• Обновено
Nelawya 915 MHz Lora Портал Антена Отворен 3dbi Водоотпорен Omni-Насочен LoraWAN Антена со Планината Заградата за Полнење за Хелиум жешко место HNT Рудар Рударство Сива 30cm

Nelawya 915 MHz Lora Портал Антена Отворен 3dbi Водоотпорен Omni-Насочен LoraWAN Антена со Планината Заградата за Полнење за Хелиум

Buyers rating:
DEN 959.52

Залиха

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. .Фреквентен Опсег : 902 MHz - 928 MHz.Стекнат : 3d Bi; Антенски Приклучок : N-Машки; Отпорност : 50 ohm; SWR≤1.5; Антена Должина : 30cm;.Кабел : 1 Метар N Женски SMA Машки Низок Губење KSR200 Кабел; Адаптер : SMA Женски RP-SMA Машки.Индустриски Одделение Изградба Дизајн, Квалитет Изгради и Издржливи Fiberglass Заврши Направи Повеќе Погоден за Сите Временски услови Операција.Вграден-во Чист Бакар Осцилатор за Извршување Ултра Растојание Сигнал на Пренос.Работи со Повеќето од Lo Ra Io T Апликација.Компатибилен со RAK Bobcat HNT "жешко" место Рудар, Хелиум HNT Рударство, Ниска Податоци го Оценувате Комуникациски Мрежи, Долги Lo Ra Јазли, Io T Монтирање на Комплет X 1; 1 Метар KSR200 Кабел X 1; RP-SMA Адаптер X 1. Посилна антената не мора да значи подобра покриеност, или подобра заработка.Погледнете сликите погоре и забележите различни покриеност за антени.На повисоко d Bi антената, потесен и подолго својот сигнал покриеност станува.Високото d Bi : Одлична изведба на рамен терен и ниска жариште густина.Долниот d Bi : Одлична изведба на нерамни терени, или во области со висок жариште густина.Средината d Bi : Совршен за оние eniorments кои спаѓаат во меѓу другите enviorments што е опишано погоре.KSR200 Кабел собранието може значително да се зголеми на RF сигнал опсег и покритие за Хелиум "жешко" место уреди.Оваа високо-перформанси се надополни директно води до повисоки приходи потенцијал поради поефикасно RF сигнал на пренос од вашиот Жариште уред да Антена.тоа никогаш не е повеќе важно да се користат KSR200 Кабел собранието како совршен низок губење interconnect.Претходно, "РГ" тип коаксијален Кабли се користи помеѓу Хелиум Уреди и антени.РГ кабли се сега многу непожелни опција се должи на нивната многу голема загуба карактеристики – во комбинација со нивната способност да се зголеми нивната Слабеењето со текот на времето – директно резултира со лошо "жешко" место опсег и покриеност.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Водоотпорен Замена 5.8 dBi голем Дострел на Мобилните 915MHZ LoRa Портал Антена со 3М/10FT Кабел за Хелиум жешко место RAK RAK2 Nebra
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Водоотпорен Замена 5.8 dBi голем Дострел на Мобилните 915MHZ LoRa Портал Антена со 3М/10FT Кабел за Хелиум жешко место RAK RAK2 Nebra

Апликации Вклучуваат : Долги Lo Ra Јазли, Io T Антена Висина:42cm / 16.5 инчен ; Антенски Приклучок : N Машки Конек

DEN 1080.00
4G 3G LTE Антена, Висока Добивка Антена Сигнал Засилувач SMA Машки Конектор и 2,9 Метри Кабел Должина за Подобрување На Мобилен Широкопојасен
  • Обновено
Ценетост на стоката:

4G 3G LTE Антена, Висока Добивка Антена Сигнал Засилувач SMA Машки Конектор и 2,9 Метри Кабел Должина за Подобрување На Мобилен Широкопојасен

Лесен за Користење : Со 2.9 м кабел за 4 G / 3 G мобилна рутер, го користите на леснотија.Проширен Спектар и Пр�

DEN 215.76