• Обновено
2298354 Комплетна Опрема Спојување - Cplg Големина 4, Груба Акции, 5.3750 во OD, 8.5000 во Должина

2298354 Комплетна Опрема Спојување - Cplg Големина 4, Груба Акции, 5.3750 во OD, 8.5000 во Должина

Buyers rating:
DEN 278.40

Залиха

минимална понесе дијаметар : 0.7500 во.серија : 40 DOBB.максимална понесе дијаметар : 1.7500 во.максимална вртежи во минута : 4100 вртежи во минута.sleeve надворешен дијаметар : 5.3750 во.Не-Подмачкано дизајн за најтешките индустриски апликации.Обезбедува torsional амортизацијата за да се намали torsional вибрации и перница шок товари.Излишни успеат безбедно дизајн со interlocking делови.Лесно да се соберат и да работат во топли, влажни, gritty тешка средина.Speicfication : минимум понесе дијаметар : 0.7500 inseries : 40 DOBBmaximum понесе дијаметар : 1.7500 inmaximum вртежи во минута : 4100 rpmsleeve надворешен дијаметар : 5.3750 incoupling вкупна должина : 8.5000 incoupling големина код : 4hub дијаметар : 3.6875 inbore тип : Груб Акции.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

WQAZ Нерѓосувачки Челик Морски Спојка Брод Нерѓосувачки Флексибилни Цевки Г.С./CCW Мека Вратило Заклучување 54/4.76/3.8 mm 3.183/2mm
  • Обновено
Ценетост на стоката:

WQAZ Нерѓосувачки Челик Морски Спојка Брод Нерѓосувачки Флексибилни Цевки Г.С./CCW Мека Вратило Заклучување 54/4.76/3.8 mm 3.183/2mm

Г.С Спојка се вклопува лево / позитивен flex кабел, Нарезници тоа правец на стрелките на часовникот може да

DEN 1092.00
Sinoblu D68 L54 12mm да 25мм Страната Вратило Цевки, Флексибилна Еден Дијафрагмата Спојка Еден Прирабница, Алуминиум Вратило Спојка
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Sinoblu D68 L54 12mm да 25мм Страната Вратило Цевки, Флексибилна Еден Дијафрагмата Спојка Еден Прирабница, Алуминиум Вратило Спојка

Материјал : Користење Авијација Алуминиум со отпорност на корозија Висока Цврстина, Висока Прецизност,

DEN 1070.40
Sinoblu D68 L54 12mm да 15mm Страната Вратило Цевки, Флексибилна Еден Дијафрагмата Двојна Спојка Прирабница, Алуминиум Вратило Спојка
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Sinoblu D68 L54 12mm да 15mm Страната Вратило Цевки, Флексибилна Еден Дијафрагмата Двојна Спојка Прирабница, Алуминиум Вратило Спојка

Материјал : Користење Авијација Алуминиум со отпорност на корозија Висока Цврстина, Висока Прецизност,

DEN 936.00
XIANYUNDIAN 10pcs D19mmXL25mm Внатрешна 5X8mm Флексибилни Спојки Алуминиум CNC Stepper Моторни Флексибилни Вратило Спојка 58 Поправка
  • Обновено
Ценетост на стоката:

XIANYUNDIAN 10pcs D19mmXL25mm Внатрешна 5X8mm Флексибилни Спојки Алуминиум CNC Stepper Моторни Флексибилни Вратило Спојка 58 Поправка

Предмет Тип : Флексибилни Вратило Спојка.Број На Модел : Флексибилни Спојки.За 3d печатари.Опис:Состојба

DEN 420.72