• Обновено
2 парчиња. N-Канал Mosfet Линеарна Регулаторот IC 650V 18A 290W TO220

2 парчиња. N-Канал Mosfet Линеарна Регулаторот IC 650V 18A 290W TO220

Buyers rating:
DEN 479.76

Залиха

Мерна единица : единица Транзистори тип : моќ транзистори Минимум оперативни температура : -40 °C Број на единици : 2 Број на елементи по чип : 1 Тип на производ : N-канал Максимум оперативни фреквенција : N/P Монтажа на опрема : PCB монтажа Конфигурација : Едноставен Број на пиновите : 3 Максимум оперативни температура : 140°C Минимум DC за засилување на звукот : N/Л.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

5Pcs Сосема Нов SI7686DP-Т1-E3
  • Обновено
Ценетост на стоката:

5Pcs Сосема Нов SI7686DP-Т1-E3

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

DEN 120.00
5Pcs Сосема Нов UCC27424DR
  • Обновено
Ценетост на стоката:

5Pcs Сосема Нов UCC27424DR

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

DEN 117.60
4Pcs IRLH5034TRPBF Mosfet N-Гл 40V 100A 8-Pqfn Меѓународни
  • Обновено
Ценетост на стоката:

4Pcs IRLH5034TRPBF Mosfet N-Гл 40V 100A 8-Pqfn Меѓународни

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

DEN 105.60
3Pcs Сосема Нов NTP52N10G
  • Обновено
Ценетост на стоката:

3Pcs Сосема Нов NTP52N10G

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

DEN 139.20
1Pcs IRFIZ48GPBF Mosfet N-Гл 60V 37A To220Fp Irfiz48 48G
  • Обновено
Ценетост на стоката:

1Pcs IRFIZ48GPBF Mosfet N-Гл 60V 37A To220Fp Irfiz48 48G

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

DEN 81.36
Ферчајлд Phlx P-КАНАЛ МОЌ MOSFET (Пакет на 687)
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Ферчајлд Phlx P-КАНАЛ МОЌ MOSFET (Пакет на 687)

Mfr : Ферчајлд Phlx.Серија : *.Пакет : Големо.Дел Статус : Активен.Спецификации : Mfr : Ферчајлд Semiconductor Series : *П

DEN 16026.24
3Pcs Mcp14E4-E/Sn Ic Mosfet Dvr 4.0 Двојна 8Soic
  • Обновено
Ценетост на стоката:

3Pcs Mcp14E4-E/Sn Ic Mosfet Dvr 4.0 Двојна 8Soic

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

DEN 134.40