• Обновено
DC Мотор Брзина се Намали Моторни Големи Torsion Мини Опрема Моторни 24V за Опсег Хауба за Гнездење Машина за Паметни Опрема(24V, 6RPM, Pisa Потпрена Кула Тип)

DC Мотор Брзина се Намали Моторни Големи Torsion Мини Опрема Моторни 24V за Опсег Хауба за Гнездење Машина за Паметни Опрема(24V,

Buyers rating:
DEN 2064.00

Залиха

Погоден за опсег хауба, гнездење машина, паметни опрема, забава опрема.Моторот е напојува со лесен-за-пристап 24 V напојување.Топката точни брзини, подобри перформанси од обичен метал брзини, отпорни на одолговлекување и не teething заглавени.Ниско ниво на бучава, сите метални брзини, висока torsion и парична казна изработка.Парична казна изработка и добро избрани материјал продолжува мотор е услуга живот.Погоден за опсег хауба, гнездење машина, паметни опрема, забава опрема.Моторот е напојува со лесен-за-пристап 24 V напојување.Топката точни брзини, подобри перформанси од обичен метал брзини, отпорни на одолговлекување и не teething заглавени.Ниско ниво на бучава, сите метални брзини, висока torsion и парична казна изработка.Парична казна изработка и добро избрани материјал продолжува мотор е услуга живот.

Кон својствата

Voltage :
DC24V
Using Voltage Range:
DC12~30V
Voltage/V 24 24 24 24 24 24 24 24 24 Speed /RPM(Optional) 150 100 50 40 30 25 20 10 5 Rated torque /Kg.cm 0.2 0.5 0.7 2 5.3 6.7 9 15.9 26.5 Rated current /A ≤0.3 ≤0.3 ≤0.3 ≤0.3 ≤0.3 ≤0.3 ≤0.3 ≤0.3 ≤0.3 Maximum torque /Kg.cm 0.9 1.6 2 7.5 10 13 18 30 45 Stop current /A 0.85 0.85 0.85 0.85 0.85 0.85 0.85 0.85 0.85 :
Package List:
1 x Motor :

Најдобри предлози во категоријата

Gearmotor, Добра Цврстина Опрема Моторни Големи Намалување на Односот на Висока Температура Отпор за Прикажување Застане за Електрична
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Gearmotor, Добра Цврстина Опрема Моторни Големи Намалување на Односот на Висока Температура Отпор за Прикажување Застане за Електрична

Големата обработка на моторот може да обезбеди стабилни перформанси.Широко се користи во екранот стои,

DEN 1207.20
Воздушни Топови, Ножот 22 Кол, 1 Фаза, 60 Hz
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Воздушни Топови, Ножот 22 Кол, 1 Фаза, 60 Hz

'Воздухот Топови, Ножот Кол 22., 1 Фаза, Напон 115 / 208230, 60 Hz, Моторни HP 1 / 2, CFM Висока 5570, Воздухот Брзината (FPM) @ 2

DEN 650.40
96417 Хидраулични Моторни за Genie
 • Обновено
Ценетост на стоката:

96417 Хидраулични Моторни за Genie

Овој дел е исто така познат како : GN96417 / 96417 / GN 96417 Хидраулични Моторни за Genie (1 Единица).Сакате да ја пот�

DEN 22824.00
Опрема Мотор, Добра StaBe Големи Намалување на Односот на Gearmotor Добра Издржливост за Прикажување Застане за Електрична Завеси(12V29
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Опрема Мотор, Добра StaBe Големи Намалување на Односот на Gearmotor Добра Издржливост за Прикажување Застане за Електрична Завеси(12V29

Достапни во четиринаесет стилови за избор.Широко се користи во екранот стои, вендинг машини, електрични

DEN 1980.00
Gearmotor, Добра Цврстина Опрема Моторни Големи Намалување на Односот на Висока Температура Отпор за Прикажување Застане за Електрична
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Gearmotor, Добра Цврстина Опрема Моторни Големи Намалување на Односот на Висока Температура Отпор за Прикажување Застане за Електрична

