собата, Вежбање Бендови со Врата Сидро, Рачки, Водоотпорен торбичката за Отпор Обука, физикална Терапија, Дома Вежбање

Втората генерација, подебели од метали на пазарот, посилни интерфејс,Жолта 10 кг,Зелена 15 кг,Blue25 lbs,Црна 30

DEN 959.76
eaglefit Allround Еластична, Фитнес Опрема, Прашка Тренер вкл. Макара, Должина Прилагодување 90-310 cm, за Професионалци & Почетници
 • Обновено
Ценетост на стоката:

eaglefit Allround Еластична, Фитнес Опрема, Прашка Тренер вкл. Макара, Должина Прилагодување 90-310 cm, за Професионалци & Почетници

Производителот гаранција може да не се применува.Функционална обука за дома и на пат Направен во Герман

DEN 2670.48
Seg Мажите и Жените Појас Отпор Бендови, Задникот, Рацете и Нозете со Не се Лизга Дизајн, Најдобро за Насловна Фитнес, Јога, Пилатес
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Seg Мажите и Жените Појас Отпор Бендови, Задникот, Рацете и Нозете со Не се Лизга Дизајн, Најдобро за Насловна Фитнес, Јога, Пилатес

Употребата на отпор бендови помага да се зајакнат мускулите, и физички терапевти се препорачува да им с�

DEN 1552.80