• Обновено
Degen DE1131 4-во-1 Допир Контролирани Преносни AM/FM/ШВ Дигитални Радио, MP3 Плеер со вградената Флеш Меморија 4GB и Micro-SD Читач на картички, Снимач на Глас & E-Book Reader

Degen DE1131 4-во-1 Допир Контролирани Преносни AM/FM/ШВ Дигитални Радио, MP3 Плеер со вградената Флеш Меморија 4GB и Micro-SD Читач

Buyers rating:
DEN 1199.76

Залиха

Тоа беспрекорно ги комбинира радио, 4 GB MP3 плеер, радио рекордер и снимач на глас целосно во неверојатно лесен и компактен gadget.Воведување на најновите иновации од Degen, на DE1131 е 1 некогаш радио направени со екран на допир за контрола интерфејс во радио преработувачка индустрија. 248 претходно наместените мемории за размена на инстант радио станица пристап + вградената батерија полнач + ДОВЕДЕ назад осветлена екранот.5 страна 1 од 2.Ако планирате за патување со радио, DE1131 е вашиот идеален избор.Радио Спецификација : FM : 64.4-во-1 дигитален AM/FM shortwave радио, MP3 player, рекордер & е-книга читателот со дигитален екран на допир за контрола.Можете или да го слушате DE1131 преку вградениот D50mm говорник или со еден пар на слушалки (не се вклучени).Вграден-во 4 GB flash меморија за складирање на дигитални музички фајлови (MP3 и WMA), радио програми, е-книги (TXT датотека само) & гласовни потсетници плус plug-n-игра Микро SD читач на картички.Кога батеријата е слаба, едноставно приклучок во компјутерот преку USB порта, со вклучен USB кабелот за полнење на тоа.Придвижуван од еден Литиум батерија, овој дигитален свет бенд приемник ќе го задржи сте поврзани на сеопфатна фреквентен опсег вклучувајќи FM, AM, shortwave.75 инчи со тежина од помалку од 6 мл, на DE1131 е разноврсна џеб радио со многу корисни функции и карактеристики.Нема повеќе физички копчиња да го притиснете копчето на предниот панел и на сите функции и контроли, лесно може да се пристапи од страна на светлина допрете на вашиот fingertip, уште подобро, конвенционалните подесување knob е, исто така заменет со еден допир-n-лизгајте со контрола за подесување на радио станици нагоре и надолу, пребарување низ менијата, прилагодување ниво на јачина на звук и многу, многу повеќе.3 Mhz - 23 MHz 248 Претходно наместените мемории (FM-99, MW-25, SW-99) Бучава Граница Чувствителност : FM.Пет Подесување на Режимот за : Допир-n-Лизгајте со контрола - Auto Scan - ATS (Auto Tuning за Складирање), Меморија Tuning & Прирачник Меморија на Скенирање.Дигитален часовник + Sleep timer + Копче за заклучување + Нумерички волумен индикатор.Надвор од способноста да се вклучите во различни радио бендови, на DE1131 исто така, може да се користи како MP3 плеер со вграден-во 4 GB флеш меморија, можете исто така да го користите DE1131 да снимате било која радио програмата или да ја користите како снимач на глас.

Кон својствата

FM:
64.0 - 108.0MHz (Stereo)
MW:
522 - 1710kHz (9k/10k tuning step)
SW:
2.3Mhz - 23MHz
248 Preset memories (FM-99, MW-25, SW-99) :
Noise Limit Sensitivity :
FM
; Signal Selectivity :
> 40dB
Size:
4 ½ x 2 ¾ x 1 inches
Weight:
6.3 Oz
What is in the box:
Degen DE1131 :
BL-5C Rechargeable battery :
USB Cable :
Lanyard :
User Manual :

Најдобри предлози во категоријата

Мини Преносни USB MP3 Плеер Поддржува Микро SD ТФ-Картичка 32GB Спорт, Музика, Медиуми | Картичка за mp3 playerSilver,Црвена,Виолетова,Портокалова,Топла
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Мини Преносни USB MP3 Плеер Поддржува Микро SD ТФ-Картичка 32GB Спорт, Музика, Медиуми | Картичка за mp3 playerSilver,Црвена,Виолетова,Портокалова,Топла

Големина : 40mmx25mmx50mm.Материјал : Пластика.Со користење на микро USB напојување порта 3.5 mm слушалка Интерфејс

DEN 189.12
GMZS Bluetooth MP3 Плеер,со 2.8 Екран на Допир за Преносливи MP3 Плеер,вградениот Звучник/32GB Голема Меморија/HiFi Lossless Музичкиот
  • Обновено
Ценетост на стоката:

GMZS Bluetooth MP3 Плеер,со 2.8 Екран на Допир за Преносливи MP3 Плеер,вградениот Звучник/32GB Голема Меморија/HiFi Lossless Музичкиот

* За 2,8 ИНЧЕН ГОЛЕМ ЕКРАН на ДОПИР : Овој MP3 Плеер опремени со 2.8" HD екран во боја, ви нуди живописни и појасн

DEN 1012.80
Мини Преносни USB MP3 Плеер Поддржува Микро SD ТФ-Картичка 32GB Спорт, Музика, Медиуми | Картичка за mp3 playerSilver,Црвена,Виолетова,Портокалова,Топла
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Мини Преносни USB MP3 Плеер Поддржува Микро SD ТФ-Картичка 32GB Спорт, Музика, Медиуми | Картичка за mp3 playerSilver,Црвена,Виолетова,Портокалова,Топла

Големина : 40mmx25mmx50mm.Материјал : Пластика.Со користење на микро USB напојување порта 3.5 mm слушалка Интерфејс

DEN 335.76
LPWCAWL Преносливи MP3 Плеер, погоден за носене Мини Рекордерот на Глас, Bluetooth MP3 Плеер Види со 1.8 Инчен OLED Екран, Е-Книга,
  • Обновено
Ценетост на стоката:

LPWCAWL Преносливи MP3 Плеер, погоден за носене Мини Рекордерот на Глас, Bluetooth MP3 Плеер Види со 1.8 Инчен OLED Екран, Е-Книга,

[МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН ИГРАЧ] : мини MP3 плеер не само што може да игра на музика, но исто така може да се корис�

DEN 1199.76
Mp3 Плеери - 16GB Пренослив Плеер за Музика со 1.8 Спорт Преносни Lossless Звук Hi-Fi Музички Плеер FM Radio Гласовен Снимач да се
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Mp3 Плеери - 16GB Пренослив Плеер за Музика со 1.8 Спорт Преносни Lossless Звук Hi-Fi Музички Плеер FM Radio Гласовен Снимач да се

【1.8Инчен Колор Дисплеј】 Опремени со голема 1.8HD екран во боја, кога играте некоја екнига, играчот обезбе�

DEN 1783.20
AGPTEK MP3 Плеер со Носење
  • Обновено
Ценетост на стоката:

AGPTEK MP3 Плеер со Носење

【Елегантниот Надворешен Дизајн & Голем Екран】 Оваа AGPTEK mp3 плеер вработува убав изглед розово злато, сит

DEN 1151.52
ОПУС2 Hi-Res Преносни Digital Audio Player
  • Обновено
Ценетост на стоката:

ОПУС2 Hi-Res Преносни Digital Audio Player

Мајчин DSD Репродукција; 32bit / 384k Hz Висока Резолуција Звук 4" Touch дисплеј (IPS panel); SABRE32 ES9018 K2 M x 2 EA Двојна DAC.АР�

DEN 8160.00