Големата обработка на моторот може да обезбеди стабилни перформанси.Широко се користи во екранот стои,

DEN 578.16
Нерѓосувачки Челик Брзина се Намали GA25‑370 DC Мотор Опрема за Моторни Екранот се Залага за Вендинг Машини(DC12V 150RPM, Pisa Потпрена
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Нерѓосувачки Челик Брзина се Намали GA25‑370 DC Мотор Опрема за Моторни Екранот се Залага за Вендинг Машини(DC12V 150RPM, Pisa Потпрена

Производот поседува стабилна опрема за пренос, носат‑отпор, и големи пренос torsion.Доаѓаат со две ‑ фаза �

DEN 419.76
[НАДГРАДИ] Ултра Трајни W10189703 Фрижидер Испарувачот Фан Мотор со Сини Ѕвезди - Точно Одговара за Џакузи Maytag Kenmore Фрижидери
 • Обновено
Ценетост на стоката:

[НАДГРАДИ] Ултра Трајни W10189703 Фрижидер Испарувачот Фан Мотор со Сини Ѕвезди - Точно Одговара за Џакузи Maytag Kenmore Фрижидери

Овој дел поправки следниве симптоми : Фрижидер премногу топло Бучни Замрзнувач оддел премногу топло Фр�

DEN 477.36
Gearmotor, Добра Цврстина Опрема Моторни Големи Намалување на Односот на Висока Температура Отпор за Прикажување Застане за Електрична
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Gearmotor, Добра Цврстина Опрема Моторни Големи Намалување на Односот на Висока Температура Отпор за Прикажување Застане за Електрична

Големата обработка на моторот може да обезбеди стабилни перформанси.Широко се користи во екранот стои,

DEN 1156.80
Мотор, Ниска Топлина Ниска Брзина Метал Опрема Висока DC Опрема Мотор со 1 X Опрема Мотор за производство на Електрична Завеса за
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Мотор, Ниска Топлина Ниска Брзина Метал Опрема Висока DC Опрема Мотор со 1 X Опрема Мотор за производство на Електрична Завеса за

Овој мотор е усвоен на чист бакар жица калем, со ниска топлина и ниско ниво на косата.Овој производ е DC оп

DEN 504.00
Намалување Мотор, Носат Отпор на Електрична Опрема Кутија Долго Служат Живот Ниско ниво на Бучава Лесно да се Користи за Електронска
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Намалување Мотор, Носат Отпор на Електрична Опрема Кутија Долго Служат Живот Ниско ниво на Бучава Лесно да се Користи за Електронска

Производство на Материјал : моторот е направен од метал опрема, абење отпор, да се избегне заб кршење, па

DEN 470.40
Воздушна Завеса Машински Алуминиумски Легури 1/1.2/1.5/1.8/2m Центрифугални Далечински Управувач Машина Чист Бакар Мотор (Големина
 • Обновено
Ценетост на стоката:

Воздушна Завеса Машински Алуминиумски Легури 1/1.2/1.5/1.8/2m Центрифугални Далечински Управувач Машина Чист Бакар Мотор (Големина

Оригиналниот чист бакар високабрзина на мотор, стабилни перформанси.Сосема нов екран на допир копчето �

DEN 2380.80
DC 12V Брзина Намалување Опрема Електричен Мотор Висок вртежен момент Метал Менувачот Моторни Микро Повеќе Модели Редуктор Замена
 • Обновено
Ценетост на стоката:

DC 12V Брзина Намалување Опрема Електричен Мотор Висок вртежен момент Метал Менувачот Моторни Микро Повеќе Модели Редуктор Замена

【Висок вртежен момент】 опрема мотор, главно, се намалува брзината на вратило преку серија на опрема ко�

DEN 390.96