• Обновено
ТБ Дрво е 6S1 S-Flex S Прирабница, Фабрика Ново!

ТБ Дрво е 6S1 S-Flex S Прирабница, Фабрика Ново!

Buyers rating:
DEN 1877.52

Залиха

Објект - Sleeve Спојка Прирабници : Ракав Спојка Страната.Големина Ракави Спојки : 6. Прирабница Тип - Sleeve Спојки : S. Понесе Тип - Спојки : Fixed Понесе.Создаден Кол. : 1".Нуди чисти, сигурен, тивко перформанси, оваа ниска одржување ракав спојка страната е лесно да се инсталира.Не подмачкување не е потребно.Се користи со други Сигурни-Flex Плус поврзаните компоненти, достапни одделно, за комплетна собранието.Спецификација : Објект - Sleeve Спојка Прирабници : Ракав Спојка Flange Size - Sleeve Спојки : 6 Flange Тип - Sleeve Спојки : SBore Тип - Спојки : Fixed Bore Bore Кол. : 1"Надвор Кол. : 4.000"Keyway Големина : 1/4" x 1/8"Должина преку Понесе (Во.) : 1.63 Оценет Вртежен Момент (Во.-Lb.) : 1800 Max.ВРТЕЖИ во минута : 6000 Width (Во.) : 1.625 Висина (Во.) : 1.625 Центар Кол. (Во.) : 4.00 Материјал на Градба : Фрли Iron Setscrew Локација : Еден Текот На Копче и Еден Во 90 Degrees Max.Аголна Неусогласеност : 1 Степени За EPDM & Neoprene Ракави, 0.25 Степени За Hytrel Sleeves Ideal За : Апликации Во Мотори, Пумпи, Компресори, Компресори, Миксери и Conveyors Bushing е Потребно : None.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Sinoblu D34 L32 5mm да 8мм Страната Вратило Цевки, Флексибилна Двојно Дијафрагмата Двојна Спојка Прирабница, Алуминиум Вратило Спојка
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Sinoblu D34 L32 5mm да 8мм Страната Вратило Цевки, Флексибилна Двојно Дијафрагмата Двојна Спојка Прирабница, Алуминиум Вратило Спојка

Материјал : Користење Авијација Алуминиум со отпорност на корозија Висока Цврстина, Висока Прецизност,

DEN 1977.60
Основни Видиме Случаи CNC Делови Спојка D30 L35 Три Вилица Алуминиум Слива Флексибилни Вратило Спојка за Моторни Конектор Флексибилни
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Основни Видиме Случаи CNC Делови Спојка D30 L35 Три Вилица Алуминиум Слива Флексибилни Вратило Спојка за Моторни Конектор Флексибилни

D30 L35 Спојка.Од Дијаметар : 30мм.Должина / Висина : : 35mm.Sleeve Материјал : Полиуретан.Characteristics1 нула ротација ца�

DEN 266.40
Sinoblu D34 L32 4mm да 9mm Страната Вратило Цевки, Флексибилна Еден Дијафрагмата Двојна Спојка Прирабница, Алуминиум Вратило Спојка
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Sinoblu D34 L32 4mm да 9mm Страната Вратило Цевки, Флексибилна Еден Дијафрагмата Двојна Спојка Прирабница, Алуминиум Вратило Спојка

Материјал : Користење Авијација Алуминиум со отпорност на корозија Висока Цврстина, Висока Прецизност,

DEN 1812.00
Antrader 6-Pack 5mm да 8мм Алуминиум Легура Флексибилни Вратило Спојка Заеднички Приклучок Цврсти Stepper Моторни Тркала Спојка со
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Antrader 6-Pack 5mm да 8мм Алуминиум Легура Флексибилни Вратило Спојка Заеднички Приклучок Цврсти Stepper Моторни Тркала Спојка со

????6pcs / многу Лесен Цврсти Вратило Спојка ????Компатибилен со NEMA 17 stepper мотори (за 5mm да 8мм бунари со дијамет

DEN 167.76
WQAZ Нерѓосувачки Челик Морски Спојка Брод Нерѓосувачки Флексибилни Цевки Г.С./CCW Мека Вратило Заклучување 54/4.76/3.8 mm 3.183/2mm
  • Обновено
Ценетост на стоката:

WQAZ Нерѓосувачки Челик Морски Спојка Брод Нерѓосувачки Флексибилни Цевки Г.С./CCW Мека Вратило Заклучување 54/4.76/3.8 mm 3.183/2mm

Г.С Спојка се вклопува лево / позитивен flex кабел, Нарезници тоа правец на стрелките на часовникот може да

DEN 1092.00