• Обновено
Taramps HD3000-1 Целосен Опсег Monoblock Засилувач 3000W 1 Ohm Автомобил Аудио

Taramps HD3000-1 Целосен Опсег Monoblock Засилувач 3000W 1 Ohm Автомобил Аудио

Buyers rating:
DEN 5232.00

Залиха

1 x Taramps Електроника HD3000-1 Моно 3000 W 1 Ohm Засилувач.Max Моќ на 12.6 VDC - 1 Ohm : 3000 W Max Моќ на 12.6 VDC - 2 Ohms : 2025 W Max Моќ на 12.6 VDC - 4 Ohms : 1140 W.Зачестеност Одговор со Полн Опсег : 10 Hz да 20 KHz (-3d B) Crossover High Pass (HPF) Променлива : 10 Hz да 80 Hz (-12d B) Crossover Ниска Помине (LPF) : Променлива : 80 Hz до ЦЕЛОСНА (-12d B).Текст Отпорност : 18 K Ohms Излезна Отпорност : 1 Ohm.Максимална Музички Потрошувачка : 150.5 Максимална Потрошувачка во Синусоидален Сигнал : 301 A. 1 x Taramps Електроника HD3000-1 Моно 3000 W 1 Ohm Засилувач HD Линија 3000.1 засилувач е дизајниран со високи перформанси и технологија за автомобил аудио звучни системи.Оваа полн спектар на моно засилувач е max моќ 3000 W со 1 Ohm отпорност.На овој начин може да се доживее и да ја цениме фреквенции во вистинската мерка.Количина : 1 Работата Класа : Класа D Канали : 1 Max Моќ на 12.6 VDC - 1 Ohm : 3000 W Max Моќ на 12.6 VDC - 2 Ohms : 2025 W Max Моќ на 12.6 VDC - 4 Ohms : 1140 W Текст Чувствителност : 230m V Сигнал на Бучава Сооднос : поголема од 89d B Зачестеност Одговор со Полн Опсег : 10 Hz да 20 KHz (-3d B) Crossover High Pass (HPF) Променлива : 10 Hz да 80 Hz (-12d B) Crossover Ниска Помине (LPF) : Променлива : 80 Hz до ЦЕЛОСНА (-12d B) Бас се Зголеми : од 0 до 10.5 d B во 5 Hz Термичка Управување : Smart Кулер (фан контролирани од страна на температура или аудио со 3 брзини) Ефикасност : 79% Текст Отпорност : 18 K Ohms Излезна Отпорност : 1 Ohm Систем на Заштита : Излез Краток спој / Висок или Низок напон / Термо заштита и механичка заштита Максимален Напон : 16 VDC Минимум Напон : 9 VDC Потрошувачка на одмор : 1.8 Максимум Музички Потрошувачка : 150.5 Максимална Потрошувачка во Синусоидален Сигнал : 301 А.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Криза PX-1025.2 1000 W Моќ X Две Канал Автомобил Аудио Засилувач + 2 Канали 4 Мерач Засилувач Комплет со Гравитацијата Магнет Телефон
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Криза PX-1025.2 1000 W Моќ X Две Канал Автомобил Аудио Засилувач + 2 Канали 4 Мерач Засилувач Комплет со Гравитацијата Магнет Телефон

Криза POWERX Серија PX 1000.2 Влез на Ниво на Засилувач.Класа А / Б Полн Спектар На 2Ohm Стабилна 2Канален Засилува

DEN 503.76
Autotek AYA-2100.1 Легура Серија Моно Subwoofer Автомобил Аудио Засилувач (Сребро) – Класа А/Б Засилувач, 2100 Вати, Жичен Бас Далечински
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Autotek AYA-2100.1 Легура Серија Моно Subwoofer Автомобил Аудио Засилувач (Сребро) – Класа А/Б Засилувач, 2100 Вати, Жичен Бас Далечински

Се минимизира Искривувањето – Највисок квалитет на звукот врска со квалитетот РКА материјали помага д�

DEN 2000.16
Nihewoo Жените Спортски Градник Работи Фитнес Долна Облека Bustiers Корсети Салата Activewear Градник Wirefree Градник Долна Облека
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Nihewoo Жените Спортски Градник Работи Фитнес Долна Облека Bustiers Корсети Салата Activewear Градник Wirefree Градник Долна Облека

✿❤✿Среќен Празник се Занимава Подарок за семејство Божиќ Подарок Црн петок Сајбер понеделник ✿❤✿Ув�

DEN 128.64
Taramp е DSP-1600.1 1600 W-RMS Компактен Автомобил Засилувач Дигитален Сигнал Процесор Целосен Опсег Monoblock 1-Ohm Стабилна, Црна
  • Обновено
Ценетост на стоката:

Taramp е DSP-1600.1 1600 W-RMS Компактен Автомобил Засилувач Дигитален Сигнал Процесор Целосен Опсег Monoblock 1-Ohm Стабилна, Црна

Максимална излезна моќност @ 13 8 VDC (2 / 4 / 8 ohms) : 1976 / 1304 / 751 W ФИРМИ.Максимална излезна моќност @ 12 6 VDC (2 / 4 / 8 ohms)

DEN 4609.44