• Обновено
Lovejoy 69790442182 HERCUFLEX FX Серија 42182 FX 4E Челик Цврсти Центар, Должина Преку Понесе 4.75, 2-15/16 се Роди, 8.10 OD, 3/4 x 3/8 Keyway

Lovejoy 69790442182 HERCUFLEX FX Серија 42182 FX 4E Челик Цврсти Центар, Должина Преку Понесе 4.75, 2-15/16 се Роди, 8.10 OD, 3/4

Buyers rating:
DEN 1029.60

Залиха

Совршеност понесе и вртежен момент капацитет. 1.5° на неусогласеност на опрема мрежа.Подобрена fastener отпорност на корозија.Напредни печат дизајн интензивирање на загадување на отпор.На Hercuflex спојка е зголемен номинален вртежен момент, поголеми максимална понесе големина и подолг живот.Тоа е заменлива со стандардни AGMA страната интерфејс.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата