• Обновено
Mitutoyo 389-371-30 PMUD6-1MX Микрометар, IP65, Лим, 0-1, 0.00005/0.001 мм

Mitutoyo 389-371-30 PMUD6-1MX Микрометар, IP65, Лим, 0-1, 0.00005/0.001 мм

Buyers rating:
DEN 3647.28

Залиха

Пакет Димензии : 14 L x 2 H x 9 W (инчи).Пакет Тежина : 3.5 килограми.Земја на Потекло : Јапонија.Дел број : 389-371-30. Mitutoyo 389-371-30 Pmud6-1"MX, Микрометар, Лим, S-S, 0-1 носители",.00005"/0.001 мм, IP65.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Starrett 220XFL-2 Mul-Т-Наковалната Микрометар, Триење Напрсток, Заклучување Орев, Карбид Лица, 1-2 Спектар, 0.001 Дипломирањето
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Starrett 220XFL-2 Mul-Т-Наковалната Микрометар, Триење Напрсток, Заклучување Орев, Карбид Лица, 1-2 Спектар, 0.001 Дипломирањето

Користи меѓусебно anvils (рамни и род вклучени) за поддршка на различни мерење потреби.Vernier скала во инчи ед

DEN 8914.08
Челик Надвор Микрометар, Надвор Микрометар Поставите Имајќи Челик Точни Податоци за Читање Целосна Спецификација Јасно Калибрација
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Челик Надвор Микрометар, Надвор Микрометар Поставите Имајќи Челик Точни Податоци за Читање Целосна Спецификација Јасно Калибрација

Вклучувајќи ги и 025мм, 2550mm, 5075mm micrometers, и опремени со калибрација на стандардни мерни шипки и клуч.Задебел

DEN 326.40
HHIP 4710-2310 1-2 Spline Микрометар
  • Обновено
Ценетост на стоката:

HHIP 4710-2310 1-2 Spline Микрометар

Резолуцијата е 0.0001".Строго се направени во согласност со DIN863 Карбид мерење на лицето.Вретено темата е за

DEN 598.80
Mitutoyo 102-301 Надвор Микрометар, Топлински Изолирани Рамка, Ratchet Запре, 0-25мм Опсег, 0.01 mm Дипломирањето, +/-0.002 mm Прецизност
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Mitutoyo 102-301 Надвор Микрометар, Топлински Изолирани Рамка, Ratchet Запре, 0-25мм Опсег, 0.01 mm Дипломирањето, +/-0.002 mm Прецизност

Vernier скала во метрички единици за земање прецизни надворешниот дијаметар (OD) мерења.Ratchetстоп механизам п

DEN 2342.40
Надвор Микрометар Сет, Челик Надвор Микрометар Таписерии Изработка Носат-Отпорни, со Сила Граничник Складирање Кутија за Мерење за
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Надвор Микрометар Сет, Челик Надвор Микрометар Таписерии Изработка Носат-Отпорни, со Сила Граничник Складирање Кутија за Мерење за

Вклучувајќи ги и 025мм, 2550mm, 5075mm micrometers, и опремени со калибрација на стандардни мерни шипки и клуч.Таписер

DEN 1893.60
SHAHE Надвор Микрометар Метрички & Инчен Дигитални Електронски Надвор Микрометар 0-25мм Мерен Опсег 0.00005 /0.001 mm Резолуција,Дојде
  • Обновено
Ценетост на стоката:

SHAHE Надвор Микрометар Метрички & Инчен Дигитални Електронски Надвор Микрометар 0-25мм Мерен Опсег 0.00005 /0.001 mm Резолуција,Дојде

【Мерен Опсег】Опсег : 025mm ; Резолуција : 0.001 mm (0 00005"); Точност : ±0 003mm 【ДВЕ ЕДИНИЦИ】Два Вида на Мерни Единиц

DEN 839.76
XJZHANG Надвор Електронски Микрометар Дебелина на Ѕид Дигитален Дисплеј Микрометар 0-25мм 0.001 MM Прецизност Machinist Дипломирањето
  • Обновено
Ценетост на стоката:

XJZHANG Надвор Електронски Микрометар Дебелина на Ѕид Дигитален Дисплеј Микрометар 0-25мм 0.001 MM Прецизност Machinist Дипломирањето

★ Параметар : Мерен опсег : 025мм,Резолуција : 0.001 mm Батерија : Копчето Батеријата , Точност : ±0.0001 ★ Инчен / �

DEN 1463.76